Strona główna / Biznes / Newsweek wprowadza innowacyjne dodatki
poniedziałek 12 grudzień 2011 | Cezary Tchorek-Helm
Newsweek wprowadza innowacyjne dodatki
Po raz pierwszy w historii polskiej prasy drukowanej, do papierowego wydania magazynu zamiast dodatku w formie płyty CD dołączono kod, umożliwiający pobranie tego dodatku w formie elektronicznej z serwisu internetowego. 12 grudnia 2011 do części nakładu tygodnika Newsweek dołączona została Karta Upominkowa serwisu audioteka.pl upoważniająca do pobrania audiobooka z „Kolekcji BlackBerry”.
Tagi: ebook, newsweek,

Od listopada br. na smartfony BlackBerry oraz tablet BlackBerry PlayBook dostępna jest aplikacja mobilna ‘Audioteka’ pozwalająca na łatwe kupowanie, pobieranie i słuchanie audiobooków bezpośrednio na urządzeniu. Bezpłatną aplikację można pobrać ze sklepu BlackBerry App World.

Literatura

Czytelnicy Newsweeka mają szansę poznać unikalną kolekcję najlepszych audiobooków przygotowanych przez serwis audioteka.pl. W „Kolekcji BlackBerry” znajdują się tak znane pozycje jak przede wszystkim fantastyczne audiobooki wydawnictwa FABRYKA SŁÓW przygotowane z okazji 10-lecia wydawnictwa, w tym m.in. Pan Lodowego Ogrodu, Jarosława Grzędowicza, Kłamca Jakuba Ćwieka, czy Kuzynki autorstwa Andrzeja Pilipiuka.

Technologia

Oprócz dawki znakomitej literatury użytkownik będzie mógł w prosty sposób wykorzystać Kartę Upominkową, bez konieczności używania odtwarzacza CD. Wystarczy zarejestrować się w serwisie audioteka.pl, wybrać tytuł i wpisać kod z karty we wskazanym miejscu. Po zabezpieczeniu przed nielegalnym kopiowaniem plik będzie gotowy w zakładce „Twoja Półka” i będzie można go pobrać m.in. z wykorzystaniem aplikacji mobilnej na smartfonach BlackBerry.

„Jesteśmy świadkami całkowitego przeobrażenia zachowań i przyzwyczajeń konsumentów. Płyta CD już dawno przestała być najwygodniejszym i najbardziej uniwersalnym nośnikiem dla muzyki. To samo dzieje się w przypadku audiobooków. Dziś smartfon lub tablet BlackBerry wyposażony w naszą aplikację to doskonałe narzędzie do słuchania audiobooków. Plik jest umieszczony w serwisie audioteka.pl w tzw. „chmurze”, co zapewnia zdalny dostęp do audiobooków o każdej porze i w dowolnym miejscu” – przekonuje Marcin Beme z serwisu audioteka.pl.

Rynek dynamiczny

W Europie Zachodniej i USA audiobooki stanowią ponad 5% wszystkich sprzedawanych książek. W Polsce również rośnie zainteresowanie książkami w wersji audio, co pokazuje chociażby przykład premiery biografii Steve Jobsa. W ciągu pierwszych godzin sprzedaży, liczba pobrań osiągnęła wartość 2 audiobooków na minutę. To najlepszy wynik w historii serwisu audioteka.pl i całego rynku wydawniczego. Po raz pierwszy sprzedaż książki audio można było porównywać z wynikami papierowego odpowiednika.

  • Rosnące zainteresowania audiobookami w Polsce powoduje, że Audioteka produkuje również superprodukcje audiobooków, czyli nagrania z udziałem wielu aktorów, z muzyką i efektami specjalnymi. W tej chwili trwają prace nad największą superprodukcją Audioteki i wydawnictwa ZYSK i S-ka, czyli nad audiobookiem do hitowej książki i powstałego na jej bazie serialu „Gra o tron”. W superproduckji audiobooka „Gra o tron” grają m.in. Robert Więckiewicz, Ania Dereszowska, Robert Gonera, Agata Kulesza, Maria Seweryn, Rafał Mohr, Marian Dziędziel.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej