Strona główna / Maszyneria / Premiera: Navigon 8110
środa 21 maj 2008 | Torsten Gustaffson
Premiera: Navigon 8110
Po wprowadzeniu na rynek w zeszłym roku produktów pod własną marką, NAVIGON ponownie wyznacza standardy. Nowy NAVIGON 8110 zapewnia optymalne planowanie trasy – funkcje Asystenta Pasa Ruchu (Lane Assistant Pro*) oraz Rzeczywistego Wyglądu Skrzyżowań (Reality View Pro*) pomagają jeszcze lepiej zorientować się na drodze.

Dzięki mocnemu procesorowi i najnowszej wersji oprogramowania nawigacyjnego MobileNavigator w wersji 7, urządzenie szybko reaguje na poszczególne komendy a planowanie trasy nigdy nie było tak szybkie. NAVIGON 8110 oferuje również funkcje multimedialne – ma wbudowany odtwarzacz MP3, przeglądarkę zdjęć i transmiter FM.

Nowe urządzenie nawigacyjne wyróżnia się ekskluzywnym wzornictwem, wyświetlaczem 4,8 cala i najnowszym oprogramowaniem nawigacyjnym. Dodatkowo w zestawie znajduje się bezpłatny abonament pozwalający aktualizować mapy przez 2 lata.

„NAVIGON 8110 pokazuje możliwości techniczne nowoczesnych systemów nawigacji” - mówi Peter Scheufen, prezes firmy NAVIGON AG.

Mobile Navigator 7

Sercem inteligentnego urządzenia jest oprogramowanie MobileNavigator w wersji 7, którego funkcje nawigacyjne zostały znacznie ulepszone – np. Reality View Pro pomaga na trudnych skrzyżowaniach autostrad i jeszcze bardziej realistycznie wyświetla właściwe zjazdy, a nowy Lane Assistant Pro nie tylko podpowiada, który pas trzeba zająć na najbliższym skrzyżowaniu, ale pozwala również zobaczyć, co jest przed nami. Nowy system wprowadzania nazw podświetla litery, których w danym momencie możemy użyć, dzięki czemu ryzyko błędu przy wpisywaniu jest minimalne.

„NAVIGON 8110 zapewnia jeszcze lepszą orientację a tym samym dodatkowe bezpieczeństwo kierowcy” - podsumowuje Jörn Watzke, wiceprezes odpowiedzialny za produkty w NAVIGON.

Kompatybilny z komórką

Najnowszy standard technologii Bluetooth gwarantuje szybkie i łatwe łączenie z telefonem komórkowym. Kontakty z książki telefonicznej i lista ostatnich połączeń mogą być wyeksportowane do pamięci nawigacji, a dzięki wbudowanemu portowi USB adresy z programu MS Outlook na komputerze mogą być przeniesione do listy ulubionych celów nawigacji.

Duży wyświetlacz, mocny procesor

Dla zapewnienia natychmiastowego wyświetlania informacji na dużym wyświetlaczu 4,8”, NAVIGON 8110 został wyposażony w procesor 533 MHz oraz 512 MB pamięci ROM i 128 MB pamięci RAM a także odrębny akcelerator graficzny. Antena TMC do odbierania informacji o sytuacji na drodze jest wbudowana w kabel zasilający. NAVIGON 8110 jest jedynym urządzeniem z gamy produktów NAVIGON, które ma dostęp do najbardziej aktualnego, najszybszego i najdokładniejszego na rynku systemu powiadamiania o utrudnieniach na drodze – TMC Pro*.

Urządzenie łączy w sobie również szereg funkcji multimedialnych – zdjęcia z karty SD można wyświetlać pojedynczo lub jako pokaz slajdów na ekranie w formacie 16:9. NAVIGON 8110 jest też w pełni funkcjonalnym odtwarzaczem MP3 – można słuchać muzyki za pośrednictwem wbudowanego w urządzenie głośnika, słuchawek lub… radia samochodowego. Transmiter FM przekaże mu bowiem sygnał z optymalną jakością - dotyczy to również precyzyjnych komunikatów nawigacyjnych.

Asystent Pasa Ruchu, zabezpieczenie kodem PIN i ponad dwa miliony celów specjalnych (POI) na mapie Europy sprawiają, że ten bogato wyposażony system nawigacyjny dostarcza kompleksowy pakiet rozwiązań potrzebnych w drodze. To ekskluzywne urządzenie będzie dostępne za 1799 PLN, wraz z mapami 39 krajów europejskich.

Specyfikacja NAVIGON 8110

Oryginalne wzornictwo

Wyświetlacz o wymiarach 4,8“ i o formacie 16:9

Zintegrowany moduł bezpłatnej informacji o

    korkach (TMC pro)

Lane Assistant Pro (Asystenta Pasa Ruchu)

Reality View (Rzeczywisty Wygląd Skrzyżowań)

Opcja przeglądania zdjęć, odtwarzacz MP3 oraz nadajnik FM

Rozpoznawanie głosu

Zabezpieczenie kodem PIN

Dostępne z mapami 39 krajów Europy

Wymiary: 134,5 mm x 84,5 mm x 21,8 mm (szerokość/wysokość/głębokość)

Cena: 1799 PLN z VAT

* w niektórych krajach niedostępne

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej