Strona główna / Biznes / Rynek bezpieczeństwa chmury
niedziela 27 maj 2012 | Cezary Tchorek-Helm/Trend Micro
Rynek bezpieczeństwa chmury
Wg raportu Global Cloud Security Software Market firmy TechNavio, liderem na szybko rozwijającym się globalnym rynku oprogramowania zabezpieczającego chmurę jest Trend Micro.

 

Pośród czterech głównych graczy oferujących oprogramowanie zabezpieczające, Trend Micro jest liderem pod względem szacowanego udziału w rynku. Autorzy raportu TechNavio wskazują, że firma jest w stanie osiągnąć bardzo dobrą pozycję dzięki dobremu zasięgowi, lojalnej bazie klientów oraz reputacji marki. W publikacji wspomniano również o partnerstwie Trend Micro z dostawcą rozwiązań do wirtualizacji i pracy w chmurze – VMware, a także innymi firmami, jak np. HP, Cisco, Dell, Microsoft Corp., Oracle i Wipro. Trend Micro oferuje dwa flagowe produkty zapewniające bezpieczeństwo wirtualizacji i chmurze: Trend Micro SecureCloud i Trend Micro Deep Security.

Rynek

TechNavio oszacował łączną wartość rynku globalnego rynku zabezpieczeń dla chmury na 241 milionów dolarów w roku 2010, przy spodziewanym wzroście do 963,4 miliona dolarów w roku 2014 oraz przy złożonej stopie wzrostu rocznego (CAGR) na poziomie 41,4 procent. Według raportu TechNavio –„główną siłą napędzającą globalny rynek oprogramowania bezpieczeństwa dla chmury jest rosnąca popularność przetwarzania danych w chmurze oraz nagły przyrost liczby ataków wymierzonych w środowisko cloud computingu. Kierując się różnymi względami, takimi jak elastyczność, oszczędność czy łatwy dostęp, coraz więcej firm przenosi dane do chmury.”

Jest to kolejna pozycja lidera przyznana Trend Micro. Wcześniej firma zajęła pierwsze miejsce w rankingu branży zabezpieczeń serwerów dla firm oraz w rankingu światowego rynku zarządzania bezpieczeństwem wirtualizacji, co ogłoszono w raportach „Worldwide Endpoint Security 2011-2015 Forecast” i 2010 „Vendor Shares and Global Virtualization Security Management Solutions 2010-2012” opracowanych przez, odpowiednio, IDC i TechNavio.

  • Trend Micro SecureCloud zapewnia ochronę danych w publicznych i prywatnych chmurach oraz w wirtualnym środowisku VMware vSphere. Rozwiązanie wykorzystuje szyfrowanie z funkcją zarządzania kluczami przy pomocy definiowanych polityk, a także funkcję identyfikacji serwerów. Dzięki temu wrażliwe dane przechowywane w chmurze są skutecznie chronione, a firmy mogą łatwiej spełnić wymogi zgodności z regulacjami.
  • Trend Micro Deep Security zaprojektowano z myślą o ochronie systemów i aplikacji w środowisku fizycznym, wirtualnym i w chmurze. Deep Security spełnia wysokie wymagania związane z bezpieczeństwem operacji oraz z polityką zgodności stawiane przez współczesne dynamiczne centra danych. Rozwiązanie łączy w sobie funkcje: wykrywania i zapobiegania włamaniom, ochrony aplikacji internetowych, firewall, monitoring spójności, sprawdzanie rejestrów oraz zabezpieczenia przed złośliwym oprogramowaniem w jednym, centralnie zarządzany produkcie dla firm. Deep Security posiada również pierwszy i jedyny w branży bezagentowy pakiet zabezpieczeń dla środowisk VMware, pozwalając firmom na osiągnięcie jeszcze wyższego stopnia konsolidacji zasobów, zwiększenie szybkości pracy systemu, ułatwienie procesu zarządzania i wzmocnienie ochrony.

TechNavio definiuje oprogramowanie zabezpieczające środowisko cloud computing jako rozwiązania chroniące usługi oparte na technologii chmury lub architekturę chmury. Zabezpieczenie cloud computingu może być osobnym rozwiązaniem lub pakietem produktów. Skupia się ono na kluczowych czynnikach takich jak zgodność, zarządzanie, ochrona danych, architektura oraz tożsamość i dostęp. Typowe zabezpieczenie dla chmury oferuje takie funkcje jak szyfrowanie danych, zarządzanie tożsamościami i dostępem (IAM), monitorowanie punktów końcowych, skanowanie w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach, wykrywanie intruzów oraz ochrona aplikacji i wiadomości.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej