Strona główna / Biznes / Nowa wersja SafeSync
niedziela 20 listopad 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Nowa wersja SafeSync
Trend Micro wprowadził nową wersję Trend Micro SafeSync for Business. Rozwiązanie przeznaczone jest dla małych i średnich firm i służy do odtwarzania, udostępniania i przechowywania plików. Niezależnie od faktycznej lokalizacji użytkownik łączy się z siecią, może bezpiecznie zarządzać swoimi plikami przy pomocy dowolnego urządzenia z dostępem do internetu pracującego na systemach Windows, Mac, iOS i Android.

W przeciwieństwie do innych podobnych produktów, SafeSync for Business oferuje dostępność usług na poziomie 99.9%. Każdy klient biznesowy, który stwierdzi dostępność usług na niższym poziomie, ma prawo zażądać zwrotu pieniędzy zgodnie z klauzulą zawartą w umowie. Dane biznesowe są teraz bezpiecznie przechowywane w całkiem nowym, europejskim centrum danych, wykorzystującym rozwiązanie szyfrujące Trend Micro – SecureCloud.

„Dla małych i średnich przedsiębiorstw zmiany często wiążą się z ryzykiem, a przenoszenie się do chmury nie jest wyjątkiem. Pracownicy tych firm z pewnością poczuliby się pewniej, gdyby wiedzieli, że mogą odczytywać i udostępniać swoje pliki, kiedy tylko tego potrzebują, przy pomocy dowolnego urządzenia - a wszystko to ze świadomością, że dane pozostaną bezpieczne. Ulepszenia dodane w tej wersji produktu dają nam pewność, że możemy sprawić, by dane przechowywane w chmurze były łatwo dostępne i bezpieczne - a dokładnie tego potrzebują małe i średnie przedsiębiorstwa. Wielu producentów mówi to samo, lecz my wraz z SafeSync for Business oferujemy gwarancję w postaci zwrotu gotówki w przypadku dostępności do usług na poziomie niższym niż 99.9%. Oto jak pewni jesteśmy tego produktu” – powiedział Filip Demianiuk, Regional Technical Manager International Markets North w firmie Trend Micro

Nowości

 • Wygląd i charakter interfejsu – Łatwiejszy w nawigacji, z uproszczonymi ustawieniami i opcjami,
 • Przeciągnij i upuść – Użytkownicy mogą po prostu przeciągać i upuszczać pliki do nowego folderu SafeSync, aby natychmiast zsynchronizować je z chmurą,
 • Mobilność – Folder SafeSync jest dostępny za pośrednictwem każdego urządzenia z zainstalowanym klientem SafeSync lub aplikacją mobilną, bez potrzeby dalszej konfiguracji,
 • Możliwość zmiany dowolnego folderu w folder SafeSync – Nie ma potrzeby przenoszenia plików do osobnego folderu SafeSync, kliknięcie prawym przyciskiem myszy na dowolnym folderze może zmienić go w folder synchronizowany,
 • Lepsza kontrola – Użytkownicy mogą synchronizować wybrane foldery na różnych komputerach i urządzeniach mobilnych, aby uniknąć przeciążenia dysku jednego z urządzeń.

Funkcjonalności  dla biznesu

 • Pomaga firmom zwiększyć produktywność – Dostęp do plików z każdego miejsca, o każdej porze, przy pomocy każdego z wymienionych urządzeń; całkowicie przebudowany interfejs pozwala teraz na szybkie przeciąganie i upuszczanie plików wprost do zsynchronizowanego folderu, natychmiastowo udostępniając je dla wszystkich zsynchronizowanych urządzeń.
 • Przyspiesza proces podejmowania decyzji i działań biznesowych – Umożliwia łatwe i natychmiastowe udostępnianie plików współpracownikom i osobom trzecim związanym z działaniami firmy.
 • Wspomaga niezawodne funkcjonowanie firm – dostępność usługi na poziomie 99.9% gwarantowana klauzulą o prawie do zwrotu pieniędzy.
 • Pomaga ograniczyć koszty i ryzyko związane z infrastrukturą – Łatwa w użyciu funkcja „file-server-as-a-service”(„serwer plików jako usługa”) umożliwia firmom zwiększenie wydajności pracy bez kosztów, komplikacji i zależności związanych z tradycyjnym serwerem.
 • Dedykowane centrum danych dla regionu EMEA pomaga chronić firmę przed ryzykiem związanym z zarządzaniem danymi – Wszystkie europejskie firmy korzystające z SafeSync synchronizują swoje zasoby za pośrednictwem położonego w Niemczech centrum danych Trend Micro dla regionu EMEA. Dzięki temu informacje te są objęte ochroną przez rygorystyczne przepisy o bezpieczeństwie danych obowiązujące w Europie. Dane klientów z regionu EMEA pozostają w centrum danych w Niemczech i nie są kopiowane nigdzie indziej, dzięki temu zapewniona zostaje prywatność  i bezpieczeństwo, a minimalizowane zostaje ryzyko związane z zagubieniem, kradzieżą lub awarią techniczną.
 • Pomaga ograniczyć błędy w zarządzaniu danymi, dublowanie zadań i wykonywanie niepotrzebnej pracy – Oparta na chmurze synchronizacja plików przy pomocy dowolnego urządzenia wykorzystywanego w firmie zapewnia użytkownikom dostęp do najnowszych wersji plików.
 • Wspomaga proces naprawy i planowania kryzysowego – Zabezpiecza dane na wypadek utraty sprzętu, kradzieży, awarii technicznej lub innego wypadku, przechowując kopię zapasową w chmurze.
 • Daje firmom kontrolę nad plikami od momentu ich powstania – Konsola www nie tylko daje firmom dostęp do plików znajdujących się w sieci, umożliwia też zarządzanie i aktualizację kont nowoprzybyłych lub odchodzących pracowników.
 • Pomaga ograniczyć bieżące koszty operacyjne i administracyjne – Jedna licencja dla całej firmy i jedna data ważności. Nie trzeba martwić się o szereg subskrypcji z różnymi terminami wygaśnięcia usług i możliwościami odnowienia licencji; licencja dla wszystkich użytkowników może zostać odnowiona w tym samym momencie.
 • Wspomaga bardziej wydajne wykorzystanie przestrzeni dyskowej – Każdy z użytkowników otrzymuje 50GB miejsca przypisanego do centralnego magazynu danych firmy, co zapewnia większą elastyczność bez skomplikowanego systemu przydziałów.

Dostępność

SafeSync for Business jest dostępny w następujących wersjach językowych: angielska, hiszpańska, włoska, francuska, niemiecka i turecka. Ceny produktu rozpoczynają się od 66 Euro od użytkownika (50GB) na okres jednego roku i spadają wraz ze wzrostem liczby licencji.

Wymagania systemowe

SafeSync for Business klient/strona www:

Dysk twardy: 50MB

Pamięć RAM: 1GB dla Windows 7/Vista, Mac OSX; 512MB dla Windows XP (zalecane 1GB)

Wymagane systemy operacyjne

• Windows 7 SP1, Windows Vista SP2 (32 i 64-bit), Windows XP SP3 (tylko 32-bit)

• Mac OSX 10.5.8, 10.6, 10.7 (32 i 64-bit)  

Strona SafeSync

Internet Explorer 7, 8 i 9 (32-bit i 64-bit)

Firefox 3.6, 4, 5, 6 i 7

Safari 4 i 5

Chrome 13 i 14

Przeglądarki mobilne dla iPhone/iPad, Android, Windows Mobile

Dla aplikacji mobilnych

iOS 3.1.3 lub nowszy

Android 2.2 lub nowszy

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej