Strona główna / Maszyneria / Aktualizacje dla routerów FRITZ!
piątek 30 maj 2008 | Torsten Gustaffson
Aktualizacje dla routerów FRITZ!
 Firma AVM producent urządzeń końcowych DSL, regularnie udostępnia darmowy firmware do routerów marki FRITZ! Dzięki aktualizacjom większość spośród 10 mln europejskich użytkowników rozwiązań FRITZ!Box zyskuje dostęp do nowych, zaawansowanych funkcjonalności.
Tagi: internet, router,

Regularnie udostępniane darmowe aktualizacje oprogramowania sprawiają, że użytkownicy rozwiązań FRITZ!Box mają dostęp do nowych, innowacyjnych funkcji przez cały czas, nawet po upływie pięcioletniej gwarancji. Wśród najważniejszych nowych funkcji wymienić należy: kontrolę rodzicielską, zdalny dostęp do panelu konfiguracyjnego (modele 7140 i 7170) oraz zwiększoną wydajność DSL.  AVM posiada w Europie zarówno dział Badań i Rozwoju (Research and Development), jak również dział Produkcji.

 „Dzięki temu jesteśmy bliżej klienta i możemy szybko reagować na każdą zmianę na rynku. To daje naszej firmie wyraźną przewagę nad konkurencją, a klienci zyskują obsługę na znacznie wyższym poziomie. Są bardziej zadowoleni z urządzeń”- mówi Kai Allais, Director Sales International w firmie AVM.

Nowy firmware :

  • FRITZ!Box Fon
  • FRITZ!Box Fon WLAN
  • FRITZ!Box Fon WLAN 7170
  • FRITZ!Box Fon WLAN 7140

Funkcje

Zdalny dostęp do panelu konfiguracyjnego urządzenia poprzez bezpieczny, szyfrowany protokół HTTPS (Przyjaciele pomagają Przyjaciołom).Dla większości użytkowników FRITZ!Box szybko staje się podstawą ich sieci i komunikacji. Pomimo, iż wszystkie podstawowe funkcje urządzenia są łatwe w użyciu, FRITZ!Box posiada również kilka zaawansowanych cech, które wymagają szerszej wiedzy i umiejętności. W takich przypadkach przydatna może okazać się funkcja zdalnego dostępu, dzięki której właściciel FRITZ!a może pozwolić na zmiany w swoim urządzeniu np. bardziej zaawansowanemu przyjacielowi. Funkcja ta dostępna jest w modelach FRITZ!Box Fon WLAN 7140 oraz FRITZ!Box Fon WLAN 7170.

Kontrola rodzicielska

Inną funkcją jest kontrolowanie używania Internetu przez poszczególne osoby, np. dzieci. Funkcja kontroli rodzicielskiej pozwala rodzicom na określenie czasu i długości surfowania każdego użytkownika komputera. Ograniczenia te mogą być ustalane indywidualnie dla poszczególnych dni, np. czas surfowania w weekendy może być dłuższy niż w dni powszednie.

Przyjazny środowisku i wydajny energetycznie

Tryb Eco pozwala zmniejszyć do minimum ilość zużywanego przez router prądu sprawiając, że urządzenie jest nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Działanie trybu Eco polega na tym, że moc nadajnika jest zmniejszana, gdy urządzenie nie jest używane. Energooszczędność wynika także z bardziej wydajnej strony sprzętowej: FRITZ!Box dostarcza teraz wyczerpujących informacji na temat bieżącego zużycia energii i pozwala na jej łatwe ustawianie. Również wewnętrzny procesor i interfejsy LAN same automatycznie regulują swoje zużycie energii i dostosowują parametry tak, aby oszczędzać energię zawsze, kiedy jest to możliwe.

Zwiększona wydajność DSL

Nowy firmware wspiera tryb adaptacji przepustowości i optymalizuje kompatybilność z usługami internetowymi różnych dostawców. Poprawia ponadto wydajność DSL, korzystając z zaawansowanych funkcji zarządzania szerokością pasma, diagnostyki oraz narzędzi raportowania.

AVM jest producentem zintegrowanych rozwiązań sieciowych dla odbiorców indywidualnych oraz małych firm. Firma AVM powstała w 1986 roku w Berlinie.

Obecnie jest liderem rynku niemieckiego (udział powyżej 50%) oraz jednym z wiodących producentów rozwiązań DSL w Europie. Firma zatrudnia 460 osób. Obrót AVM w 2007 roku wyniósł 280 mln Euro.

Podobne artykuły
Komentarze
comments powered by Disqus
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej