Strona główna / Biznes / Wideo nowej generacji
wtorek 11 wrzesień 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Wideo nowej generacji
Coraz więcej przedsiębiorstw chce korzystać z „wideo jako usługi” (VaaS) w modelu chmury prywatnej, publicznej i hybrydowej. Firmy Polycom i IBM Research w ramach nowej inicjatywy będą badać i rozwijać technologie, które wykorzystają platformę Polycom RealPresence oraz chmurowy przekaz wideo w czasie rzeczywistym.

Polycom oraz IBM Research opracuje rozwiązania nowej generacji, które przyspieszą rozwój chmurowych aplikacji do współpracy wideo, tym samym dostosowując je do potrzeb kluczowych rynków sektorowych i sieci społecznościowych.

  • Nowe rozwiązania zapewnią najwyższy poziom bezpieczeństwa, wydajności, niezawodności i możliwość szybkiego skalowanie systemów zarówno w górę jak i w dół. Firmy planują zwiększyć zgodność operacyjną między standardowymi i niestandardowymi środowiskami wideo, w tym społecznościowymi aplikacjami wideo. Ma to umożliwić prowadzenie spotkań wideo bez względu na sieć, platformę, urządzenie lub protokół. Inicjatywa kładzie szczególny nacisk na mobilną współpracę społecznościową z wykorzystaniem wideo.

Firmy Polycom i IBM Research zamierzają stworzyć rozwiązanie, które skupi się na dostarczanych za pośrednictwem chmury procesach biznesowych wspomaganych przez komunikację CEBP (Communications Enabled Business Processes – działania biznesowe, które można realizować efektywniej dzięki aplikacjom komunikacyjnym). Sygnalizacja obecności w połączeniu z zaawansowanym routingiem i zgodnością operacyjną stwarza nowe możliwości w różnych segmentach rynku, na przykład w branży ubezpieczeń, centrów telefonicznych, ochrony itd. Dzięki temu będzie można rozszerzyć zakres zastosowań rozwiązań wideo RealPresence.

Wspólnie opracowane rozwiązania zostaną wprowadzone do przyszłych produktów wideo Polycom RealPresence, m.in. przeznaczonych dla przedsiębiorstw, które są zainteresowane chmurami prywatnymi lub hybrydowymi oraz dla dostawców usług, którzy chcą dostarczać rozwiązania VaaS za pośrednictwem chmury publicznej firmom każdej wielkości.

Dzisiejsze oświadczenie oznacza rozszerzenie globalnego partnerstwa Polycom i IBM, które obejmuje integracje produktów, a także usługi pomagające w instalowaniu, integrowaniu i konserwowaniu standardowych rozwiązań wideo Polycom w środowiskach komunikacji zunifikowanej. Więcej informacji o partnerstwie Polycom i IBM oraz o zintegrowanych produktach można znaleźć pod adresem www.polycom.com/ibm.

 

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej