Strona główna / Biznes / Richard Branson zainaugurował działalność Virgin Mobile Academy
sobota 27 październik 2012 | informacja prasowa
Richard Branson zainaugurował działalność Virgin Mobile Academy
Virgin Mobile Polska, nowy operator komórkowy działający w Polsce od dwóch miesięcy, zaprezentował dziś program wspierający przedsiębiorczość młodych Polaków. Zwycięzca rocznego programu Virgin Mobile Academy otrzyma 100 tysięcy złotych na realizację własnego projektu.

W spotkaniu inaugurującym Virgin Mobile Academy, które odbyło się w zabytkowym gmachu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, wziął udział Richard Branson, legendarny założyciel Grupy Virgin, wizjoner biznesu i uznany na świecie działacz charytatywny.

Podczas spotkania ze studentami Richard Branson wskazywał w jaki sposób można realizować swoje marzenia i projekty biznesowe, aby tworzyć nowe, lepsze rozwiązania korzystne dla społeczeństwa
i świata. Polskich studentów interesowały także wskazówki Richarda Bransona dotyczące tego, w jaki sposób rozpocząć własną działalność gospodarczą oraz jak w obecnych czasach kryzysu, odnieść sukces zawodowy i osobisty.

"Szukając pomysłu na własny biznes, powinniście wsłuchać się w siebie, odnaleźć to, co naprawdę was interesuje, co jest waszą pasją. Powinniście zgłębić tę dziedzinę, stać się w niej ekspertami. Jeśli zajmujecie się czymś, co kochacie, sukces przyjdzie w sposób naturalny”. – powiedział podczas inauguracji programu Virgin Mobile Academy Sir Richard Branson.

Virgin Mobile Academy wspiera przedsiębiorczość młodych Polaków

Program Virgin Mobile Academy skierowany jest do przedsiębiorczych młodych ludzi, którzy marzą
o stworzeniu własnego projektu biznesowego, a także potrzebują wsparcia organizacyjnego
i funduszy na jego realizację.

"Poprzez działalność Virgin Mobile Academy chcemy zachęcić do działania wszystkich młodych ludzi, którzy planują rozwinąć własny biznes a nie wiedzą jak go rozpocząć. Przy współpracy z ekspertami 
i praktykami biznesu dajemy możliwość zarówno pozyskania cennej wiedzy, jak i środków na realizację projektu. Uzyskanie odpowiedniego wsparcia we właściwym momencie jest czasami kluczowym elementem sukcesu, zwłaszcza biorąc pod uwagę dynamikę rynku i możliwości technologiczne”.
– powiedział Łukasz Wejchert, Prezes Dirlango i Partner Biznesowy Virgin Mobile Polska.

Virgin Mobile Academy szuka przede wszystkim pomysłów innowacyjnych i niestandardowych. Twórcom programu zależy także na tym, aby pomysły i realizacje projektów pozytywnie wpływały na otoczenie.

Uczestnikami Virgin Mobile Academy mogą być osoby pełnoletnie, zgłaszające w ramach programu jeden lub więcej pomysłów, z których jury programu wybierze i zakwalifikuje do dalszego etapu najbardziej interesujące projekty. Uczestnik może zgłaszać pomysły indywidualnie lub reprezentować grupę osób realizujących wspólny projekt. Jako lider zespołu będzie on uczestniczył wówczas
w przygotowanych szkoleniach i warsztatach będących częścią Virgin Mobile Academy.

Platformą komunikacyjną programu jest specjalnie przygotowany portal www.VirginAcademy.pl, na którym znaleźć można wszelkie informacje nt. programu oraz zgłaszać projekty i zadawać pytania organizatorom.

Program Virgin Mobile Academy składa się z trzech etapów:

Etap 1 (od 24 października 2012 r. do 31 stycznia 2013 r.)

Na tym etapie wszystkie osoby, które chcą uczestniczyć w programie Virgin Mobile Academy powinny założyć swój profil na portalu www.VirginAcademy.pl, poprzez który będą się komunikować
z twórcami i koordynatorami programu. Mogą też wziąć udział w warsztacie promującym projekt, który odbędzie się w trzech miastach biorących udział w programie. Warsztat będzie dotyczył umiejętności wykorzystywania swoich silnych stron w biznesie.

Do 31 stycznia 2013 r. uczestnicy Virgin Mobile Academy mają czas na przesłanie swoich pomysłów. Następnie do 15 lutego 2013 r. jury Virgin Mobile Academy wybierze najbardziej obiecujące projekty.

Etap 2 (od 1 marca do 15 kwietnia 2013 r.)

Etap ten obejmie cykl warsztatów, które odbędą się na trzech uczelniach: Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W planach jest poszerzenie projektu o kolejne miasta, które już teraz zapraszamy do współpracy.

Warsztaty, w których wezmą udział uczestnicy programu, będą skupiały się głównie na doskonaleniu umiejętności radzenia sobie w biznesie oraz pracy nad rozwojem własnych projektów biznesowych. Virgin Mobile Academy zakłada pracę w oparciu o wybrane case studies oraz własne projekty uczestników programu. Na koniec drugiego etapu jury programu wybierze dwanaście finałowych projektów.

Etap 3  (maj 2013 r.) 

Trzeci etap obejmuje po jednym spotkaniu szkoleniowym w każdym z trzech miast biorących udział
w programie. Podczas spotkania finaliści otrzymają fachowe wsparcie szkoleniowe w zakresie przygotowania do prezentacji finałowej przed jury programu Virgin Mobile Academy.

Pierwszą edycję programu zakończy finałowa Gala Virgin Mobile Academy, która odbędzie się pod koniec maja. Podczas Gali finaliści programu zaprezentują zgromadzonym swoje pomysły. Zwycięzca programu Virgin Mobile Academy otrzyma 100.000 zł na realizację swojego pomysłu w praktyce.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej