Strona główna / Biznes / Formuła 1 z technologią Intel 45nm w Poznaniu
piątek 30 listopad 2007 | Cezary Tchorek-Helm
Formuła 1 z technologią Intel 45nm w Poznaniu
BMW Sauber F1 Team oraz najnowszą technologię 45nm zaprezentował Intel  w  ostatni weekend, podczas Poznań Game Arena.
Tagi: intel, procesor,

BMW Sauber + Intel Core 2 Extreme QX9770 3.2GHz + symulator

Podczas Poznań Game Arena, Intel po raz pierwszy zaprezentował najnowszą generację swoich procesorów czterordzeniowych, wykonanych w przełomowym procesie produkcyjnym 45nm. Dodatkowo wszyscy goście mieli okazję zobaczyć bolid Roberta Kubicy, kierowcy BMW Sauber F1 Team i wziąć udział w turniejach na symulatorach bolidów. Zainteresowanie było ogromne, zwłaszcza że Intel przygotował dla graczy komputery z procesorami 45nm Intel Core 2 Extreme QX9650 3.0GHz, na których można było zobaczyć najbardziej wymagające gry jak Crysis, Call of Duty 4: Modern Warfare i World in Conflict. Prawdziwą gratką był pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz najszybszych na rynku procesorów 45nm Intel Core 2 Extreme QX9770 3.2GHz.

Komputronik i Intel

Dodatkowo goście Intela mieli okazję poczuć klimat Formuły 1 i wsiąść do symulatorów bolidów BMW Sauber F1 Team. Symulatory te napędzane są komputerami Ultimate Racing PC wyprodukowanymi przez firmę Komputronik, w limitowanej serii dedykowanej Robertowi Kubicy. Korzystając z okazji Komputronik poinformował o sukcesie komercyjnym tego wyjątkowego na rynku komputera. Ultimate Racing PC był wspólnym przedsięwzięciem Intel i Komputronik. Ta limitowana seria komputerów powstała w ilości 100 sztuk i każda opatrzona została indywidualnym numerem serii oraz certyfikatem. Obecnie pozostało już ostatnie kilka egzemplarzy tej wyjątkowej pod każdym względem konstrukcji.

Procesor za otwarcie sejfu!

I na koniec jeszcze niespodzianka! Każdy, kto otrzymał ulotkę na stoisku Intela mógł spróbować otworzyć sejf. Udało się to czterem zwycięzcom, którzy znaleźli w sejfie procesory Intel Core 2 Quad Q6600 – 2.4GHz – rewelacyjnie podkręcające się i nadal niepokonane procesory czterordzeniowe!

Intel z BMW

Współpraca Intel Corporation z BMW Group  rozpoczęła się w grudniu 2005 roku i odtąd innowacyjne technologie Intela wspierają zespół BMW Sauber F1 Team. Tuż przed sezonem 2007 Intel i BMW Sauber F1 Team uruchomiły superkomputer Albert2 wyposażony w 512 dwurdzeniowych procesorów Intel® Xeon®. Maszyna ta wykorzystywana jest do symulacji charakterystyki aerodynamicznej bolidów BMW Sauber F1, co pozwala lepiej przygotować je do wyścigów.

Komputronik

Komputronik S.A. jest jedną z czołowych firm zajmujących się dystrybucją sprzętu komputerowego w Polsce. Plasuje się na czołowych miejscach rankingów najszybciej rozwijających się firm branży IT w Polsce. Oferta jest precyzyjnie dostosowywana do potrzeb zarówno klientów hurtowych, jak również do klientów detalicznych, których obsługuje przez sieć ponad 50 salonów w całym kraju oraz poprzez wielokrotnie nagradzany sklep internetowy www.komputronik.pl. Firma zajmuje się produkcją i serwisem komputerów własnej marki – Komputronik SENSILO, Komputronik INFINITY oraz Komputronik PRO. 1 lipca 2005r. powstał podmiot Komputronik Biznes - oferuje kompleksową obsługę w zakresie informatyzacji przedsiębiorstw, opartą na wysokich kwalifikacjach i połączonym k now-how z dziedziny sprzętu i oprogramowania.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej