Strona główna / Biznes / Cisco: sukces platformy UCS
środa 08 luty 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Cisco
Cisco: sukces platformy UCS
Cisco poinformowało o wdrożeniu platformy Cisco Unified Computing (Cisco UCS) u ponad 10 000 klientów. Oprogramowanie integruje zadania obliczeniowe, pracę w sieci, zarządzanie i wirtualizację. Z Europy pochodzi prawie 30 procent klientów firmy.

Wielu obserwatorów z branży bardzo sceptycznie podchodziło do scenariusza, w którym nowa technologia obliczeniowa mogłaby zdobyć znaczne udziały na tym bardzo konkurencyjnym rynku, ale niskie koszty i istotne korzyści biznesowe okazały się interesujące dla wszystkich branż. Jak wynika z badania Servers and Virtualization Study przeprowadzonego ostatnio przez firmę TheInfoPro, firma Cisco zajmuje czołową pozycję wśród producentów serwerów pod względem wizji, innowacyjności technicznej, wydajności produktów oraz kwalifikacji zespołu handlowców. 33% respondentów uznało firmę Cisco za „najlepszego producenta serwerów” – firma wyprzedziła drugiego w rankingu producenta o 8 punktów procentowych.

Do 2015 x 12

Z opublikowanej w 2011 r. prognozy Cisco Cloud Index wynika, że przetwarzanie w chmurze zmienia oblicze działalności biznesowej. Zgodnie z tą prognozą w 2014 r. ponad 50% zadań obliczeniowych w centrach przetwarzania danych będzie wykonywanych w chmurze, a do 2015 r. globalny ruch związany z przetwarzaniem w chmurze zwiększy się przeszło 12‑krotnie, do 1,6 zetabajta rocznie. Jest to równoważne przesłaniu do każdego mieszkańca Ziemi trwającego 4 dni filmu wideo o wysokiej rozdzielczości. Tak lawinowy rozwój przetwarzania w chmurze wymaga, aby zaawansowane możliwości obsługi centrów przetwarzania danych udostępniane przez platformę UCS obejmowały też kompleksowe udostępnianie aplikacji w chmurze.

Cisco UCS

Zaprojektowana zgodnie z całkowicie nowym podejściem platforma Cisco UCS jest systemem zintegrowanym, który z założenia ma optymalizować obliczenia, pracę w sieci, dostęp do pamięci masowej, wirtualizację i zarządzanie. System UCS stanowi znakomitą odpowiedź na zdecydowane zapotrzebowanie rynku na nowe podejście do przetwarzania, umożliwiając działom informatyki ― dzięki swojej nowatorskiej, zintegrowanej architekturze ― tworzenie nowych modeli biznesowych. Pozwala klientom szybciej wdrażać nowe aplikacje, zwiększyć prężność działania firmy oraz obniżyć koszty. UCS to pierwsza wyposażona w magistralę platforma obliczeniowa, która łączy w jeden zintegrowany system serwery o stanowiącej branżowy standard architekturze x86 z rozwiązaniami sieciowymi i mechanizmami dostępu do pamięci masowej.

  • Cisco współpracuje z najlepszymi w branży producentami infrastruktury i oprogramowania, takimi jak BMC, CA, Citrix, EMC, Hitachi Data System, Microsoft, NetApp, Oracle, Red Hat, SAP, VMware i VCE, aby udostępniać rozwiązania przetestowane fabrycznie i kompleksowe.

„Także w Polsce wiele firm doceniło już zalety innowacyjnego, kompleksowego rozwiązania, jakim jest Unified Computing System firmy Cisco. Szczególnie istotne okazały się możliwości nowatorskiej, zintegrowanej architektury tego systemu, który pozwala specjalistom ds. IT na wdrożenie rozwiązań przyspieszających proces implementacji,
a firmom daje wymierne oszczędności zarówno po stronie kosztów wdrożenia systemu jak również zarządzania i użytkowania. System UCS, który zapewnia klientom istotne korzyści biznesowe,  znalazł w Polsce swoich nabywców wśród firm z sektorów finansowego, usług, edukacji i to zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej”
– powiedział Grzegorz Dobrowolski, dyrektor techniczny w firmie Cisco.


 

Podobne artykuły
  • Chmura 2.0

    53% firm spodziewa się, że korzystanie z rozwiązań chmurowych wpłynie na wzrost ich prz...
  • Cisco ulepsza chmurę

    Cisco zaprezentowała nową technologię, która zwiększa efektywność i bezpieczeństwo siec...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej