Strona główna / Biznes / Wideokonferencje ograniczają koszty
niedziela 08 kwiecień 2012 | Robert Kamiński
Wideokonferencje ograniczają koszty
Wiedokonferencje to nie tylko rozwiązania dla wielooddziałowych firm. Dzięki uniwersalnym technologiom istnieje możliwość połączenia praktycznie z dowolnym użytkownikiem. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się również w małych firmach, które swoje terminale wykorzystują do połączeń z dostawcami i klientami. Wideokonferencje, to także możliwość nagrywania szkoleń oraz udostępnianie ich pozostałym pracownikom w przystępnej formie pliku wideo.

Już ponad 1000 przedsiębiorstw w Polsce wdrożyło rozwiązania wideokonferencyjne dla biznesu produkowane przez firmę Cisco. Zdalną komunikacją zainteresowani są wszyscy - od dyrektorów finansowych wielkich korporacji, którzy w wideokonferencjach widzą ogromne oszczędności, po pracowników wszystkich szczebli, którym możliwość zdalnej pracy pomaga na co dzień utrzymywać równowagę między pracą zawodową i życiem osobistym.

W przeprowadzonym przez Cisco ogólnoświatowym badaniu dotyczącym nowoczesnych form komunikacji wyniki mówią same za siebie:

  • 77% ankietowanych firm uznało, że używanie rozwiązań wideokonferencyjnych pozwala znacznie ograniczyć konieczność podróży służbowych.
  • 69% respondentów wskazało wymierne oszczędności finansowe jako największy benefit stosowania tego typu rozwiązań.

Jakość i realizm przekazu

Zdaniem firmy Cisco największymi atutami jej rozwiązań są dostępność (aplikacje do wideokonferencji można instalować na komputerach osobistych, notebookach lub korzystać z dedykowanych terminali do transmisji wideo), jakość (rozwiązania Cisco obsługują transmisję wideo i dźwięku w jakości HD) oraz - najważniejsze - intuicyjność i realistyczność. Systemy do wideokonferencji Cisco powstały z myślą o zniesieniu wszelkich barier w zdalnej komunikacji - osoby uczestniczące w spotkaniu mogą poczuć się tak, jakby siedziały wspólnie w jednym pokoju.

Sam policz ile możesz zaoszczędzić

Aby ułatwić Klientom podjęcie decyzji o zakupie usługi, Cisco uruchomiło specjalny kalkulator, który pozwala policzyć potencjalne oszczędności, jakich może spodziewać się firma po wdrożeniu rozwiązania dedykowanego do wideokonferencji.

Cisco TelePresence Advantage Calculator pokazuje jak szybko zwróci się inwestycja w zdalną komunikację wysokiej jakości. Kalkulator w indywidualnym raporcie pokazuje nie tylko koszty, które pochłaniają podróże służbowe, ale również czas, który - zamiast pracować na zyski firmy - traci się na częste przemieszczanie z miejsca na miejsce. Zdaniem Cisco, niewielka, zatrudniająca 20 osób firma, może tracić na podróżach służbowych pracowników nawet 130 tys. W przypadku większego przedsiębiorstwa koszty te rosną dramatycznie.

Kalkulator Cisco można znaleźć tutaj: http://www.businessadvantagecalculator.com

Świat biznesu podlega zmianom. Praca dzisiaj wymaga komunikowania się z partnerami i dostawcami często na duże odległości a ograniczenia komunikacji opartej na tradycyjnych PC-tach odchodzą w przeszłość. Zamiast tego dążymy do przyjęcia modelu, w którym to człowiek jest ośrodkiem zainteresowania. W modelu tym nie tylko różne grupy pracowników są rozproszone geograficznie, ale również ludzie wykonują swoją pracę z wielu różnych miejsc, takich jak stacja robocza, dom czy kawiarnia.  – powiedział Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny Cisco w Polsce.

Zmiany te są również bardzo silnie postrzegane w Polsce, dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się biznesowe rozwiązania wideo. Szczególnie warty podkreślenia jest fakt, że biznesowe wideo to rozwiązanie, z którego korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa jak również małe i średniej wielkości firmy oraz sektor publiczny.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej