Strona główna / Maszyneria / Tanie połączenia z zagranicy dzięki VoIP
czwartek 29 maj 2008 | Redakcja
Tanie połączenia z zagranicy dzięki VoIP
MTI - Mobilna Telefonia Internetowa - polski operator na rynku telefonii mobilnej oferujący usługę LoVo (telefonia VoIP realizowana poprzez telefony komórkowe), poinformowała o podpisaniu umowy o współpracy z firmą TeleKontakt 24. Celem umowy jest rozwój i administracja platformy telekomunikacyjnej, która realizuje usługę LoVo. Usługa LoVo, będzie dzięki TeleKontakt24, będzie dostępna na całym świecie w lokalnej numeracji abonenckiej. Oznacza to, że użytkownicy przebywający poza Polską i wykorzystujący usługę LoVo, będą mogli komunikować się z telefonami z tej samej strefy w cenach połączeń lokalnych.

LoVo będzie też mogła być w prosty sposób dystrybuowana przez innych światowych operatorów telekomunikacyjnych. TeleKontakt24 jest partnerem technologicznym spółki MTI, oferującej usługi telefonii LoVo jak i niezależnym koncesjonowanym operatorem telekomunikacyjnym. Firma współpracuje z największymi operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce i na świecie. Odbiorcami oferty są firmy, które globalnie sprzedają usługi telekomunikacyjne pod własną marką na całym świecie. Sieć telekomunikacyjna firmy zbudowana jest w oparciu o włókna światłowodowe. Stosowanie urządzeń komutujących (PSTN) zapewnia jakość wykonywanych usług telekomunikacyjnych na poziomie przewyższającym wymagania ITU (International Telecomunication Union).

Dzięki współpracy z TeleKontakt24 będziemy mogli globalnie zaoferować naszym klientom rozwiązania technologiczne ułatwiające pracę i znacząco redukujące koszt połączeń telekomunikacyjnych.powiedział Paweł Ośka, prezes Zarządu MTI.

Usługa LoVo

MTI - Mobilna Telefonia Internetowa w ramach usługi LoVo oferuje w pełni funkcjonalną telefonię mobilną w technologii UMA, z tą jednak różnicą, że nie jest ona związana z żadnym operatorem komórkowym (dotychczasowe pionierskie rozwiązania UMA zawsze wiązały się z koniecznością współdziałania z jedną, konkretną siecią GSM oferującą tego typu usługę). Kluczowa funkcja UMA, czyli płynne przełączanie rozmowy pomiędzy technologią internetową (VoIP) z przypisanym numerem stacjonarnym i GSM jest realizowana z dowolnym operatorem komórkowym. Nie jest to jedyna zaleta LoVo, bowiem MTI, jako pierwsza na rynku, oferuje płynny roaming pomiędzy sieciami WiFi i 3G � to znaczy, że jeżeli w czasie prowadzenia rozmowy jakość sygnału WiFi (lub jego siła) spadnie poniżej zadanej wartości, system płynnie przełączy rozmowę VoIP na UMTS w sposób niezauważalny dla użytkownika.

Wdrożenie tych zaawansowanych technologii na platformie LoVo jest wynikiem 2-letniej współpracy firmy MTI z irlandzkim partnerem, który jest firmą zaawansowanych technologii i liderem tego typu rozwiązań na świecie. Na mocy umów MTI jest wyłącznym dostawcą tego systemu na rynku polskim i środkowoeuropejskim.

Firma MTI (Mobilna Telefonia Internetowa)  to nowy operator na rynku telefonii mobilnej oferujący usługę LoVo. Jest to telefonia internetowa VoIP realizowana przy pomocy słuchawek komórkowych wyposażonych w szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii WiFi i/lub UMTS. Firma mieści się w Warszawie, a jej udziałowcami są: inwestor strategiczny posiadający większościowy pakiet udziałów � firma BBI Capital NFI S.A., Capital Investment Group Sp. z o.o i udziałowcy prywatni.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej