Strona główna / Biznes / Testowy Norton Identity Safe
środa 08 luty 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Symantec
Testowy Norton Identity Safe
Dziś musimy zapamiętywać wiele danych logowania i haseł zapewniających dostęp do ulubionych serwisów internetowych, bankowości elektronicznej, e-sklepów itp. witryn, by nie narażać się na ryzyko utraty danych osobowych. Z badań przeprowadzonych przez markę Norton wynika, że aż 38% użytkowników wciąż zapisuje gdzieś swoje hasła (np. w notesie) a 45% używa tych samych haseł w różnych serwisach. Symantec udostępnił publiczną wersję testową, bezpłatnej usługi Norton Identity Safe z obsługą chmury.
Pozwala ona łatwo i bezpiecznie przechowywać i synchronizować dane logowania, hasła, dane kart kredytowych oraz inne informacje z formularzy internetowych różnych wyszukiwarek i urządzeń.

Działania takie zwiększają ryzyko utraty danych, gdyż hakerzy, którzy złamią hasło w jednym serwisie, uzyskują dzięki temu dostęp do wszystkich kont. Aby pomóc użytkownikom w rozwiązaniu tych problemów, wersja beta usługi Norton Identity Safe zapewnia prosty i bezpieczny sposób zarządzania hasłami używanymi w komputerach z systemem Windows, urządzeniach z systemem iOS, takich jak iPhone i iPad, oraz w urządzeniach z systemem Android (Aby uzyskać dostęp do usługi na urządzeniach mobilnych należy zainstalować wersję beta aplikacji w wersji Mobile Edition. Aplikacje mobilne stanowią dopełnienie oprogramowania klienckiego, które trzeba pobrać i zainstalować na komputerze osobistym przed zainstalowaniem aplikacji mobilnych).

Funkcjonalności

 • Uproszczone zarządzanie hasłami ― eliminuje uciążliwą konieczność pamiętania wielu danych logowania i haseł, użytkownicy muszą jedynie zapamiętać jedno hasło główne
  by cieszyć się bezpiecznym dostępem do ulubionych serwisów internetowych.
 • Uproszczona obsługa ― usługa wyświetla użytkownikom ich dane logowania w postaci miniatur, umożliwiając zalogowanie się do wybranego serwisu poprzez kliknięcie
  na określonej miniaturze, a w przypadku użytkowników urządzeń mobilnych i tabletów ―
  po prostu poprzez dotknięcie ekranu.
 • Funkcja Share Via ― pozwala użytkownikom bezpiecznie udostępniać treści online poprzez wysyłanie adresów internetowych bezpośrednio z poziomu usługi Norton Identity Safe,
  za pomocą poczty elektronicznej i modułów dodatkowych (plug-in) do serwisów społecznościowych.
 • Automatyczna synchronizacja danych logowania między różnymi urządzeniami ― pozwala użytkownikom zapisać hasło w jednym urządzeniu i łatwo logować się z innego urządzenia
  i z dowolnego miejsca.
 • Bezpieczne wyszukiwanie ― dzięki tej funkcji użytkownicy mogą korzystać z wyszukiwarki i przeglądać rankingi serwisów bezpośrednio w wynikach wyszukiwania, co pozwala im sprawdzić czy dany serwis internetowy jest bezpieczny jeszcze przed jego odwiedzeniem.

Wersja beta usługi Norton Identity Safe jest także wyposażona w funkcję Norton Safe Web, która pomaga użytkownikom chronić swoje dane uwierzytelniające przed ujawnieniem w niebezpiecznych serwisach internetowych. Funkcja Norton Safe Web, która ma za zadanie dokonywać starannej analizy serwisu w celu wykrycia ewentualnych zagrożeń bezpieczeństwa, korzysta z sieci milionów punktów końcowych usługi Norton Community Watch, które automatycznie przekazują w czasie rzeczywistym podejrzane adresy internetowe do analizy.

Zachęcamy użytkowników testujących wersję beta usługi do dzielenia się swoimi opiniami oraz do omawiania swoich doświadczeń w korzystaniu z tego produktu na naszym forum internetowym poświęconym testowaniu publicznych wersji beta produktów firmy Norton ― Norton Public Beta Forum. W wersję usługi Identity Safe są także wyposażane wielokrotnie nagradzane produkty Norton Internet Security i Norton 360.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej