Strona główna / Biznes / Intel odrabia straty w tabletach
czwartek 04 październik 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Intel odrabia straty w tabletach
Nowa generacja Atoma okazał się idealna do tabletów. Intel Atom Z2760 jest procesorem, na którym zbudowano wiele urządzeń. Tu prezentujemy znaczących graczy na rynku, którzy weszli w masowy lub biznesowy rynek tabletowy. Fujitsu zastosowało w tablecie Intel Core i5 vPro.    

Cezary Tchorek-Helm

Acer ICONIA W510 to hybrydowa konstrukcja, która łączy mobilność tabletu z produktywnością standardowego notebooka. Użytkownik może dotykowo sterować multimediami albo podłączyć klawiaturę, aby szybko przekształcić tablet w mini-stację roboczą.

 • Acer ICONIA W510 jest napędzany procesorem Intel Atom Z2760 nowej generacji i wyposażony w ekran HD o przekątnej 10,1 cala. Urządzenie ma zaledwie 8,9 mm grubości i waży 1,27 kg wraz z klawiaturą dokującą. Do wyboru są wersje z 32 lub 64 GB pamięci masowej.
 • Odłączana klawiatura dokująca służy również jako dodatkowa bateria, pozwalając na 16 godzin pracy. Urządzenie jest wyposażone w port dokujący z zasuwką, głośniki po obu stronach, gniazdo na kartę SIM, porty microSD, micro-USB i HDMI, kontrolkę głośności, mikrofon, przełącznik blokady oraz gniazdo słuchawek. Sam dok zawiera pełnowymiarowy port USB 2.0 po prawej stronie i specjalne złącze po lewej. Zarówno tablet, jak i dok są bardzo cienkie oraz lekkie i umożliwiają komfortową pracę.

ASUS Vivo Tab oferuje zupełnie nową jakość pracy z tabletem i znacznie zwiększa produktywność użytkownika. Dzięki zastosowaniu procesora Intel Atom Z2760 przenoszenie plików między Vivo Tab a innymi urządzeniami Windows jest szybkie i bezproblemowe.

 • Panoramiczny ekran Super IPS+ o wysokiej rozdzielczości z technologią ASUS TruVivid i szkłem Corning Fit Glass gwarantuje niezwykle klarowny obraz zarówno we wnętrzach, jak i pod otwartym niebem, żywe barwy i dużą odporność na zadrapania. Obsługa cyfrowego rysika Wacom otwiera nowe możliwości twórczej ekspresji.
 • ASUS Vivo Tab ma ekran o przekątnej 11,6 cala, 64 GB pamięci masowej, waży zaledwie 686 g i ma 8,3 mm grubości.

Tablet Latitude 10, zaprojektowany z myślą o firmach, łatwo i bezpiecznie integruje się ze środowiskiem biznesowym, jednocześnie gwarantując całodzienną produktywność dzięki wymiennej baterii i opcjonalnej stacji dokującej.

 • Dell Latitude 10 to 10-calowy tablet działający pod kontrolą systemu Windows 8 Professional. W środowisku biurowym można podłączyć go do stacji dokującej, która oferuje zasilanie sieciowe i ładowanie, a także dodatkowe pełnowymiarowe porty USB, Ethernet i gniazdo na karty SD. Urządzenie jest wyposażone w wymienną baterię, a procesor Intel Atom Z2760 zapewnia zgodność z istniejącymi aplikacjami Windows.
 • Latitude 10 dobrze funkcjonuje we współczesnych środowiskach IT, ponieważ obsługuje aplikacje biurowe Microsoftu oraz istniejące konsole administracyjne. Zaprojektowany pod kątem produktywności, oferuje wymienną baterię oraz zaawansowane zabezpieczenia, takie jak funkcja Dell Data Protection and Encryption, która szyfruje wszystkie dane od dysku twardego do portu USB.

Tablet Fujitsu STYLISTIC Q702 napędzany przez procesor Intel Core i5 vPro to propozycja dla mobilnych profesjonalistów, którzy szukają szybkiego, a zarazem wszechstronnego urządzenia.

 • Dzięki opcjonalnej klawiaturze ten lekki, hybrydowy tablet o wadze zaledwie 0,85 kg umożliwia łatwe tworzenie i konsumpcję treści. Ekran obsługuje sterowanie dotykowe za pomocą rysika lub palca, a opcjonalna łączność 4G/LTE dopełnia obraz profesjonalnego tabletu. 11,6-calowy STYLISTIC Q702 oferuje nawet 9 godzin ciągłej pracy na zasilaniu bateryjnym.

HP ENVY x2 oferuje w jednym urządzeniu moc notebooka z Windows 8, wyposażonego w ekran HD Touch oraz swobodę tabletu, który można odłączyć od klawiatury.

 • HP ENVY x2 z procesorem Intel Atom Z2760 to wydajny, ultracienki, hybrydowy komputer, który łączy zalety dwóch urządzeń w jednym. Jako kombinacja notebooka i tabletu, HP ENVY x2 jest wyposażony w mocowany magnetycznie ekran, który po odłączeniu od klawiatury staje się pełnoprawnym tabletem. Klienci nie muszą już kupować jednego urządzenia do tworzenia treści i drugiego do cieszenia się mobilną rozrywką — mogą mieć oba w jednym.
 • HP ENVY x2 waży 1,4 kg i ma elegancką, aluminiową obudowę oraz innowacyjny zawias z magnesami, które pozwalają łatwo wsunąć tablet na miejsce. Tablet odłączony od klawiatury waży zaledwie 0,68 kg. Envy x2 oferuje interfejs dotykowy Windows 8 na dotykowym ekranie HD o przekątnej 11,6 cala. Internetowa kamera HD na przedzie urządzenia oraz tylny, 8-megapikselowy aparat zapewniają wysoką jakość fotografii i wideo.
 • HP ENVY x2 używa pamięci masowej SSD, która zapewnia większą niezawodność i szybszy rozruch. Technologia Near Field Communication (NFC) pozwala udostępnia treść, w tym zdjęcia, kontakty i adresy URL, za jednym dotknięciem ekranu.

ThinkPad 2 to uosobienie mobilności. Ten mający niespełna 10 mm grubości i wyposażony w 10,1-calowy ekran tablet można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, a 10 godzin pracy na zasilaniu bateryjnym oznacza, że jest dostępny zawsze, kiedy użytkownik go potrzebuje.  Obsługa sieci 3G i 4G zapewnia stały kontakt ze znajomymi, przyjaciółmi i rodziną.

 • Oprócz nowych aplikacji Windows 8 ten tablet z procesorem Intel Atom Z2760 obsługuje też programy do tworzenia treści, takie jak Adobe Photoshop, Quicken i TurboTax
 • Prawdziwa wielozadaniowość to nie tylko przełączanie aplikacji albo odtwarzanie muzyki w tle. Lenovo ThinkPad2 pozwala pracować z dwoma, czterema lub wieloma aplikacjami jednocześnie. Ponadto pełnowymiarowy port USB umożliwia podłączenie dowolnej drukarki, monitora, pamięci USB lub nagrywarki DVD.
 • Lenovo ThinkPad 2 oferuje pełną obsługę pakietu Microsoft Office z możliwością wyświetlania, edycji i tworzenia dokumentów MS Word, Excel i PowerPoint bez konwertowania formatów plików. Można też łatwo, bezprzewodowo przenosić pliki do komputera.
 • Tablet ThinkPad 2 doskonale nadaje się do celów biznesowych. Nie tylko zapewnia dostęp do firmowych wiadomości e-mail i plików, ale również pozwala bezpiecznie dołączyć do domeny, przeglądać firmowy intranet, uruchamiać specjalne aplikacje oraz logować się w bazach danych przedsiębiorstwa.
 • Tablet Samsung Smart PC, znany też jako Series 5 Slate, jest przeznaczony zarówno dla konsumentów indywidualnych, jak i użytkowników biznesowych. Zaprojektowany pod kątem Windows 8, Samsung Smart PC jest wyposażony  w nowy czterordzeniowy procesor Intel Atom Z2760, 64 GB pamięci oraz ekran o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 11,6 cala. Prosta, ale elegancka konstrukcja łączy tablet z pełnowymiarową klawiaturą w urządzenie, które pozostaje łatwe w obsłudze bez względu na sposób użytkowania.
 • Samsung Smart PC waży 1,48 kg z podłączoną klawiaturą i zaledwie 0,75 kg w postaci tabletu. Użytkownicy, którzy cenią oryginalny styl, mogą wybrać wersję w niebieskim kolorze. Urządzenie oferuje też wybór bezprzewodowej łączności Wi-Fi i (lub) 3G/4G (LTE).

Tablet ZTE V98 z systemem Windows 8 zaprojektowano pod kątem pracy wielozadaniowej i wyjątkowych wrażeń użytkownika. Urządzenie waży niespełna 700 g i ma zaledwie 8,9 mm grubości. 

 • ZTE V98, napędzany procesorem Intel Atom Z2760, oferuje 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci masowej. Ekran o przekątnej 10,1 cala sprawdza się zarówno podczas pracy, jak i przeglądania sieci, grania lub oglądania filmów. ZTE V98 pozwala cieszyć się najnowszymi technologiami tabletowymi w każdym miejscu, ponieważ obsługuje łączność LTE, UMTS lub Wi-Fi.

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej