Strona główna / Maszyneria / Inteligentna klawiatura Prestigio Click&touch; 2
wtorek 04 maj 2021 | Redakcja
Inteligentna klawiatura Prestigio Click&touch; 2
ASBISc Enterprises Plc, producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, wprowadził na rynek nową generację inteligentnych klawiatur, Prestigio Click&Touch; 2, która zdobyła międzynarodowe uznanie otrzymując prestiżową nagrodę designerską Red Dot Award 2021: Product Design w kategorii Komputer i IT.

Technologia TouchOnKeysTM, na której oparta jest rodzina klawiatur Prestigio jest uważana za przełomową i powinna odgrywać znaczącą rolę przy projektowaniu oraz produkcji innowacyjnych produktów przyszłości.

Prestigio Click&Touch 2 to już druga generacja inteligentnych klawiatur, która powstała w oparciu o technologię TouchOnKeysTM. Produkt ten to unikalna intuicyjna klawiatura oparta na opracowanej i opatentowanej przez spółkę Clevetura technologii TouchOnKeysTM. Technologia ta łączy funkcje klawiatury, touchpada i myszki, umożliwiając automatyczne i płynne przejście z trybu wprowadzania tekstu do trybu sterowania kursorem. System klawiatury jest wyposażony w funkcję „inteligentnego wyboru” i może „zrozumieć” tryb, w którym pracuje użytkownik końcowy, automatycznie przełączając się na klawiaturę lub funkcję touchpada. Klawiaturę ją podłączyć do dowolnego urządzenia, zarówno tabletu, smartfona, komputera PC, smart TV, konsoli do gier czy interaktywnego panelu.

Informacje zwrotne i sugestie użytkowników klawiatur pierwszej generacji zostały uwzględnione podczas projektowania klawiatury Prestigio Click&Touch 2. Umożliwiło to opracowanie nowego pod względem koncepcyjnym urządzenia, skupiającego się na produktywnej współpracy z komputerami, tabletami i urządzeniami wielofunkcyjnymi. Jednym z nowych rozwiązań są fizyczne przyciski, dzięki którym wybieranie i przeciąganie niezbędnych elementów jest o wiele łatwiejsze. Nowy produkt ma również bardziej pojemną baterię, co zapewnia możliwość nieprzerwanej pracy przez cały dzień. Reakcja na dotyk stała się bardziej precyzyjna, a zaktualizowana aplikacja ma więcej ustawień. Każdy użytkownik może teraz dostosować pozycję obszaru dotykowego: tylko po lewej, tylko po prawej lub na całej powierzchni klawiatury. Prestigio ma plany rozszerzenia różnych konfiguracji językowych i opcji kolorów dla Click&Touch2. Nowe urządzenie wprowadzono na rynek w marcu 2021 r.

W tym roku rozszerzyliśmy rodzinę produktów wykorzystujących technologię TouchOnKeysTM, dodając nowe urządzenie: jeszcze cieńsze, bardziej autonomiczne i bardziej funkcjonalne. Uważamy, że technologia ta jest bardzo obiecująca i mamy plany wprowadzenia jej w innych produktach. Pracujemy na przykład nad laptopem wykorzystującym rozwiązania TouchOnKeysTM, a także nad serią klawiatur. Bardzo nas cieszy, że również druga generacja tych innowacyjnych klawiatur zyskała międzynarodowe uznanie w postaci jednej z najważniejszych designerskich nagród, jaką jest Red Dot Award” –powiedział Serhei Kostevitch, Dyrektor Generalny i Przewodniczący Rady Dyrektorów ASBISc Enterprises Plc.

Klawiatury Prestigio Click&Touch oraz Prestigio Click&Touch2 zostały zaprojektowane przez białoruski start-up Clevetura LCC, którego 40% udziałów należy do Grupy ASBIS. 

asbis

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej