Strona główna / Maszyneria / Nokia prezentuje trzy nowe telefony
wtorek 29 kwiecień 2008 | Jacek Bem
Nokia prezentuje trzy nowe telefony
Firma Nokia przedstawiła trzy telefony komórkowe: Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide i Nokia 3600 slide. Trio wyróżnia smukła obudowa, minimalistyczne wzornictwo oraz bogaty zestaw łatwych w użyciu funkcji.

Nokia 6600

Wystarczy jeden przycisk, by elegancki telefon Nokia 6600 otworzył się, ukazując zaskakująco żywy i wyrazisty wyświetlacz OLED o przekątnej 2,13” i 16 milionach kolorów. Telefon ten z charakterystyczną, gładką obudową po otwarciu  tworzy wygodny kontur. Gdy jest zamknięty, zachowuje subtelny i kompaktowy kształt. Błyszcząca powierzchnia telefonu Nokia 6600 fold ożywia się po dwukrotnym dotknięciu -  wtedy to włącza się ukryty wyświetlacz zewnętrzny, pokazujący między innymi godzinę, nowe wiadomości czy nieodebrane połączenia.

Pomimo niewielkich rozmiarów Nokia 6600 fold kryje w sobie imponujący zestaw nowoczesnych funkcji. Zastosowana w nim technologia 3G umożliwia szybkie i łatwe udostępnianie zdjęć i nagrań wideo zrobionych wbudowanym aparatem o rozdzielczości 2 megapikseli z podwójną lampą LED, a także daje wygodny dostęp do serwisów internetowych, takich jak Yahoo! Go czy Flickr.

Nokia 6600 slide

Nokia 6600 slide to jeden z najmniejszych rozsuwanych telefonów Nokia, który płynnie otwiera się w dłoni. Błyszcząca obudowa z wysokiej jakości stali oraz aluminiowy klawisz centralny nadają telefonowi Nokia 6600 slide styl dyskretnej elegancji i prostoty. Umiejętnie dobrane funkcje tego telefonu są niezwykle zaawansowane, ale jednocześnie intuicyjne w obsłudze. Szybkie dwukrotne dotknięcie telefonu Nokia 6600 slide pozwala na wygodne wyświetlenie godziny, odłożenie alarmu budzika, a także wyciszenie lub odrzucenie połączenia.

Nokia 6600 slide wyposażona jest w aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela, którym można robić wysokiej jakości zdjęcia i nagrania wideo oraz udostępniać je poprzez Internet lub w wiadomości multimedialnej — bezpośrednio z menu aparatu. Dzięki wbudowanej aplikacji Nokia Maps, która może działać z opcjonalnym Modułem GPS Bluetooth Nokia LD-4W, można łatwo znaleźć drogę w obcym mieście. Dodatkowo można korzystać z usług nawigacji aktywowanej osobną licencją Plan dotarcia na miejsce wyświetlony będzie na dużym wyświetlaczu QVGA o przekątnej 2,2” i 16 milionach kolorów.

Nokia 3600 slide

Nokia 3600 slide przyciąga uwagę gustownym połączeniem kolorów, materiałów i przyjemnych w dotyku wykończeń, a od strony użytkowej wyróżnia się pełnym zestawem najnowocześniejszych funkcji. Delikatny, ceramiczny lakier, metal, błyszczące powierzchnie i przenikające się kolory sprawiają, że urządzenie to jest przyjemne w dotyku i bardzo stylowe. Nokia 3600 slide to jednocześnie pierwszy telefon Nokia z eliminacją hałasu otoczenia. Ma on także wbudowany odtwarzacz muzyczny, za pośrednictwem którego można posłuchać nawet 3000 piosenek zapisanych na opcjonalnej karcie microSD o pojemności 4 GB.

Niewielki i ergonomiczny telefon Nokia 3600 slide ma aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela z automatycznym ustawieniem ostrości i podwójną lampą błyskową LED. Można nim robić doskonałe zdjęciai nagrania wideo, nawet przy słabym oświetleniu. Nokia 3600 ma wyjście telewizyjne, dzięki czemu można szybko i łatwo wyświetlać zdjęcia i wideo na ekranie telewizora.

Właściciel Nokia 3600 slide doskonale zorientuje się w terenie dzięki aplikacji Nokia Maps, a także opcjonalnemu Modułowi GPS Bluetooth Nokia LD-4W. Aplikacja Nokia Maps zawiera informacje o ponad 15 milionach ciekawych miejscach, między innymi o restauracjach, sklepach i hotelach. Z trzema zaprezentowanymi dziś telefonami działa lekki i niewielki zestaw słuchawkowy Bluetooth Nokia BH-803. Jest on wygodny, a dzięki klasycznemu, eleganckiemu wzornictwu także przyjemny z wyglądu. Głośność zestawu Bluetooth Nokia BH-803 można łatwo regulować dotykiem.

Urządzenia te będą kosztować od 175 do 275 euro bez uwzględnienia podatków i dopłat, a do sprzedaży mają trafić w trzecim kwartale 2008 roku.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej