Strona główna / Maszyneria / Ogrzewaj swój dom inteligentnie!
czwartek 24 grudzień 2020 | Robert Kamiński
Ogrzewaj swój dom inteligentnie!
Firma AVM konsekwentnie rozwija portfolio swoich urządzeń smart home – obok, telefonów VoIP, inteligentnych gniazdek mamy do dyspozycji sterownik grzejnika Fritz! DECT 301. W czasach rosnących cen energii warto się nim zainteresować.

Sterownik grzejnika  FRITZ!DECT 301 w połączeniu z routerem FRITZ!Box tworzy inteligentny system sterowania kaloryferem i automatycznie oraz precyzyjnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu. Sterownik wyposażony jest w bardzo czytelny wyświetlacz typu e-papier. FRITZ!DECT 301 jest zintegrowany z siecią domową za pośrednictwem bezpiecznej technologii DECT ULE (Ultra Low Energy) i może być wygodnie obsługiwany przez smartfon, tablet lub aparat FRITZ!Fon.

Wykorzystanie technologii DECT to bardzo wygodne rozwiązanie – dodając kolejne urządzenie nie trzeba instalować dedykowanej bramki – sam router zapewnia obsługę wszystkich urządzeń z rodziny Fritz. To czyta oszczędność miejsca i energii.

Gdy jesteśmy poza domem, dzięki darmowej usłudze MyFRITZ!, sterownik może być zarządzany także zdalnie. Użytkownik, za pomocą indywidualnie wybieranych harmonogramów, sam może określić kiedy i jak intensywnie grzejnik ma pracować. W ten sposób można oszczędzać energię, ale również ograniczać koszty ogrzewania. Wśród udogodnień znajdują się również harmonogram urlopowy, wykrywanie otwartych okien, ochrona przed zamarzaniem i osadzaniem się kamienia, a funkcja szybkiego ogrzewania umożliwia doraźne dostarczenie większej ilości ciepła do przechłodzonych pomieszczeń. FRITZ!DECT 301 bardzo łatwo zamontować na wszystkich powszechnie stosowanych zaworach grzejników.
Prosty montaż

Montaż Fritz!DECT 301 jest banalnie prosty – wystarczy odkręcić dotychczas używany sterownik i w jego miejsce zainstalować nowy. W kolejnym kroku należy nacisnąć przycisk, aby połączyć sterownik z routerem FRITZ!Box, a następnie wejść do interfejsu użytkownika FRITZ!Box za pośrednictwem smartfonu, tabletu lub komputera. To właśnie tu można ustawić temperaturę pożądaną i utrzymywaną w trybie oszczędzania energii. Sterownik ogrzewania pozwala ustawić do ośmiu punktów przełączania dziennie.

Aby szybciej ogrzać pokój, FRITZ!DECT 301 oferuje funkcję szybkiego ogrzewania. Po osiągnięciu oczekiwanej temperatury system automatycznie uaktywnia wcześniej skonfigurowany profil utrzymywanych temperatur. Sterownik potrafi też wykryć nagły spadek temperatury spowodowany otwarciem okna. W takim wypadku, zawór jest automatycznie zamykany na określony wcześniej czas. Profil wakacyjny (urlopowy) zapewnia również, że twój dom po powrocie z wakacji przywita cię przyjemnym ciepłem. Przypadkowym, ręcznym zmianom ustawień urządzenia można łatwo zapobiec za pomocą blokady na FRITZ!DECT 301. Naturalnie, sterownik ogrzewania FRITZ!DECT 301 może być także obsługiwany ręcznie, z pominięciem ustawień profilu Smart Home.

Precyzyjna regulacja temperatury

Czujnik temperatury wbudowany we FRITZ!DECT 301 mierzy temperaturę otoczenia bezpośrednio na kaloryferze. Tak otrzymany wynik może być o kilka stopni wyższy od żądanej temperatury dla całego pomieszczenia. Ustawienie odpowiedniej korekty pozwala uwzględnić tę różnicę, dzięki czemu wstępnie skonfigurowana temperatura pożądana lub utrzymywana w trybie oszczędzania energii będzie zgodna z faktyczną temperaturą w pomieszczeniu. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się kilka kaloryferów, dwa sterowniki FRITZ!DECT 301 lub większą ich ilość można połączyć w grupę.

fritz!dect 301 

Bezpieczny dostęp zdalny

Dzięki aplikacji MyFRITZ!App lub FRITZ!App Smart Home (dla Androida oraz iOS) do sterownika FRITZ!DECT 301 można uzyskać dostęp za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacje nawiązują bezpieczne, szyfrowane połączenie z siecią domową, dzięki czemu ustawienia temperatury mogą być dostosowywane w drodze do domu. Niezależnie od miejsca przebywania, użytkownik zawsze zachowuje pełną kontrolę nad ogrzewaniem.

 fritz!dect 301

Czy warto kupić Fritz!DECT?

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 219 zł – niemało, jednak korzyści są oczywiste. Przede wszystkim odpada manualna regulacja temperatury, której z reguły nikt nie stosuje, a przez to niepotrzebnie tracona jest energia. W każdym domu, bez względu na to czy pracujemy zdalnie czy poza domem istnieją różne scenariusze ogrzewania. Niektóre pomieszczenia wymagają wyższej temperatury, inne zaś (często z godnie z preferencjami domowników) mogą być nieco chłodniejsze – zwłaszcza nocą. Dzięki harmonogramom można dostosować ogrzewanie do indywidualnych preferencji domowników i ich stylu pracy. Sterownik zapewnia olbrzymią swobodę tworzenia różnych wariantów ogrzewania w zależności o dnia i pory. To olbrzymia przewaga nie tylko nad sterownikami manualnymi, ale również nad indywidualnie programowalnymi.

Reasumując – Fritz!DECT jest godny polecenia nie tylko ze względu na oszczędności w czasach szybko rosnących cen energii, ale również z uwagi na niebywały komfort użytkowania i …życia!

Główne funkcje FRITZ!DECT 301

 • Wyświetlacz typu e-papier: doskonała czytelność dzięki wysokiemu kontrastowi, minimalne zużycie energii, możliwość obracania ekranu o 90, 180 i 270 stopni
 • Bezpieczne połączenie z siecią domową za pomocą technologii radiowej DECT w energooszczędnym standardzie ULE
 • Automatyczne i precyzyjne zarządzanie temperaturą w pomieszczeniu
 • Oszczędzanie energii oraz ograniczenie kosztów ogrzewania
 • Prosta konfiguracja za pomocą routera FRITZ!Box, łatwa obsługa za pomocą komputera PC lub urządzeń mobilnych
 • Zdalne sterowanie za pośrednictwem usługi MyFRITZ! (aplikacja lub przeglądarka) oraz aplikacji FRITZ!App Smart Home
 • Wykrywanie otwarcia okna, blokada przycisków, zabezpieczenie przed osadzaniem się kamienia i zamarzaniem
 • Funkcja szybkiego ogrzewania
 • Offset dla czujnika temperatury, możliwość sterowania przez czujnik temperatury z innych urządzeń FRITZ!
 • Łatwy montaż na powszechnie stosowanych zaworach grzejników
 • Informacja o statusie połączenia radiowego i stanie baterii wysyłana za pomocą techniki push
 • Aktualizacje oprogramowania – dostęp do nowych funkcji
 • Wymagania: FRITZ!Box z DECT oprogramowanie systemowe FRITZ!OS 6.83 lub nowsze.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej