Strona główna / Biznes / Avnet Technology korzysta z usługi wynajmu Livingston
środa 12 grudzień 2007 | Elżbieta Kot
Avnet Technology korzysta z usługi wynajmu Livingston
Firma Livingston - europejski lider w zakresie wynajmu sprzętu IT - rozszerza ofertę o wynajem serwerów na potrzeby testów. Jednym z odbiorców tej usługi jest Avnet Technology Solutions, globalny dystrybutor sprzętu komputerowego, oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw.
Tagi: intel, serwer, firma,

Testują wynajęte serwery

Livingston wynajmuje serwery zabudowane procesorami Intela na potrzeby testów przeprowadzanych przez potencjalnych klientów Avnet. Testowanie zaawansowanych i kosztownych urządzeń, takich jak serwery umożliwia odbiorcom sprawdzenie, czy tego typu sprzęt oraz konfiguracja spełnia oczekiwania firmy.

„Do tej pory dostarczaliśmy urządzenia korzystając z własnych zasobów, ale ze względów biznesowych wolimy aby tego typu transakcje obsługiwane były przez firmę zewnętrzną. Do wyboru tego rozwiązania przyczyniła się również chęć odciążenia kosztów wewnętrznych” – mówi Jacek Szoka, Product Manager IBM xSeries w firmie Avnet Sp. z o.o.

Rozpoznawanie rynku wynajmu

Jedną z istotnych korzyści dla Livingston jest możliwość wymiany doświadczeń i lepsze rozpoznanie polskiego rynku wynajmu sprzętu IT, dzięki czemu dokładniej dostosowuje swoją ofertę do wymagań lokalnych klientów. Na potrzeby firmy Avnet, Livingston wypożycza głównie serwery xSeries i pSeries na bazie procesorów Intel.

„Dzięki współpracy z Avnet zyskujemy dostęp do szerokiej gamy projektów, w których z powodzeniem można znaleźć miejsce dla usług wynajmu serwerów. Bieżąca wymiana informacji na temat potrzeb klientów w zakresie wynajmu sprzętu (rodzaj platformy,  okres wynajmu, akceptowalny poziom cen) pozwala nam w odpowiedni sposób kształtować ofertę Livingston skierowaną do polskich firm, co jest szczególnie ważne w pierwszym etapie rozwoju firmy w Polsce” – mówi Marek Straszak odpowiedzialny za rozwój firmy Livingston w Polsce.

Przykładowe ceny wynajmu serwerów z procesorami Intela

  • IBM xSeries 3200 (Pentium D DC 2.8, 2x512MB, 160GB Hot-Swap SATA II, Combo) - 450,00 zł na okres powyżej 3 miesięcy (opłata miesięczna)
  • IBM xSeries 3400 (2x Xeon DC 2.0, 4x1GB, 4x73 GB 3.5" 15k SAS, CD-ROM, 2xPS) - 910,00 zł na okres od 1 do 3 tygodni (opłata tygodniowa)
  • IBM xSeries 3550 (2x Xeon DC 2.0, 8x1GB, 2x146 GB 3.5" 15k SAS, Combo, 2xPS) - 570,00 zł  na okres od 3 do 12 tygodni (opłata tygodniowa)

Livingston

Oferta firmy obejmuje wynajem komputerów oraz serwerów, serwery, macierzy dyskowych a także projektorów, ekranów oraz innych urządzeń niezbędnych w organizacji zarówno małych projektów, jak i dużych konferencji i przedsięwzięć obejmujących kilka tysięcy osób. Firma zatrudnia ponad 250 osób skupionych w 9 europejskich oddziałach, które prowadzą działania w ponad 100 krajach na całym świecie. Roczne obroty firmy szacowane są na 81 mln Euro.

Livingston współpracuje m.in. z takimi producentami, jak: Fujitsu Siemens Computers, HP, Dell, IBM, Lenovo, NEC, Samsung, Sanyo, Sun. Podstawową cechą oferty Livingston jest wyjątkowa elastyczność, która z jednej strona pozwala na błyskawiczny wynajem najbardziej wyrafinowanego sprzętu IT, jak i prostych rozwiązań biurowych.

Klientami Livingston są między innymi dostawcy oprogramowania (SAP, Oracle, Sybase), integratorzy IT, organizatorzy imprez i konferencji, banki, firmy ubezpieczeniowe i telekomunikacyjne (Telekom, Ericsson, Alcatel) a także przemysł samochodowy i lotniczy oraz wiele innych.

Avnet Technology Solutions

Avnet jest globalnym dystrybutorem sprzętu komputerowego, oprogramowania i usług dla przedsiębiorstw. Firma ma oddziały w 34 krajach i zajmuje się  sprzedażą urządzeń komputerowych i marketingiem, a jej działy sprzedaży koncentrują się na ściśle określonych segmentach rynku, co pozwala im z wyjątkową elastycznością reagować na potrzeby klientów i dostawców.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej