Strona główna / Maszyneria / 640 GB pamięci przez USB
środa 30 lipiec 2008 | Torsten Gustaffson
640 GB pamięci przez USB
Verbatim, wprowadza na rynek swoją najświeższą innowację: 3,5-calowy zewnętrzny dysk twardy w pojemności 640 GB w atrakcyjnej cenie. Urządzenie dostępne jest w dobrze znanej, czarnej obudowie i waży mniej niż kilogram. Dysk jest już dostępny w sklepach za jedyne 382 złotych.

W miarę rozwoju formatów pamięci rośnie pojemność nośników, lecz wraz z nią często również ich cena. Jak powiedział Kai Miroschnik, kierownik działu multimediów i urządzeń peryferyjnych Verbatim na region EUMEA, „w porównaniu ze standardowymi dyskami 500 GB, użytkownicy otrzymują teraz dodatkowe 140 GB w bardzo atrakcyjnej i konkurencyjnej cenie. Pomimo niskiej ceny nie musieliśmy rezygnować z naszych tradycyjnie wysokich standardów jakości”.

Ten model, podobnie jak inne 3,5-calowe dyski twarde Verbatim, waży zaledwie 961 gramów, a jego stylowa, czarna obudowa sprawia, że idealnie pasuje do sprzętu na każdym stanowisku pracy. Urządzenie wykorzystuje port USB, a dzięki technologii Plug & Play można z niego korzystać natychmiast po podłączeniu, bez konieczności instalacji jakichkolwiek sterowników. Wyposażone jest w szybki dysk twardy SATA, który pracuje z prędkością 7200 obrotów na minutę oraz umożliwia transfer z prędkością do 480 Mbit/s. Dysk nie wymaga żadnego dodatkowego chłodzenia, ponieważ otwory wentylacyjne zapewniają optymalną temperaturę pracy.

„Dodatkowe korzyści płynące z zakupu dysku to bezpłatna linia pomocy technicznej oraz oprogramowanie Nero BackItUp 2 Essentials umożliwiające wykonywanie kopii zapasowych. Za sprawą tego urządzenia kolejny raz wywiązujemy się z naszego zobowiązania do tworzenia wysokiej jakości innowacyjnych produktów dostępnych za przystępną cenę” - powiedział Miroschnik podsumowując filozofię Verbatim

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej