Strona główna / Biznes / Intel Atom w smartfonach Lenovo
czwartek 12 styczeń 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Intel Atom w smartfonach Lenovo
Firma Intel Corporation zapowiedziała szereg nowych inicjatyw w segmencie smartfonów, w tym wieloletnie partnerstwo strategiczne z Motorola Mobility, a także produkcję przez Lenovo smartfona opartego na platformie Intel Atom. Kilka smartfonów opartych na nowym procesorze Atom ma pojawić się na rynku w 2012 roku.
Tagi: intel, lenovo, smartfon,

„Najlepsze technologie komputerowe Intela trafiają do smartfonów - nasze wspólne działania z Lenovo i Motorola Mobility wprowadzą procesory Intela do smartfonów i będą stanowić fundament do dalszych działań w roku 2012 i kolejnych” -  powiedział prezes firmy Intel, Paul Otellini.

Intel w smartfonach i tabletach

Prezes i dyrektor generalny Intela podkreślił możliwości platformy procesorowej Intel Atom Z2460, znanej pod nazwą kodową „Medfield”, która została zaprojektowana specjalnie pod kątem smartfonów oraz tabletów i zapewnia wysoką wydajność w połączeniu z energooszczędnością. Do Otelliniego dołączył Sanjay Jha, prezes Motorola Mobility. Obydwaj prezesi przedstawili szczegóły wieloletniego strategicznego partnerstwa, obejmującego wiele typów urządzeń, w tym smartfony oparte na procesorach Intel Atom i systemie Android, które Motorola zacznie dostarczać w drugiej połowie tego roku. Współpraca obejmie także tablety.

Smartfon Lenovo

Prezesowi Intela towarzyszył także Liu Jun, wiceprezes Lenovo, który po raz pierwszy zaprezentował smartfona Lenovo K800 opartego na technologii Intela i platformie Android. Liu Jun zapowiedział, że smartfon K800 dostępny będzie w Chinach w drugim kwartale tego roku i będzie działał w sieci 21Mbs China Unicom. Smartfon wyposażony jest w procesor Intel Atom Z2460 o obniżonym poborze mocy, obsługuje technologię Intel Hyper-Threading, a dzięki platformie Intel XMM 6260 zapewnia transmisję danych w standardzie HSPA+ .

Priorytet to przyjemność użytkowania

Otellini powiedział, że zapewnienie jak największej przyjemności z użytkowania smartfona jest priorytetem Intela. Michael Bell, dyrektor generalny Intel Mobile and Communications Group, dołączył do Otelliniego na scenie, aby zademonstrować konstrukcję referencyjną Intel Smartphone, która ma skrócić czas i koszty projektowania telefonów przez producentów i operatorów. Ten w pełni funkcjonalny smartfon ma smukłą obudowę, dotykowy ekran LCD o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 4,03 cala, który wyświetla wyraźny tekst i żywe obrazy, oraz dwa aparaty z zaawansowanymi możliwościami rejestrowania obrazu, m.in. z trybem seryjnym, który pozwala zrobić 15 zdjęć o rozdzielczości 8 megapikseli w niespełna sekundę.

  • Pokazując popularną aplikację Angry Birds działającą w telefonie, Bell wspomniał o szerokim wsparciu dla oprogramowania Android, dzięki któremu intelowskie smartfony mogą obsługiwać znaczną większość aplikacji Android, łącznie z tymi, które skompilowano pod kątem innych architektur.

Ultrabook czyli redefinicja laptopa

Intel przewodzi branży w poszukiwaniu nowego sposobu osobistego przetwarzania danych i stworzył nową kategorię cienkich i eleganckich urządzeń Ultrabook, które zapewniają bezkompromisowy komfort pracy. W ciągu zaledwie ośmiu miesięcy za sprawą dużego zainteresowania konsumentów i poparcia partnerów branżowych kategoria ta nabrała dużego rozpędu. W tym roku partnerzy Intela wprowadzą do sprzedaży ponad 75 bardzo cienkich, wydajnych i bezpiecznych systemów Ultrabook. Jeff Clarke, wiceprezes ds. operacji globalnych i rozwiązań komputerowych dla użytkowników końcowych w firmie Dell, dołączył do Otelliniego i zapowiedział pierwszy Ultrabook firmy Dell, XPS 13 napędzany procesorem Intel Core™ i7. Ten elegancki i stylowy model, który ma być dostępny w lutym, waży zaledwie 1,36 kg i działa nawet 8 godzin na zasilaniu bateryjnym.

  • Dyrektor generalny firmy Intel obiecał, że urządzenia te będą bezpieczniejsze i zakończą dyskusję nad kompromisami między wielkością urządzania a jego interfejsem użytkownika lub wydajnością. Powiedział też, że ultrabooki będą sztandarową platformą dla bezkompromisowego środowiska, które pomoże wykorzystać pełen potencjał nowej wersji Windows — Microsoft Windows 8.

Sklep z aplikacjami

Aplikacje przeznaczone specjalnie dla ultrabooków są dostępne w Intel AppUpCenter, źródle najnowszego oprogramowania do komputerów PC. Intel poinformował o strategicznym sojuszu z Technicolor dotyczącym z M-GO, aplikacji Intel AppUp, która pozwoli na odtwarzanie płatnej treści cyfrowej — telewizji, filmów, muzyki i aplikacji — w ultrabookach i innych intelowskich urządzeniach z technologią Intel Insider w drugim kwartale 2012 roku. M-GO zaoferuje filmy i programy telewizyjne największych hollywoodzkich studiów oraz pomoże zarządzać płatną treścią HD na wielu urządzeniach i platformach za pośrednictwem intuicyjnego, bezpiecznego interfejsu użytkownika.

           

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej