Strona główna / Biznes / Drogi motocyklowy GPS
sobota 14 lipiec 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Drogi motocyklowy GPS
Garmin zumo 350LM oferuje intuicyjny i prosty interfejs użytkownika oraz bezproblemowe sterowanie za pomocą dłoni w rękawicy. W komplecie z najnowszą nawigacją Garmin otrzymamy również uchwyt do montażu na kierownicy motoru oraz w samochodzie. Nawigacja jest droga gdyż kosztuje 700 dolarów bez jednego centa. Amerykańskiego.

Garmin zūmo 350LM to znacznie więcej niż zwykła nawigacja. Nowa funkcja książki serwisowej pozwala na szczegółowe śledzenie wszelkich napraw oraz wymiany poszczególnych części. W dzienniku można odnotować m.in. daty zmiany opon, olejów, świec, czyszczenia łańcucha oraz dowolnych innych czynności, co znacznie ułatwi serwisowanie i utrzymanie motocykla w jak najlepszym stanie.

Jednoślad 

Nieważne czy podróżujesz w dzień czy w nocy, zūmo 350LM to optymalne rozwiązanie dla motocyklisty. Model ten wyposażony jest w duży, dotykowy ekran odporny na zabrudzenia i promienie UV oraz zapewniający nawigację także w rękawicach. Informacje wyświetlane przez urządzenie są czytelne a intuicyjny interfejs umożliwia bezpieczną i prostą nawigację w trakcie jazdy. zūmo 350LM oferuje funkcję nawigacji głosowej z opcją czytania nazw ulic. Komendy głosowe, np. „skręć w prawo w drogę S17” są odtwarzane przez wbudowany głośnik lub przesyłane bezprzewodowo do kompatybilnych zewnętrznych lub wbudowanych w kask zestawów słuchawkowych Bluetooth.

  • Nawigacja zūmo 350LM jest w pełni kompatybilna z darmowym oprogramowaniem Garmin ułatwiającym planowanie podróży. Basecamp pozwala użytkownikom korzystającym z komputera Mac lub PC na przygotowanie planu trasy terenowej z uwzględnieniem wybranych punktów orientacyjnych a następnie przesłanie go bezpośrednio do zūmo. Dzięki funkcji Track Draw możliwe jest dokładne prześledzenie zaplanowanej trasy z uwzględnieniem różnic wysokości, co pozwala na określenie poziomu jej trudności. Po powrocie użytkownik, za pomocą Basecamp, ma możliwość udostępnienia znajomym informacji o przejechanej trasie.

Aktualizacja

Nawigacja zūmo 350LM umożliwia prostą aktualizację oprogramowania (dotyczy wersji przeznaczonych na rynek w Ameryce Północnej i w Europie), która obejmuje mapy, bieżące dane o drogach czy informacje o punktach użyteczności publicznej (POI), takich jak restauracje, bankomaty, stacje benzynowe, szpitale oraz wiele innych. Warto przy tym zaznaczyć, że szybkie i intuicyjne odnalezienie wybranego POI jest możliwe dzięki wykorzystaniu paska wyszukiwania. Poza tym użytkownik zūmo 350LM ma również dostęp do aktualnych informacji dotyczących ograniczeń prędkości, najbliższych zjazdów z autostrad oraz parkingów. Niezwykle przydatną dla motocyklistów funkcją jest TracBack, która umożliwia w dowolnej chwili wytycznie powrotnej trasy do punktu rozpoczęcia podróży.

  • Rozbudowany system asystenta pasa ruchu zūmo 350LM to gwarancja bezpiecznego dotarcia do celu. W tym przypadku niewątpliwym udogodnieniem dla motocyklistów jest opcja widoku skrzyżowania z zaznaczonymi odpowiednimi pasami ruchu dla wybranej trasy. Kierujący pojazdem otrzymuje także informacje o najbliższych zjazdach z dróg szybkiego ruchu.

Ten GPS nie jest tani

Nowy zūmo 350LM trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2012 w cenie $699.99 (sugerowana cena detaliczna). Nawigacja zūmo 350LM będzie dostępna w dwóch wersjach – na rynek północnoamerykański oraz europejski. Urządzenie zūmo 350LM to najnowszy produkt w ofercie Garmin – światowego lidera w segmencie przenośnych urządzeń do nawigacji dla samochodów i motocykli. Model ten wykorzystuje szereg innowacyjnych rozwiązań Garmin, które gwarantują bezpieczne i szybkie dotarcie do celu podróży przy optymalnym zużyciu paliwa. Ponadto systemy nawigacyjne Garmin wyróżniają się intuicyjnym i prostym w obsłudze interfejsem użytkownika, dzięki czemu doskonale sprawdzają się zarówno w trakcie dłuższych wyjazdów jak i codziennych podróży.

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej