Strona główna / Maszyneria / Nokia E71 i Nokia E66 - telefony w dwóch wcieleniach
czwartek 10 lipiec 2008 | Robert Kamiński
Nokia E71 i Nokia E66 - telefony w dwóch wcieleniach
Firma Nokia wprowadza na rynek telefony Nokia E71 oraz Nokia E66, będące sukcesorami Nokia Eseries – cenionej serii urządzeń biznesowych. Telefony wyposażone są w najnowsze technologie komunikacji oraz możliwość szybkiej transmisji danych dzięki HSDPA i WLAN. Ponadto dzięki wbudowanemu modułowi GPS i Nokia Maps 2.0 klienci biznesowi zostaną poprowadzeni do celu. Sprzedaż obu urządzeń rozpocznie się w lipcu.

Dwa profile pracy: służbowy i osobisty

Absolutną nowością są dwa tryby pracy, służbowy i osobisty. Profil służbowy umożliwia szybkie i intuicyjne korzystanie z funkcji biznesowych telefonu, takich jak służbowy e-mail, kalendarz, oprogramowanie biurowe oraz inne aplikacje dla biznesu. Po pracy, za pomocą jednego przycisku użytkownik może wybrać profil osobisty, w którym ma bezpośredni dostęp do prywatnej skrzynki pocztowej oraz  funkcji multimedialnych telefonu takich jak: odtwarzacz MP3, odtwarzacz wideo, nawigacja czy galeria. Zmienia się też jednocześnie tło wyświetlacza, tematy, powiadomienie o otrzymanych wiadomościach e-mail.

E71 i E66 charakteryzuje także nowy wygląd kontaktów oraz kalendarza. Kalendarz jest rozbudowany,  przejrzysty i daje intuicyjną możliwość „wskazania” wolnych terminów na spotkania. Natomiast kontakty zostały wyposażone w funkcję „podpowiadania”. W celu wyszukania konkretnego kontaktu użytkownik nie musi wchodzić do aplikacji – wystarczy, że zacznie od razu wpisywać na klawiaturze początek nazwy kontaktu, a telefon mu ją dopowie.

Dostęp do poczty za pomocą jednego przycisku

Nowe modele Eseries umożliwiają łatwy dostęp do funkcji biznesowych. Poczta elektroniczna, zarówno służbowa jak i prywatna, dostępna jest pod jednym, dedykowanym klawiszem. Oba modele umożliwiają korzystanie z kont e-mail ponad tysiąca usługodawców internetowych z całego świata, w tym Gmail, Yahoo! mail i Hotmail. Nokia E71 i Nokia E66 działają z Nokia Intellisync Wireless Email, Mail for Exchage /Microsoft Outlook, Pop IMAP, a także z rozwiązaniami pocztowymi innych producentów. Użytkownicy aplikacji Mail for Exchange, zainstalowanej w modelach Nokia E71 i Nokia E66 mogą pobierać i edytować załączniki w formatach programów Word, Excel, Power Point oraz PDF.

„Nokia E71 i Nokia E66 są przeznaczone dla wymagających użytkowników, którzy prowadzą intensywny styl życia. Potrzebują szybkiego i łatwego dostępu do prywatnej i służbowej poczty elektronicznej. Z myślą o nich dodaliśmy także bezpośredni dostęp do kalendarza i kontaktów przy użyciu jednego przycisku” — powiedział Sören Petersen, wiceprezes działu Devices firmy Nokia. „Co równie ważne, użytkownicy chcą mieć starannie wykonane, stylowe urządzenia. Obudowa obu urządzeń wykonana jest ze stali nierdzewnej, która zwiększa ich wytrzymałość i dodaje dyskretnej elegancji. Warto dodać, że Nokia E71 i Nokia E66 mają wszystkie najnowocześniejsze i najbardziej pożądane funkcje multimedialne.”

E66 – stylowy design

Nokia E66 z akcentami ze stali nierdzewnej i płynnym mechanizmem rozsuwania wyróżnia się subtelnym pięknem i wyrafinowanym stylem. Oprócz funkcji wspólnych z modelem Nokia E71, takich jak rozbudowany kalendarz, kontakty i personalizowany ekran, Nokia E66 ma czujnik położenia, umożliwiający automatyczne przeglądanie w trybie pełnoekranowym oraz funkcję wyłączania dźwięku przez odwrócenie urządzenia. Stalowobiała lub stalowoszara — Nokia E66 robi niezapomniane wrażenie jako zaawansowane narzędzie biznesowe o eleganckim wyglądzie.

E71 - zaawansowane narzędzie z mistrzowskim wykonaniem

Nokia E71 to kolejny przykład starannego projektu i najwyższej jakości wykonania. Dyskretnemu, metalicznemu wykończeniu towarzyszy kolorowy wyświetlacz prezentujący czytelny rozkład funkcji. Smukły kształt i specjalnie zaprojektowana pełna klawiatura QWERTY są przykładami szczególnej dbałości o ergonomię. Telefon występuje w kolorach: stalowobiałym i stalowoszarym.

Rozrywka pod ręką

Oprócz intuicyjnej poczty elektronicznej i błyskawicznego dostępu do kalendarza, kontaktów, Nokia E71
i Nokia E66 umożliwiają korzystanie z najnowszych usług Ovi, map, muzyki oraz multimediów. Użytkownicy mogą szybko i płynnie przeglądać strony internetowe za pośrednictwem szybkiej transmisji danych HSDPA, WLAN i sieci 3G, korzystać z nawigacji przy użyciu usługi A-GPS i aplikacji Nokia Maps, słuchać muzyki zapisanej na karcie pamięci o pojemności do 8 GB oraz robić zdjęcia aparatem 3,2 Mpix  z automatycznym ustawianiem ostrości lub prowadzić videokonferencję dzięki drugiej kamerze VGA.

Dla każdej firmy

Oprócz  klientów indywidualnych, małych i średnich firm, Nokia E71 i Nokia E66 w pełni zaspokajają potrzeby dużych przedsiębiorstw. Udostępniają między innymi szyfrowanie pamięci urządzenia i karty pamięci. Oba modele zawierają aplikację VPN zabezpieczającą dostęp do firmowego intranetu. W celu ochrony informacji firmowych, umożliwiają zdalne blokowanie i usuwanie zawartości telefonu, gdyby został zagubiony lub dostał się w ręce osób niepowołanych. Zastosowane technologie umożliwiają działom informatycznym profesjonalne zarządzanie zaawansowanymi funkcjami głosowymi, zabezpieczeniami, aplikacjami firmowymi i danymi. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz wysokiej trosce o bezpieczeństwo urządzeń i znajdujących się w nich danych, Nokia E71 i Nokia E66 poszerzają ofertę Nokia Eseries przeznaczonych dla firm.

Podobne artykuły
  • Nowe Nokie dla Internetu

    Dążąc do propagowania dostępu do mobilnego Internetu, Nokia wprowadza telefony klasy bu...
  • Nokia kontra radary

    Aby nie płacić mandatów za używanie telefonu w trakcie prowadzenia samochodu niezbędne ...
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej