Strona główna / Biznes / Snapchat – nowy kanał promocji dla e-commerce?
wtorek 22 wrzesień 2015 | Robert Kamiński
Snapchat – nowy kanał promocji dla e-commerce?
W Polsce ponad milion użytkowników (wg. Instytutu Badania Mediów) posiada konto w aplikacji Snapchat. Rodzaj komunikacji, który oferuje to narzędzie, podbił serca użytkowników na całym świecie.

Polega na publikowaniu zdjęć swoim znajomym oraz osobom, które są zainteresowane odbieraniem komunikatów zdjęciowych od konkretnego użytkownika. Nie trwa dłużej niż 10 sekund, może być w formie zdjęcia lub video. Snapchat powstał 3 lata temu w Stanach Zjednoczonych, a jego twórcami byli dwaj studenci Evan Spiegel oraz Robert Murphy.

Aplikacja, która ma duży potencjał w marketingu.

Snapchat jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie są zainteresowane klasycznymi kanałami mediów społecznościowych. Nietuzinkowy przekaz, dodatkowo ukazujący „real life” jest interesującym i wiarygodnym rozwiązaniem dla firm. Rynek e-commerce na pewno powinien być zainteresowany taką formą promocji marki. Oczywiście, nie każdy sektor tematyczny się do tego kwalifikuje, natomiast branża fashion z pewnością znajdzie szerokie grono odbiorców. – mówi Adrien Salvat, CEO Shipbooster.

Badania z kwietnia 2015 roku przedstawiają, że 56% osób realizujących zakupy online to ludzie między 15, a 34 rokiem życia (wg. Gemiusa). Jest to idealne medium, jeśli produkt jest skierowany do grupy wiekowej 15-25, bo taka grupa znajduje się właśnie na Snapchacie. Badania wykazują, że połowa użytkowników jest w wieku 13-25 lat, a tylko 20% przekracza 25 lat, dlatego też decydując się na kampanię reklamową należy mieć to na uwadze.

Ze Snapchata obecnie na całym świecie korzysta 100 milionów ludzi, a jedną z pierwszych marek, która się pojawiła globalnie w lutym b.r był McDonald’s. Biorąc pod uwagę szybkość rozprzestrzeniania się trendu związanego z używaniem aplikacji, nasze rodzime marki zainwestują i w ten kanał promocji.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej