Strona główna / Biznes / Nowa wizja komputerów dla biznesu
wtorek 04 marzec 2014 | Robert Kamiński
Nowa wizja komputerów dla biznesu
Komputery Google Chromebook w połączeniu z usługą VMware Desktop as a Service mają zapewnić bezpieczny dostęp przez chmurę obliczeniową do aplikacji Windows, danych oraz wirtualnych pulpitów. Mamy zatem kolejny atak na pozycję Microsoftu.

Współpraca VMware z Google, ma na celu dostosowanie środowiska korporacyjnych desktopów do możliwości, jakie daje era mobilności i cloud computing. Partnerstwo dwóch firm zapewni użytkownikom biznesowym bezpieczny dostęp do aplikacji Windows, danych i wirtualnych pulpitów przy użyciu komputerów Google Chromebook i chmury obliczeniowej.

Dzięki rozszerzeniu współpracy VMware i Google organizacje będą mogły zwiększyć bezpieczeństwo informacji i obniżyć całkowite koszty posiadania (TCO) komputerów, mając zapewniony dostęp do nowych i dotychczas używanych aplikacji dzięki platformie Desktop as a Service (DaaS), dostarczanej przez VMware w modelu cloud computing.

Chromebooki pozwalają zaoszczędzić ok. 5000 USD w przeliczeniu na jeden komputer w firmie w porównaniu z tradycyjnymi komputerami PC. – powiedział Amit Singh, prezes Google Enterprise. – Zaprojektowano je tak, by odpowiadały dzisiejszym wzorcom korzystania z komputera. Są bezpiecznym, łatwym w użyciu i ekonomicznym rozwiązaniem umożliwiającym prowadzenie biznesu w nowy sposób. Dzięki naszej współpracy z VMware użytkownicy biznesowi mogą docenić zalety Chromebooków, wykorzystując produktywność pracowników mających dostęp do dotychczas używanych aplikacji, danych i wirtualnych pulpitów.

 Misją działu End-User Computing w firmie VMware jest radykalne uproszczenie IT i umożliwienie użytkownikom uruchamiania dowolnych aplikacji w dowolnym miejscu i czasie, tak by mogli pracować w sobie właściwym tempie. - powiedział Sanjay Poonen, szef działu End-User Computing w VMware. 

Na razie użytkownicy biznesowi mogą korzystać z oferty przy użyciu własnej infrastruktury (on-premise). Docelowo, rozwiązanie ma być dostępne jako zarządzana, abonamentowa usługa DaaS, oferowana przez VMware i dostawców vCloud w modelu w pełni opartym na chmurze lub hybrydowym. Wykorzystując technologię Blast HTML5  firmy VMware, użytkownicy będą mieli dostęp do aplikacji Windows, swoich danych i wirtualnych pulpitów, wybierając je z katalogu aplikacji webowych na swoich Chromebookach. Dodatkowo, oferta VMware Horizon DaaS ma zapewnić firmom wybór między infrastrukturą VDI (Virtual Desktop Infrastructure) a usługą RDS (Remote Desktop Services).

Chromebooki z DaaS definiują na nowo firmowe komputery

Prognozy firmy analitycznej Gartner na ten rok mówią o spadku sprzedaży komputerów PC o 15 proc. w porównaniu do poziomu z 2012 roku. Z kolei,  sprzedaż urządzeń ultramobilnych ma wzrosnąć o blisko 407 proc. w analogicznym porównaniu.[1]

Informacja o współpracy VMware z Google pozwala dostawcom usług, integratorom systemowym, resellerom i innym partnerom w kanale sprzedażowym skoncentrować się na wykorzystaniu rosnącego zapotrzebowania klientów na urządzenia ultramobilne, takie jak Google Chromebook. Obecnie mogą oni oferować przeznaczone dla biznesu rozwiązanie, które umożliwia zmianę definicji komputera w firmie.

Dostępność

Rozwiązanie jest obecnie dostępne dla użytkowników VMware Horizon View 5.3 i Google Chromebook jako usługa on-premise (oparta na własnej infrastrukturze klienta). Następnie ma być oferowane jako                 w pełni zarządzana, abonamentowa usługa Desktop as a Service (DaaS) w modelu cloud i wdrożeniach hybrydowych - przez VMware i partnerów z programu vCloud Service Provider.[1] Gartner, “Gartner Says Worldwide PC, Tablet and Mobile Phone Shipments to Grow 5.9 Percent in 2013 as Anytime-Anywhere-Computing Drives Buyer Behavior” - http://www.gartner.com/newsroom/id/2525515

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej