Strona główna / Biznes / SMARTO - platforma dla młodych przedsiębiorców
niedziela 23 październik 2011 | Cezary Tchorek-Helm
SMARTO - platforma dla młodych przedsiębiorców
SMARTO to innowacyjna fomuła, która integruje nowoczesne usługi telekomunikacyjne, oparte na telefonii IP wraz z profesjonalnymi usługami hostingu www oraz rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo informatyczne. Przedsiębiorca ma z głowy przynajmniej kilka problemów, które dla rozpoczynających biznes mogą być bardzo kłopotliwe.

SMARTO to zintegrowany system, dostępny za pośrednictwem Internetu, który łączy w sobie usługi telekomunikacyjne, hostingowe oraz rozwiązania odpowiedzialne za bezpieczeństwo danych (backupowe, antywirusowe), wspierające funkcjonowanie i zarządzanie biznesem. Rozwiązanie oferuje zintegrowane, skalowalne i elastyczne zaplecze techniczne umożliwiające prowadzenie biznesu w sposób efektywny. Opiera się na udostępnianiu swoich produktów i usług przez internet w oparciu o model SaaS (Software as a Service).

„Dostarczone przez klientów uwagi i sugestie pozwoliły nam na stworzenie kompletnego produktu odpowiadającego ich potrzebom. Co ważne, większość ankietowanych firm uznało projekt SMARTO za bardzo atrakcyjne rozwiązanie. W ocenie 40 proc. respondentów oferowany produkt może realnie wesprzeć prowadzoną przez nich działalność biznesową, dlatego są oni skłonni skorzystać z naszej oferty” - informuje Jan Wyrwiński, Prezes Zarządu Aiton Caldwell SA.

Platforma SaaS

Kluczowym elementem projektu było stworzenie platformy systemowej w technologii SaaS umożliwiającej w czasie rzeczywistym integrację kanałów sprzedaży, płatności i rozliczeń oraz wymiany informacji pomiędzy Aiton Caldwell SA, a partnerami będącymi dostawcami produktów lub podwykonawcami usług. W wyniku realizacji projektu możliwe jest zintegrowanie usług telefonii z usługami partnerów i stworzenie w ten sposób kompleksowej oferty pakietowej dla biznesu (MSP).

Dostawcy

Obok Aiton Caldwell SA (usługi telekomunikacyjne) i SuperHost.pl Sp. z o.o. (usługi hostingowe), do projektu przyłączyli się m.in.: mSejf, który dostarcza usługę backup oraz ESET zapewniający oprogramowanie antywirusowe. Dodatkowo firma PC DOC w ramach SMARTO oferuje instalację systemu, natomiast VoIPoint jest dostawcą telefonów IP. Wszystkie usługi będą udostępniane w modelu SaaS (Software as a Service). Z uwagi na planowane poszerzenie oferty, przygotowano przyjazny interfejs typu API, umożliwiający podłączanie przyszłych partnerów bez wprowadzenia istotnych zmian w ich systemach informatycznych. Wprowadzono także procedury, które ujednolicają i przyspieszają aktualizację danych. System umożliwia automatyczne sterowanie dostarczaniem usług, powiązane z modułem nadzorującym przepływy finansowe.

Start-up za 50%

W początkowej fazie projektu, na użytkowników usługi czeka promocja – 50 proc. zniżki na pakiety dla firm i pracowników na cały okres trwania umowy. Dodatkowo wszyscy potencjalni Klienci mają możliwość wypróbowania usługi SMARTO podczas 14 dniowego okresu testowego, wolnego od wszelkich opłat. Użytkownik w tym okresie sprawdzi funkcjonalność panelu, możliwości platformy, a po dwóch tygodniach będzie mógł zdecydować o dalszej współpracy.

Dla kogo

Grupę docelową SMARTO stanowią właściciele firm w dynamicznych i innowacyjnych branżach, managerowie projektów, początkujący przedsiębiorcy, którzy mają mało czasu i wiedzy technicznej, natomiast potrzebują szybko działającej infrastruktury zapewniającej wielokanałową komunikację swoich zespołów. W ramach miesięcznego abonamentu otrzymają dostęp do nowoczesnych usług teleinformatycznych, na które składają się:

  • usługi telekomunikacyjne (konta SIP, numery wewnętrzne, wirtualne centrale, wirtualne faxy i telekonferencje);
  • nowoczesne telefony IP;
  • usługi hostingowe (hosting stron www, konta poczty e-mail, domeny);
  • usługi bezpieczeństwa (backup danych mSejf, ochrona antywirusowa – ESET Smart Security).

W przyszłości, zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami Klientów, planowane jest poszerzenie oferty o kolejne rozwiązania wspomagające zarządzanie firmą (CRM, e-księgowość, e-prawnik, wideokonferencje itd.) Przesłanie projektu SMARTO to również edukacja małych przedsiębiorstw w zakresie prowadzenia biznesu i wykorzystania technologii SaaS w zarządzaniu nim. Planowana jest m.in. organizacja targów i warsztatów dla przedstawicieli mikro firm w 7 największych miastach w Polsce.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej