Strona główna / Biznes / Na co zwrócić uwagę w umowach na Internet?
czwartek 26 marzec 2015 | Robert Kamiński
Na co zwrócić uwagę w umowach na Internet?
Zanim klikniesz przeczytaj - lekkomyślne podpisanie z pozoru czytelnego dokumentu, może skończyć się poniesieniem surowych konsekwencji. Przy zawieraniu umowy należy więc zwrócić szczególną uwagę na zawarte w nich haczyki. Przedstawiamy kilka rad, które pomogą uniknąć wejścia na minę przed, po i w trakcie trwania zobowiązania.

Przed podpisaniem umowy…

Nie daj się zwieść sloganom

„Internet za zero złotych!”, „Pół roku za darmo!” czy może „Bezpłatna aktywacja”? Hasła promocyjne często przyciągają naszą uwagę i nakłaniają do zakupu konkretnej oferty. Jednak przed podjęciem decyzji warto przeanalizować to, co oferuje nam operator i zweryfikować czy atrakcyjne hasła z billboardów są zgodne z przedstawionymi warunkami. Często, aby skorzystać z danej promocji musimy spełniać wymagania, np. być nowy klientem czy przedłużyć posiadaną umowę. Pamiętajmy, że hasła reklamowe nie dotyczą każdego z nas

Pamiętaj, że im druk mniejszy, tym ważniejszy

Kto z nas dokładnie czyta podpisywane dokumenty? Często bez zastanowienia podpisujemy umowę na Internet, a w momencie jej trwania jesteśmy zaskakiwani kolejnymi warunkami. Decydując się na ofertę operatora musimy zawsze dokładnie przeczytać to co mamy zamiar podpisać. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na warunki pisane mikroskopijną czcionką. Nudna treść może zawierać haczyk, o którym nie zostaliśmy poinformowani.

W trakcie trwania umowy...

Przenieś usługi wraz z przeprowadzką

Przeprowadzasz się i rozwiązujesz umowę na Internet? Jeśli rezygnujesz z usługi przed jej wygaśnięciem będzie się to najprawdopodobniej wiązało z karami finansowymi. Zmieniając miejsce zamieszkania pamiętajmy o możliwości przeniesienia usług do nowego miejsca lub cesji. Cesja, która może się okazać trafnym rozwiązaniem dla osób wynajmujących mieszkanie, polega na zmianie klienta, na którego przeniesione zostaje zobowiązanie płatności.

Przygotuj się na koniec umowy

Warto mieć również rękę na pulsie, jeśli chodzi o termin wygaśnięcia umowy. Często nie wiemy czy powinniśmy zostać u dotychczasowego operatora czy podpisać umowę z konkurencją. W takim przypadku porównywarki internetowe mogą nas wspomóc. Dzięki opcji „Przedłużacz” na PanWybierak.pl, możemy zostawić informacje o posiadanych obecnie usługach, a serwis powiadomi nas przed końcem umowy o ofertach, które spełniają nasze oczekiwania. Do nas będzie tylko należała ostateczna decyzja, która z proponowanych opcji jest dla nas najkorzystniejsza.

Wygaśnięcie umowy... 

Koniec trwania Twojej umowy nie oznacza jej zerwania

Często jesteśmy przekonani, że termin wygaśnięcia umowy jest równoznaczny z końcem świadczenia usług telekomunikacyjnych. Jednak nie zawsze tak się dzieje. Gdy termin umowy wygasa zostaje ona automatycznie przedłużana czasami nawet na kilka miesięcy. Jeśli nie złożymy pisemnego oświadczenia o chęci rezygnacji z usług, operator automatycznie przedłuża umowę na czas nieokreślony. Przed takimi sytuacjami ustrzeże nas właśnie opcja „Przedłużacz” na stronie PanWybierak.pl, która przypomni nam o kończącej się umowie i zaproponuje nowe oferty dostępne w naszym miejscu zamieszkania.

Skorzystaj z pomocnych narzędzi przy wyborze oferty

Mnogość ofert powoduje, że nie zawsze wiemy, która będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Aby uniknąć stresujących sytuacji związanych z wyborem oferty warto korzystać z porównywarek internetowych, które są doskonałym rozwiązaniem na czyhające haczyki. Narzędzia takie jak porównywarka usług telekomunikacyjnych PanWybierak.pl umożliwią nam porównanie wszystkich ofert operatorów w podanym przez nas miejscu zamieszkania, o których nawet nie wiedzieliśmy. Platforma pozwoli nam poznać rzeczywiste koszty dostępnych usług, obiektywnie je porównać i pomóc wybrać tę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb.

Szukaj ofert lokalnych dostawców

Zazwyczaj znamy i kojarzymy tylko największych dostawców usług. Wszędzie widzimy ich hasła reklamowe, z których wybrzmiewa, że to ich oferta jest najkorzystniejsza. Warto jednak pamiętać o lokalnych dostawcach, którzy mogą mieć równie atrakcyjne oferty. Są to często małe firmy, o których istnieniu nie mamy pojęcia, a ich oferta może okazać się konkurencyjna, a nawet korzystniejsza. Lokalnych dostawców dostępnych w naszej okolicy możemy znaleźć na PanWybierak.pl i porównać ich oferty z gigantami rynku telekomunikacyjnego.

PanWybierak

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej