Strona główna / Biznes / Windows 8 chroniony Nortonem
środa 12 wrzesień 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Windows 8 chroniony Nortonem
Najnowsze produkty Norton oferują pięć opatentowanych warstw zabezpieczeń, lepszą ochronę sieci społecznościowych, funkcje chroniące przed atakami typu scam, oraz udoskonalone funkcje działające w chmurze.

Jak wykazały testy zewnętrzne, Windows 8 z zabezpieczeniami Norton jest o 50% szybszy i o 20% bezpieczniejszy niż z oprogramowaniem Windows Defender. W tych samych testach Norton prawidłowo wykrył i zablokował wszystkie zagrożenia, których nie rozpoznał Windows Defender. Najnowsze produkty firmy Norton zostały opracowane z myślą o większym bezpieczeństwie i prostocie obsługi. Są zoptymalizowane pod kątem szybkości i wydajności - w testach zewnętrznych pokonały wszystkich konkurentów zarówno w kategorii ochrony, jak i wydajności. 

Ulepszenia

  • Zabezpieczenie sieci społecznościowych – nowe rozwiązania chronią użytkowników sieci społecznościowych przed atakami i oszustwami typu scam, takimi jak wymuszanie użycia przycisku „Lubię to!” (likejacking) lub komunikaty, wiadomości i powiadomienia zawierające szkodliwy kod.
  • Ostrzeżenia przed scamem – funkcje antyscam ostrzegają o potencjalnie niebezpiecznych stronach WWW, które dopiero się pojawiły lub nie mają jeszcze ustalonej reputacji w społeczności użytkowników oprogramowania Norton. Pomaga to użytkownikom chronić swoje dane dotyczące kont bankowych, haseł, loginów itp.
  • Rozszerzone zabezpieczenia sieci – aby chronić użytkowników przed coraz bardziej zaawansowanymi atakami z Internetu, najnowsze wersje produktów Norton mają wzmocnione zabezpieczenia sieciowe, takie jak inteligentna zapora i rozszerzone funkcje ostrzeżeń, które teraz śledzą reputację nie tylko plików, adresów URL i domen, ale również adresów IP.

Szybsze działanie

  • Szybsze uruchamianie i zamykanie systemu – Zmiany wprowadzone w najnowszych wersjach oprogramowania pozwoliły na znaczne skrócenie czasu uruchamiania i zamykania systemu.
  • Zwiększenie trwałości baterii – Zmniejszony pobór mocy pozwala na dłuższe użytkowanie baterii i szybsze uruchamianie systemu ze stanu uśpienia lub hibernacji.
  • Lepsza obsługa plików multimedialnych – Pliki multimedialne, zawierające np. fotografie, nagrania muzyczne i filmy wideo, są zabezpieczone przed atakami bez ograniczania możliwości korzystania z nich.

Prostsza obsługa

  • Obsługa ekranów dotykowych – Interfejs użytkownika został zaprojektowany z myślą o szybszym działaniu i zoptymalizowany pod kątem ekranów dotykowych.
  • Automatyczne pobieranie aktualizacji – Wszystkie aktualizacje produktów są teraz pobierane w tle i instalowane automatycznie. Użytkownik nie musi sprawdzać ich ręcznie, aby mieć pewność, że jest chroniony przed najnowszymi zagrożeniami.
  • Aktualizacje bez ponownego uruchamiania systemu – Aktualizacje nie wymagają już ponownego uruchamiania systemu. Użytkownik nie musi przerywać pracy, aby najnowsze zabezpieczenia zaczęły działać.

Ceny i dostępność

Norton 360 (sugerowana cena detaliczna: 199 zł) i Norton Internet Security (129 zł) zapewniają ochronę maksymalnie trzech komputerów PC przez rok, a Norton AntiVirus (99 zł) – jednego komputera PC również przez rok.  Najnowsze wersje programów Norton 360, Norton Internet Security i Norton AntiVirus będzie można kupić w Polsce w drugiej połowie września.

Cezary TCHOREK-HELM

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej