Strona główna / Maszyneria / Verbatim: nowe pamięci USB
piątek 20 czerwiec 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Verbatim: nowe pamięci USB
Nowe pamięci masowe USB Verbatim Store’n’Go i Executive łączą w sobie innowacyjny wygląd ze wszystkimi zaletami przenośnych urządzeń do magazynowania danych. Pojemności od 1GB do 16GB wraz z wysokimi prędkościami odczytu i zapisu pozwalają na bezproblemowe przenoszenie muzyki, zdjęć czy prezentacji. Całość uzupełnia możliwość bezpiecznego szyfrowania danych.
Tagi: firma, flash,

Nowe modele są już dostępne w sklepach. Ceny wahają się od 7 do 90 EUR (sugerowane ceny detaliczne). Wysuwane złącze, które zastępuje kłopotliwe nasadki, zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Nowo opracowana generacja pamięci Store‘n’Go łączy w sobie wysoką funkcjonalność z nowoczesnym, stylowym wyglądem. Wysuwane złącze to doskonała alternatywa dla stosowanej dotąd niewygodnej i łatwej do zgubienia nasadki.

Od 1 do 16 GB wraz z szyfrowaniem

W skład pakietu wchodzi profesjonalne oprogramowanie do bezpiecznego szyfrowania danych, a korzystanie z urządzenia ułatwia niebieska dioda LED. Nowe pamięci dostępne są w wersjach o pojemności od 1GB do 16GB. Dzięki obsłudze funkcji Microsoft ReadyBoost praca na komputerach wyposażonych w system Windows Vista jest znacznie szybsza. Ważące zaledwie 10 gramów urządzenie potrafi odczytywać dane z prędkością 11 MB/s i zapisywać je z prędkością 8 MB/s.

„System wysuwania chroni złącze USB i jest znacznie wygodniejszy dla klientów” - wyjaśnia Hans Christoph Kaiser, menedżer ds. rozwoju pamięci Flash i USB Verbatim EUMEA.

Dla biznesu

Store‘n’Go Executive jest gwiazdą w ofercie pamięci USB Verbatim. Pojemność od 4 GB do 16 GB sprawia, że jest to idealne rozwiązanie dla klientów biznesowych i profesjonalistów, którzy potrzebują szybkiego i niezawodnego dostępu do dużej ilości danych. USB zapewnia wysokie prędkości odczytu i zapisu danych odpowiednio do 200x (30 MB/s) i 80x (12 MB/s). Elegancka, srebrna obudowa z gumową powłoką ochronną wygląda doskonale z każdym modelem laptopa lub komputera stacjonarnego. Użytkowników profesjonalnych z pewnością ucieszy fakt,
że ich poufne dane są zabezpieczone 128-bitowym algorytmem szyfrowania AES.  Specjalnie zaprojektowana rodzina produktów Store'n'Go zabezpiecza złącze USB, dzięki wysuwanemu złączu.

Popyt na flash rośnie

Popyt na przenośne urządzenia do przechowywania danych rośnie w ogromnym tempie. W 2006 roku pamięci masowe USB przekroczyły magiczną granicę 1 GB pojemności. Zaledwie rok później pamięci 1GB i 2GB osiągnęły 71% udział w rynku.

„Nasze nowe pamięci masowe USB Verbatim Store‘n’Go i Executive pozostają w czołówce obecnego trendu. Użytkownicy prywatni i biznesowi mogą zawsze i wszędzie nosić ze sobą swoją muzykę, zdjęcia czy prezentacje” - wyjaśnia Kaiser.

Ceny, dostępność

Od 2007 roku Verbatim wyraźnie zwiększyła swój udział w rynku w segmencie pamięci masowych USB. W 2008 roku z całą pewnością utrzymamy ten kierunek i będziemy nadal umacniać naszą dobrą pozycję na rynku pamięci Flash”, dodaje Kaiser. Nowe pamięci USB Store 'n' Go firmy Verbatim są już dostępne w sklepach. Ceny wahają się od 7 do 90 EUR (sugerowane ceny detaliczne).

Na filmie zobacz pamięć 30 GB

                                     

Od 1969 firma Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych – od dyskietek, poprzez nośniki magnetyczno-optyczne i płyty w formacie CD i DVD, aż po najnowsze nośniki o wysokiej rozdzielczości, Blu-ray i HD DVD.

 Verbatim dostarcza wysokiej jakości produkty z segmentu kluczy USB, kart pamięci typu Flash i zewnętrznych dysków twardych oraz rozmaitych akcesoriów komputerowych. Jako część Grupy Mitsubishi Chemical Corporation, Verbatim korzysta z olbrzymiego potencjału badawczo-rozwojowego korporacji. Dzięki wprowadzanym innowacjom, Verbatim odegrał kluczową rolę w kształtowaniu się rynku nośników danych. Niezwykle surowe procedury kontroli jakości w trakcie procesu produkcyjnego gwarantują wysoką jakość wyrobów, dzięki której produkty Verbatim wielokrotnie uzyskiwały pierwsze miejsca w międzynarodowych testach porównawczych.  Verbatim jest liderem na europejskim rynku optycznych nośników danych.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej