Strona główna / Maszyneria / Karty dźwiękowe Creative
środa 21 maj 2008 | Florian Richter
Karty dźwiękowe Creative
Firma Creative przedstawiła dziś karty dźwiękowe Sound Blaster® X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional Series i Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku w grach  w systemie Windows XP i Vista na komputerach PC ze złączem PCI Express.

Wysoka jakość dźwięku obu kart jest potwierdzona posiadanym certyfikatem THX.  Zainstalowana na karcie nowa wersja procesora X-Fi dla magistrali PCI Express nie obciąża procesora komputera i przyśpiesza działanie Direct X, OpenAL i EAX 5.0, zapewniając najwyższą, kinową jakość dźwięku w grach.

Dla graczy zawodowych

Creative dostarczy najlepszym na świecie zawodowym graczom PC, startującym w konkursie Championship Gaming Series (CGS), karty Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series - jako oficjalne karty dźwiękowe CGS, jedynej w świecie profesjonalnej ligi gier komputerowych.

 

“Dźwięk to bardzo ważny element w zawodowym graniu, gdzie każda przewaga może stanowić o różnicy pomiędzy wygraną a przegraną. Karty dźwiękowe Sound Blaster X-Fi Fatal1ty zdecydowanie zwiększają możliwości każdego komputera przeznaczonego do zawodowego grania, pozwalając nam usłyszeć to, czego nie możemy zobaczyć, pomagając nam grać na najwyższym poziomie” -  powiedział Johnathan “Fatal1ty” Wendel, legendarny mistrz świata w grach komputerowych i specjalny analityk rozgrywek CGS.

Od mojego peceta wymagam najwyższej wydajności, dlatego nie zgodzę się na żadną kartę słabszą od Sound Blaster X-Fi. Daje mi ogromną przewagę:  pozwala usłyszeć przeciwnika zanim mnie zobaczy i wykończyć go, zanim zorientuje się, co jest grane.” - powiedział Yazan “Clown” Ammari, członek drużyny CGS San Francisco Optx, grającej w Counter-Strike Source.

Modele PCI Express naszych kart dźwiękowych Sound Blaster X-Fi przygotowaliśmy z uwzględnieniem uwag użytkowników” - powiedział Steve Erickson, wiceprezes i dyrektor generalny pionu audio i VLSI w firmie Creative.

Zmieniliśmy architekturę procesora X-Fi tak, by zwiększyć jego wydajność i zrealizować najlepszy dźwięk dostępny dziś na komputerach PC. Gdy tylko go usłyszysz, zrozumiesz dlaczego warto mieć tę kartę w wersji PCI Express. Dodaliśmy również funkcję kodowania Dolby Digital, umożliwiającą granie poprzez zestaw kina domowego. Opracowaliśmy zupełnie nowy, innowacyjnie skonstruowany panel I/O, który zmieści się zarówno w zatoce 3 ½” jak i 5 ¼”. Ponadto, karty Sound Blaster Titanium są zoptymalizowane pod kątem systemu Windows Vista dzięki kompatybilności z UAA.

Karta profesjonalna

PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series posiada enkoder Dolby Digital, umożliwiający podłączenie karty do zestawu kina domowego jednym przewodem. Karta oferuje moc procesora audio X-Fi, zoptymalizowanego do współpracy z magistralą PCI Express, co przekłada się na lepszą akcelerację audio w grach i super-realistyczne efekty EAX 5.0 oraz wielokanałowy dźwięk. Sprzętowo realizowany dźwięk 3D i efekty EAX 5.0 zapewniają niewiarygodny realizm zarówno przez głośniki jak i w słuchawkach, dając efekt nieosiągalny przez żaden układ dźwiękowy wbudowany w płytę główną. Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series zdecydowanie poprawia również klarowność komunikacji głosowej w grach wieloosobowych, w których tak ważna jest współpraca.

“Sound Blaster X-Fi, dzięki doskonałej wierności reprodukcji, obsłudze EAX 5.0 i 128 sprzętowo akcelerowanym instrumentom, to karta, która najlepiej odtworzy bogactwo dźwiękowe Guild Wars. Gracze, którym naprawdę zależy na jakości dźwięku z peceta powinni ją przynajmniej sprawdzić” - powiedział James Boer, programista audio ArenaNet i autor Game Audio Programming.

Nowa karta dźwiękowa PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series posiada wszystkie funkcje karty Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series, plus panel wejść i wyjść umożliwiający wygodne podłączanie słuchawek z mikrofonem od przodu. Wszechstronny panel wejść i wyjść można umieścić w zatoce 3 ½” lub 5 ¼”. Panel 3 ½” posiada wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe. W przypadku montażu w zatoce 5 ¼” , panel rozsuwa się udostępniając wejścia liniowe RCA.

Specyfikacja techniczna

PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional Series i PCI Express Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Championship Series to pierwsze w świecie sprzętowe akceleratory audio, bezpośrednio współpracujące z magistralą PCI Express, wyposażone w:

Procesor Creative X-Fi w wersji specjalnie przystosowanej do szybkiej magistrali PCI Express w nowoczesnych komputerach PC.

Technologię X-Fi Crystalizer® wykorzystującą algorytmy audio do inteligentnego i selektywnego przywracania tonów niskich i wysokich oraz instrumentów i głosów, których brzmienie ucierpiało w procesie kompresji MP3, AAC lub innych.

Technologię X-Fi CMSS®-3D, która tworzy wirtualny dźwięk przestrzenny w głośnikach stereo i słuchawkach. W grach słychać przeciwników dokładnie tam, gdzie są. Podczas słuchania muzyki technologia ta rozszerza scenę dźwiękową tak, jakby dźwięki dochodziły z glośników a nie słuchawek.

Obsługę Dolby Digital umożliwiającą realizację dźwięku przestrzennego 5.1 za pośrednictwem zestawu kina domowego.

Program Creative ALchemy przywracający efekty EAX® i dźwięk przestrzenny w grach z dźwiękiem DirectSound uruchamianych w systemie Vista.

Certyfikat kompatybilności UAA dla maksymalnej kompatybilności z Windows Vista.

Dedykowaną pamięć audio X-RAM zwiększająca wydajność karty w wybranych grach.

Certyfikat THX dla dźwięku przestrzennego w filmach.

Program PowerDVD z dekoderem DTS-ES i Dolby Digital-EX.

24-bitową jakość dźwięku przy stosunku sygnału do szumu 109db.

Obsługę nagrywania w trybie ASIO z opóźnieniami rzędu 1 milisekundy przy minimalnym obciążeniu procesora.

Ceny, dostępność

Karty dźwiękowe Sound Blaster® X-Fi® Titanium Fatal1ty Professional Series i Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series dostępne będą na rynku polskim od czerwca 2008  w cenie 499 PLN i 669 PLN. Karty objęte będą 2 letnią gwarancja.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej