Strona główna / Biznes / RSS4English: ucz się angielskiego z kanałów RSS
niedziela 06 listopad 2011 | Robert Kamiński
RSS4English: ucz się angielskiego z kanałów RSS
Dzięki RSS4English możesz doskonalić swoją znajomość angielskiego w każdej wolnej chwili - czytając codziennie aktualizowane wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS i tworząc spersonalizowane ćwiczenia, które ułatwią nam zapamiętanie nowych słów.

RSS4English to aplikacja, która ułatwia naukę nowych słów w języku angielskim. Program można uruchomić w smartfonie w dowolnym miejscu i czasie. Uczymy się przez czytanie wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS, które możemy wybrać zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Znaczenie każdego nieznanego nam słowa możemy sprawdzić w słowniku - po prostu dotykając go na ekranie. Każde sprawdzane słówko możemy też zachować w pamięci programu, który automatycznie stworzy wówczasRSS4Englishćwiczenia ułatwiające nam jego zapamiętanie. Zasada działania jest więc taka sama, jak w innych aplikacjach e-learningowych Brainglass (np. Karaoke4English).

Wykorzystane w programie kanały RSS są dostarczane przez Metro International. Metro to   bezpłatna gazeta, która jest dostępna w ponad 100 miastach na całym świecie. W RSS4English zostały wykorzystane wiadomość z takich kategorii, jak m.in: Rozrywka, Biznes i Świat. Pochodzą one z amerykańskich i kanadyjskich wydań Metra.

Flashcards

Tworzone przez RSS4English ćwiczenia językowe bazują na efektywnej metodzie fiszek (flashcards). Przy ich pomocy możemy uczyć się nowych słów tylko z jednego dnia, albo też uwzględnić w uruchamianych ćwiczeniach słownictwo z całego tygodnia lub miesiąca. Program cały czas monitoruje postęp naszej nauki, dzięki specjalnemu algorytmowi. To właśnie on odpowiada za to, jakie ćwiczenia zaserwuje nam aplikacja. Algorytm dokonuje wyboru ćwiczeń w oparciu o wyniki wcześniej rozwiązanych przez nas zadań dbając o to,  abyśmy ćwiczyli naukę tych słów, które naprawdę potrzebujemy powtórzyć.

Najważniejsze funkcje aplikacji RSS4English

  • Codziennie aktualizowane wiadomości z anglojęzycznych kanałów RSS od Metro International
  • Dostępne kategorie wiadomości: Biznes, Rozrywka, Świat, USA/ Kanada, Finanse
  • Możliwość nauki specjalistycznego słownictwa w obszarze biznesu, finansów itp.
  • Możliwość zapisania 10 tys. nieznanych słów i stworzenia ćwiczeń ułatwiających ich zapamiętanie
  • Aplikacja umożliwia tłumaczenie na 13 różnych języków. Poza polskim, są to także:  hiszpański, niemiecki, włoski, rosyjski, francuski, arabski, malajski, ukraiński, portugalski, turecki, indonezyjski i holenderski.

Cena i dostępność

Darmowa wersja RSS4English jest dostępna w Android Market i Apple App Store. Umożliwia ona przeczytania i stworzenie ćwiczeń do 5 artykułów z kanałów RSS od Metro International na dzień, co pozwoli nam samodzielnie przekonać się, czy aplikacja jest narzędziem, które naprawdę pomoże nam w nauce angielskiego. Jeśli decyzja jest na tak, możemy zakupić pełną wersję RSS4English za równowartość 2,39 euro.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej