Strona główna / Biznes / HUAWEI ma najszybszy smartfon świata
poniedziałek 27 luty 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Huawei
HUAWEI ma najszybszy smartfon świata
Telekom z Shenzhen, który powoli wyrasta na 2 lub trzeci numer w ICT, zaprezentował na Mobile World Congress 2012 najszybszy smartfon świata, HUAWEI Ascend D Quad. Napędzany czterordzeniowym procesorem HUAWEI K3V2 z zegarem 1.2GHz/1.5GHz, telefon HUAWEI Ascend D Quad wyróżnia się najbardziej kompaktową obudową wśród wszystkich 4.5-calowych smartfonów i oferuje użytkownikom zupełnie nowe możliwości dzięki systemowi operacyjnemu Android 4.0. Uwagę zwraca wyjątkowy system zarządzania energią, który wydłuża czas pracy urządzenia nawet do 30 procent.
Tagi: huawei, smartfon,

HUAWEI Ascend D Quad to super-multimedialny telefon wyposażony w 4.5-calowy ekran dotykowy 720p HD oraz najmocniejszy na rynku 32-bitowy procesor graficzny true color. Wyświetlacz w technologii PPI 330 zapewnia krystalicznie czysty i wyraźny obraz nawet w pełnym słońcu, a system dźwięku Dolby 5.1 Surround Sound oraz technologia głosowa Audience earSmart™ gwarantują doskonałe wrażenia. 

  • Z tyłu obudowy umieszczono 8-megapikselową kamerę BSI, natomiast na froncie aparat cyfrowy o matrycy 1.3-megapiskela. Smartfon pozwala na nagrywanie i odtwarzanie filmów wideo w krystalicznej jakości 1080p full HD.

„Wysłuchaliśmy użytkowników smartfonów i ich oczekiwań dotyczących cech, jakie powinien posiadać  doskonały smartfon. Najważniejsze dla nich były: szybkość, długa żywotność baterii, wysokiej jakości dźwięk i obraz oraz kompaktowa, lekka obudowa. HUAWEI Ascend D Quad przekracza te wymagania. Podczas styczniowych targów elektroniki użytkowej CES 2012 w Las Vegas pobiliśmy światowy rekord przedstawiając najcieńszy smartfon na świecie – HUAWEI Ascend P1 S. Jesteśmy dumni mogąc na Mobile World Congress 2012 zaprezentować kolejny wyjątkowy, pierwszy i najszybszy na świecie smartfon - HUAWEI Ascend D Quad.” – powiedział Richard Yu, prezes Huawei Device

Energetyka najwyższej próby

HUAWEI Ascend D quad wyposażono w baterię o pojemności 1800mAh, która zapewnia do dwóch dni nieprzerwanej pracy w trybie standardowym. Osiągi smartfona dodatkowo zwiększa opracowana przez HUAWEI technologia zarządzania energią, wydłużającą czas pracy baterii nawet do 30 procent (w porównaniu ze średnią dla urządzeń tej klasy). Jest to możliwe poprzez optymalizację zużycia energii pod kątem aktualnego sposobu wykorzystania urządzenia, a dodatkowo utrzymywana niska temperatura głównego procesora gwarantuje jego bardziej wydajną pracę. Mierzący 64mm szerokości i 8.9mm grubości HUAWEI Ascend D Quad jest dowodem na to, że doskonałe parametry i najnowsza technologia mogą skrywać się w małych, kompaktowych kształtach. Ultracienka obudowa tego niezwykle lekkiego smartfonu sprawia, że 4.5-calowy ekran dotykowy wydaje się przekraczać krawędź urządzenia, umożliwiając zachowanie niezwykle smukłej budowy.

  • W serii HUAWEI Ascend D dostępne są również smartfony Ascend D Quad XL i Ascend D1. HUAWEI Ascend D Quad XL wyposażony jest w baterię 2500mAh, zapewniającą od dwóch do trzech dni nieprzerwanej pracy w trybie standardowym. Dysponujący taką samą specyfikacją sprzętową cAscend D quad, model HUAWEI Ascend D Quad XL mierzy 10.9 mm grubości. Smartfony z serii HUAWEI Ascend D Quad będą dostępne w Chinach, Australii, Europie, w rejonie Azji i Pacyfiku, a także w Północnej i Południowej Ameryce i na Bliskim Wschodzie w drugim kwartale 2012 roku. Model HUAWEI Ascend D1 pojawi się na wymienionych rynkach już w kwietniu bieżącego roku.
  • W Polsce urządzenia będą dostępne w drugiej połowie 2012 r.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej