Strona główna / Biznes / HP ułatwia migrację do chmury
poniedziałek 24 wrzesień 2012 | Cezary Tchorek-Helm
HP ułatwia migrację do chmury
Inicjatywa HP i Microsoft, o nazwie Joint Private Cloud, oferuje zoptymalizowane, wstępnie zintegrowane rozwiązania, bazujące na wspólnie rozwijanej technologii, a także wszechstronną ofertę sprzedaży i wsparcia przez cały cykl życia produktu. 

Umowa zawarta pomiędzy firmami HP i Microsoft Corp. opiera się na strategii HP Converged Cloud. Jako pierwsza strategia oferowana na rynku, bazująca na pojedynczej otwartej architekturze, HP Converged Cloud umożliwia integrację dowolnego połączenia prywatnych, zarządzanych i publicznych chmur oraz tradycyjnej infrastruktury informatycznej.

Firmy coraz częściej decydują się na przejście do chmury ze względu na elastyczność i korzyści finansowe wiążące się z jej wykorzystaniem. Jednocześnie przed szybkim przejściem do przetwarzania w chmurze powstrzymują ich obawy przed utratą danych, bezpieczeństwa i uzależnieniem się od jednego dostawcy. Oferując przejrzysty, sprawdzony sposób na poradzenie sobie z tymi przeszkodami HP i Microsoft w znaczny sposób upraszczają i przyspieszają ewolucję w kierunku przetwarzania w chmurze.

Nowa inicjatywa firm HP i Microsoft - Joint Private Cloud - obejmuje:

  • Możliwość szybszego przejścia na model chmury dzięki nowym, wstępnie zintegrowanym rozwiązaniom i wzorcom architektury
  • Uproszczone zarządzanie w środowisku fizycznym i wirtualnym oraz kompleksową integrację zarządzania  
  • Zaufane, pochodzące od jednego producenta połączenie z Windows Server 2012 i Microsoft System Center 2012 SP1, dostępne teraz również bezpośrednio od HP.   

Szybsze przechodzenie do prywatnej chmury

Rozszerzona oferta HP Converged Cloud obejmuje integrację rozwiązań HP CloudSystem i Microsoft, dzięki czemu klienci będą mogli bardzo szybko zmienić zwirtualizowane zasoby w samoobsługowe prywatne i hybrydowe środowiska chmury. Zoptymalizowane dla Microsoft rozwiązanie HP CloudSystem skraca czas pomiędzy inwestycją, a rozpoczęciem czerpania z niej korzyści zapewniając wstępnie zintegrowane rozwiązania obejmujące HP Converged Infrastructure, zarządzanie chmurą z HP, Windows Server 2012 i Microsoft System Center 2012 SP1. 

Dzięki optymalizacji HP CloudSystem dla  Microsoft klienci mogą usprawnić i przyspieszyć zarówno projektowanie usług, jak i udostępnianie procesów z wykorzystaniem sprawdzonych szablonów bazujących na najlepszych rozwiązaniach, takich jak HP Cloud Maps, a także praktycznie wyeliminować często napotykane zagrożenia wiążące się z korzystaniem z chmury. Rozwiązanie obejmuje również zwiększoną efektywność zarządzania pamięcią, uzyskaną dzięki autonomicznemu, elastycznemu alokowaniu HP 3PAR, zautomatyzowanemu przechowywaniu danych w różnych warstwach systemu pamięci masowej oraz niezakłócającym pracy funkcjom mobilności danych.

Dostępność

Klienci mogą nabyć kompletne rozwiązanie HP CloudSystem zoptymalizowane dla Windows Server i Microsoft System Center bezpośrednio od HP lub od autoryzowanego  resellera HP. Otrzymują oni kompleksową obsługę rozwiązań HP-Microsoft w jednym miejscu, łącznie z nabyciem, wykorzystaniem, integracją i konserwacją, a także wsparciem, co skróci czas rozwiązania potencjalnych problemów. Ponadto, firma HP będzie mogła zaoferować Windows Server 2012 i Systems Center 2012 po cenie proporcjonalnej do istniejącej umowy Microsoft Enterprise Agreement klienta, co umożliwi HP dopasowanie poziomu cen i zapewnienie odpowiedniej wartości transakcji za kompleksowe rozwiązanie.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej