Strona główna / Biznes / System Center 2012 już w Polsce
środa 16 maj 2012 | Robert Kamiński
System Center 2012 już w Polsce
Wsparcie dla środowisk heterogenicznych, koncentracja na aplikacjach i usługach biznesowych oraz dopasowanie do tempa adopcji technologii cloud przez klientów to główne cechy nowej odsłony pakietu zintegrowanych narzędzi administracyjnych do zarządzania chmurą prywatną Microsoft System Center 2012.

Polska premiera platformy System Center 2012 miała miejsce 16 maja w Warszawie. Nowe System Center 2012 wzmacnia pozycję Microsoft jako lidera rynku Private Cloud. Na tle innych rozwiązań System Center 2012 charakteryzuje się także niższym TCO i szybszym ROI.

Stawiając na obsługę i wsparcie zróżnicowanych środowisk, System Center 2012 Microsoft chroni już poczynione inwestycje klientów w technologie firm trzecich.

Platforma System Center 2012 przełamuje stereotypy o braku otwartości platform Microsoft i rzekomej koncentracji na własnych technologiach - obsługuje sprzęt od różnych dostawców, wirtualizatory od VMware i Citrixa oprócz własnego Hyper-V, systemy operacyjne Linux RedHat, SuSE czy CentOS na równi z własnym Windows Serverem. System Center 2012 pozwala monitorować środowiska unixowe w tym np. Solarisa czy IBM AIX, a także aplikacje stworzone w Javie czy PHP, oprócz .net. Ponadto integruje się z pakietami do zarządzania pochodzącymi od BMC, CA, EMC czy HP. – powiedział Bartłomiej Machnik z polskiego oddziału Microsoft.

Microsoft wspiera w równym stopniu środowiska fizyczne, niskozwirtualizowane, wirtualizację o dużej gęstości, a także dojrzałe rozwiązania chmury prywatnej, publicznej (System Center 2012 współpracuje także z Windows Azure) a nawet hybrydowej, w zależności od specyfiki aplikacji czy preferencji klienta.

Windows Server wraz z System Center 2012 stanowią mocny tandem, który z powodzeniem pozwala wdrożyć koncepcję „Dynamic DataCenter” i budowę rozwiązań wirtualizacyjnych oraz cloudowych o niemal dowolnej skali.

Nowe System Center 2012 wzmacnia naszą pozycję jako lidera rynku Private Cloud. Dopiero wdrożenie chmury prywatnej pozwala potencjalizować korzyści  wynikające z samej wirualizacji, takie jak oszczędności finansowe, zwiększenie bezpieczeństwa czy szybkości działania. Jest jej dopełnieniem i kolejnym krokiem w rozwoju IT, ponieważ rozwiązuje problemy związane z trudnym, manualnym zarządzaniem wirtualizacją. – dodał Bartłomiej Machnik.

System Center 2012 jest także jednym z elementów nowego podejścia Microsoft do usług chmury prywatnej. Dzięki szeregowi nowych rozwiązań, Microsoft dopasowuje się do tempa adopcji nowych technologii przez swoich klientów, w myśli idei „Cloud on your terms”.

Wprowadzając System Center 2012, Microsoft radykalnie upraszcza model licencjonowania. Dotychczasowe licencjonowanie oparte o liczbę serwerów, procesorów, instancji systemów i wielu innych parametrów ilościowych i jakościowych zastępuje prosty model oparty na dwóch edycjach produktu i łącznie kliku pozycjach cennikowych, zamiast dotychczasowych kilkudziesięciu.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej