Strona główna / Maszyneria / Bez korków z telefonami HTC i Navigo
wtorek 20 maj 2008 | Leon Ryż
Bez korków z telefonami HTC i Navigo
Firma HTC poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą PPWK S.A. mającą na celu wspólne zaoferowanie telefonów z aplikacją Navigo dla operatorów komórkowych i rynku otwartego na terenie Polski.  W ramach umowy HTC dostarczy PPWK S.A. do testów pełną gamę modeli telefonów w celu optymalnego przystosowania ich do współpracy z rozwiązaniami Navigo.

Firmy zaoferują wkrótce telefony z zainstalowaną aplikacją nawigacyjną, jak też będą prowadzić wspólne akcje promocyjne mające na celu zapoznanie szerokiego spektrum klientów z najnowszymi rozwiązaniami w dziedzinie nawigacji i komunikacji.

„Aplikacja Navigo oferuje unikalną funkcjonalność pozwalając na bieżąco aktualizować dane o stanie dróg i sytuacji drogowej za pomocą technologii GSM” – powiedział Tomasz Leśniak, Area Manager HTC Europe. ”Wierzymy, że współpraca z PPWK S.A. pozwoli polskim kierowcom korzystać z tego ciekawego rozwiązania, co powinno pozytywnie wpłynąć na samopoczucie podczas jazdy” – dodał Leśniak.

Narzędzie przyjazne i funkcjonalne

Dzięki wykorzystaniu technologii GSM do wysyłania i pobierania najświeższych informacji o stanie drogi w trakcie podróży, użytkownicy NAVIGO mogą bezstresowo omijać niebezpieczeństwa, korki i utrudnienia w ruchu, a także wymieniać się informacjami o lokalizacji patroli policji. W przypadku  sytuacji awaryjnej mogą też wysłać sygnał SOS ze swoją lokalizacją jako SMS na zdefiniowany numer telefonu. Oprogramowanie daje dostęp do niezwykle szczegółowych informacji o obiektach przydatnych w podróży: restauracjach, noclegach i atrakcjach turystycznych. Pozwala sprawdzić godziny otwarcia, akceptowane formy płatności a nawet przykładowe ceny.

„Firma HTC oferuje największą gamę zaawansowanych technologicznie telefonów z odbiornikami GPS, które idealnie nadają się do współpracy z interaktywną nawigacją Navigo" - powiedział Marcin Klepacki, Dyrektor Pionu Systemów Nawigacyjnych PPWK S.A.

Atrakcyjny HTC TyTNII  

HTC oferuje w Polsce największy zestaw telefonów z wbudowanymi odbiornikami systemu nawigacji GPS, na których może działać większość popularnych programów nawigacyjnych. Wśród ośmiu różnych modeli znajduje się cieszący się niesłabnąca popularnością model TyTN II, jak również cała gama modeli serii Touch z najnowszym rewolucyjnym interfejsem 3D, w tym Touch Diamond.

Firma HTC projektuje, produkuje i sprzedaje innowacyjne, bogato wyposażone wielofunkcyjne telefony komórkowe i urządzenia PDA z funkcją telefonowania. Firma posiada silne zaplecze badawczo-rozwojowe i jest pionierem wielu rozwiązań konstrukcyjnych i innowacji produktowych; oferuje najnowocześniejsze urządzenia PDA i wielofunkcyjne telefony komórkowe operatorom telefonii komórkowej i dystrybutorom w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji. Urządzenia dostępne są zarówno pod marką HTC jak i w postaci dostosowanej do wymogów operatorów i innych partnerów handlowych. HTC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm na rynku urządzeń mobilnych.

Polskie Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych istnieje na polskim rynku od ponad 80 lat i jest najstarszą na rynku firmą kartograficzną. Od 1995 roku PPWK S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W swojej bogatej ofercie posiada zarówno produkty cyfrowe marki NAVIGO, oparte na najnowszych technologiach z wykorzystaniem systemów GIS i GPS jak również wysokiej jakości wydawnictwa drukowane marki COPERNICUS (atlasy miast, plany miast, mapy ścienne). PPWK największy nacisk kładzie na wysoką jakość swoich produktów. Dane są pozyskiwane dzięki ogromnej sieci koordynatorów terenowych zbierających dane bezpośrednio w terenie. Do pozyskiwania danych firma wykorzystuje również zdjęcia lotnicze i satelitarne, mapy geodezyjne, przede wszystkim wykonuje pomiary GPS bezpośrednio w terenie.

Dzięki synergii nowoczesnych produktów nawigacyjnych i wydawnictw kartograficznych, unikatowa cechą NAVIGO jest bezpłatna dostępność co miesiąc nowej aktualizacji danych, które oferowane są bezterminowo.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej