Strona główna / Biznes / Powszechna archiwizacja w chmurze
wtorek 30 październik 2012 | Robert Kamiński
Powszechna archiwizacja w chmurze
Archiwizacja w chmurze przestaje być domeną korporacji. Z takiej możliwości mogą korzystać również posiadacze oprogramowania firmy Insert.

Wraz z wersją 1.30 użytkownicy systemów: Subiekt GT, Rachmistrz GT, Rewizor GT, Gratyfikant GT i Gestor GT otrzymują nowoczesną usługę archiwizacji online z wykorzystaniem chmury obliczeniowej.

e-Archiwizacja umożliwia wygodne i bezpieczne tworzenie kopii zapasowych danych gromadzonych w systemie oraz ich archiwizowanie bez obciążania zasobów komputera. Nowe rozwiązanie pozwala użytkownikom uniknąć typowych problemów, na jakie dotychczas byli narażeni, jak awarie sprzętu, uszkodzenia mechaniczne, przypadkowe skasowanie danych, kradzieże czy dostęp osób niepowołanych. e-Archiwizacja zapewnia również ochronę cennych danych przed zagrożeniami z Internetu (wirusy, programy szpiegowskie, itp.).

Usługa e-Archiwizacji w systemie InsERT GT zapewnia pełne bezpieczeństwo - dostęp do danych ma tylko użytkownik poprzez login i hasło. Pliki archiwów przechowywane są w postaci szyfrowanej przy zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa. Archiwizacja w chmurze praktycznie wyklucza możliwość przypadkowego skasowania lub utraty danych. Rozwiązanie przynosi oszczędności – w przypadku archiwizacji online nie trzeba ponosić kosztów związanych z zakupem nośników do przechowywania kopii zapasowych ani z odzyskiwaniem danych w razie awarii sprzętu czy systemu. e-Archiwizacja wiąże się również z wygodą obsługi. Po ustaleniu harmonogramu wykonywania archiwizacji dane są automatycznie wysyłane do chmury. Proces wysyłania danych odbywa się w tle - nie obciąża systemu i nie wymaga zaangażowania użytkownika, który możne w tym czasie skupić się na bieżącej pracy i nie traci cennego czasu na kopiowanie danych na zapasowy nośnik. Technologia Cloud Computing umożliwia dostęp do zapisanych danych z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

Jak skorzystać?

  • Aby korzystać z e-Archiwizacji, wystarczy posiadać jeden z programów systemu InsERT GT w wersji 1.30 lub nowszej, być połączonym z Internetem oraz dysponować adresem e-mail.
  • Roczny abonament na e-Archiwizację obejmuje 10 GB przestrzeni dyskowej i 10 GB transferu miesięcznie. Dodatkowe miejsce i transfer są ustalane indywidualnie.
  • InsERT umożliwił użytkownikom swoich systemów przetestowanie usługi e-Archiwizacji. Dostępna jest bezpłatna 14-dniowa wersja próbna, która daje do dyspozycji 1 GB przestrzeni dyskowej.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej