Strona główna / Biznes / Chmura dla personalnego
piątek 27 lipiec 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Chmura dla personalnego
Jak wynika z badania Top 3 Strategy Consulting firm survey of CxO’s przeprowadzonego przez firmę SuccessFactors - efektywność procesów kadrowych może wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie przy wykorzystaniu oprogramowania w chmurze.

„Rozwiązania w chmurze dla HR to stale rozwijający się rynek i popularny na całym świecie trend. Badanie SuccessFactors przeprowadzone na grupie ponad 500 przedsiębiorstw wskazuje, że ten kierunek rozwoju rozwiązań informatycznych dla HR jest w pełni uzasadniony z punktu widzenia strategii i celów biznesowych firm. Większe zaangażowanie pracowników, pewność, że ich działania są skoncentrowane na priorytetowych dla firmy obszarach czy sprawne obsadzenie właściwych osób na właściwych stanowiskach w ramach procesu rekrutacji to tylko wybrane korzyści płynące z zastosowania szytych na miarę rozwiązań IT w chmurze. Nie można też zapomnieć o aspektach nierozerwalnie związanych z korzystaniem z modelu cloud-computing, czyli możliwości dopasowania rozwiązania do indywidualnych potrzeb klienta oraz o niskim koszcie – nie ma potrzeby inwestowania w infrastrukturę, a wdrożenie odbywa się szybciej i z mniejszym zaangażowaniem zasobów firmy niż w przypadku wdrożeń rozwiązań tradycyjnych” - mówi Teresa Olszewska, Prezes Zarządu GAVDI Polska

Rozwiązania cloud-computing w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi są odpowiedzią na indywidualne potrzeby organizacji – optymalizują procesy kadrowe, pomagają zwiększyć ich efektywność i skutecznie realizować strategię firmy. Zgodnie z wynikami badania SuccessFactors, dzięki zastosowaniu tych narzędzi produktywność pracowników może wzrosnąć nawet o 5,4 proc., a poziom współpracy pomiędzy pracownikami aż o 140 proc.

Oferta GAVDI

Od maja b.r. rozwiązania SuccessFactors, czołowego producenta rozwiązań chmurowych w obszarze HR, dostępne są także dla polskich klientów w ramach usług konsultingowych GAVDI. Stanowią one kompleksowe środowisko do realizacji procesów „miękkiego“ HR i analityki z nim związanej. Są także od razu dostępne poprzez urządzenia mobilne. Wśród oferowanych przez rozwiązania SuccessFactors funkcjonalności znajdują się między innymi: zarządzanie przez cele, oceny i zarządzanie efektywnością, strategiczne planowanie zasobów, rekrutacja, zarządzanie wynagrodzeniami, szkolenia z e-learningiem, zarządzanie sukcesją, JAM (rodzaj wewnętrznego firmowego Facebooka) oraz analityka. Na szczególną uwagę zasługuje kilka wybranych funkcji takich jak: analiza efektywności pracowników (ang. calibration of performance), ocena wynagrodzeń w odniesieniu do efektywności (ang. pay and performance rating), obsługa procesu rekrutacji zintegrowana z portalami społecznościowymi (takimi jak LinkedIn i Facebook) czy wbudowane kokpity do monitorowania wydajności i raportowania ad-hoc. Rozwiązania wdrażane są przy zastosowaniu nowatorskiej metody wdrożeniowej uwzględniającej trzykrotną iterację dostosowania systemu do potrzeb konkretnego klienta.

  • Podpisana przez Grupę GAVDI umowa o współpracy z SuccessFactors, amerykańską spółką należąca od niedawna do SAP, zakłada rozszerzenie istniejącej oferty usług konsultingowych w zakresie SAP HCM o usługi związane z oprogramowaniem cloud-computing do zarządzania przedsiębiorstwem, pracy zespołowej, zarządzania efektywnością i wsparcia procesów rozwoju pracowników w organizacjach każdej wielkości. Z oprogramowania firmy SuccessFactors wdrożonego u 3 500 klientów korzysta obecnie około 15 milionów użytkowników w 168 krajach.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej