Strona główna / Biznes / Sprawdź ile zaoszczędzisz dzięki e-fakturze
czwartek 07 luty 2013 | eRKa
Sprawdź ile zaoszczędzisz dzięki e-fakturze
Wprowadzenie faktur elektronicznych pozwala firmom na oszczędności w zakresie procesu fakturowania sięgające 80%. Dzięki kalkulatorowi Unizeto Technologies każdy przedsiębiorca będzie mógł obliczyć korzyści finansowe na jakie pozwoli system e-faktur – wystarczy odwiedzić stronę www.zyskdlafirm.
Tagi: e-faktura, unizeto,

Faktury elektroniczne są rozwiązaniem cenionym m.in. za wygodę obiegu i archiwizacji, ale dla biznesu najważniejszą zaletą cyfrowych dokumentów jest oszczędność, na którą pozwala proces ich generowania i dystrybucji. W przypadku e-faktur firmy nie ponoszą kosztów druku i przesyłki, oszczędzają również czas pracowników. Mimo to w naszym kraju nadal tylko co dziesiąta faktura posiada postać elektroniczną. Unia Europejska w celu popularyzacji tego rozwiązania wprowadziła odpowiednią dyrektywę, która weszła w życie z początkiem br. Wymogła ona na Polsce liberalizację zasad e-fakturowania. W celu edukacji polskich przedsiębiorców na temat zalet faktur elektronicznych i umożliwienia weryfikacji realnych korzyści takiej formy, Unizeto Technologies stworzyło serwis www.zyskdlafirm.pl. Główną użytecznością witryny jest aplikacja pozwalająca w kilku krokach wyliczyć potencjalne oszczędności po wprowadzeniu e-faktur w danej firmie. Wystarczy wprowadzić podstawowe dane związane z wielkością przedsiębiorstwa i szacunkową ilością faktur generowanych miesięcznie aby poznać konkretny finansowy wynik.

Mamy nadzieję, że nasza aplikacja, jak i sama witryna informacyjna przyczynią się do „oswajania” e-faktur w Polsce i w ciągu 2013 r. wzrośnie ich udział w ogólnej liczbie faktur VAT wystawianych w naszym kraju – mówi Piotr Mazur, Dyrektor Obszaru Biznesowego Korespondencja Masowa Unizeto Technologies.

W ramach serwisu www.zyskdlafirm.pl oprócz samej aplikacji funkcjonuje sekcja „Pytania i odpowiedzi” wyjaśniająca podstawowe zagadnienia, prezentacja wykorzystania e-faktur w poszczególnych branżach, lista potencjalnych korzyści oraz materiał wideo poświęcony e-fakturom. Skorzystanie z kalkulatora oszczędności zajmuje jedynie ok. 2 minut i jest bezpłatne.

Unizeto

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej