Strona główna / Maszyneria / Nawigacja profesjonalna
piątek 08 sierpień 2008 | Torsten Gustaffson
Nawigacja profesjonalna
Misją firmy Excel Systemy Nawigacyjne jest zwiększanie poczucia bezpieczeństwa człowieka na drogach, w powietrzu, na wodzie, w górach oraz w sporcie amatorskim i wyczynowym.  Na rynku polskim Excel jest przedstawicielem marki Garmin.

Pod hasłem „GARMIN – kierunek bezpieczeństwo” firma wprowadza na rynek niezawodne urządzenia nawigacyjne dedykowane do wykorzystania w terenie – przez turystów zmotoryzowanych, wodnych oraz pieszych i rowerowych. Jednocześnie firma wspiera wiedzą merytoryczną i sprzętem organizacje i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo społeczeństwa, takie jak Policję, Zawodową i Ochotniczą Straż Pożarną, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Czerwony Krzyż, Straż Graniczną i Ministerstwo Obrony Narodowej.  

Zadowolony GOPR

Najnowszymi elementami tych działań jest przedłużenie, na kolejne dwa lata, umowy o współpracy z GOPR oraz wprowadzenie na rynek urządzeń nawigacyjnych GARMIN Colorado 300 wyposażonych pakiet topograficznych map Polski – GPMapa TOPO. Jest to pierwszy komercyjny pakiet w Polsce i jeden z pierwszych w Europie. W połączeniu z GARMIN Colorado, jest to natomiast pierwsze kompleksowe, i tak zaawansowane rozwiązanie do turystycznego wykorzystania w terenie (outdoor).

 „Nie ma wątpliwości, że precyzyjna informacja o tym gdzie znajdujemy się w terenie i co napotkamy na trasie zwiększa poczucie naszego bezpieczeństwa”  – mówi Krzysztof Grzegorczyk, prezes Excel Systemy Nawigacyjne. „Stąd celem naszego działania jest propagowanie świadomości bezpieczeństwa w każdym punkcie Polski i dostarczanie niezawodnych urządzeń nawigacyjnych wspomagających to bezpieczeństwo. Oczywiście celem jest również sukces biznesowy, bo bez niego nie moglibyśmy wspierać tak wielu inicjatyw bezpieczeństwa realizowanych przez różne organizacje i służby.”

Excel czyli wielopłaszczyznowe bezpieczeństwo

Firmę EXCEL Systemy Nawigacyjne w 1995 roku założyli Krzysztof Grzegorczyk – kapitan statków morskich i Bogdan Górnik specjalista w zakresie bezpieczeństwa ładunków na morzu, pracujący razem na gazowcu EXCEL. Od początku celem firmy jest wprowadzanie technologii GPS na polski rynek oraz propagowanie świadomości bezpieczeństwa. Sprzedaż urządzeń i reprezentowanie w Polsce firmy GARMIN – światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych i popularnych, niezawodnych urządzeń nawigacyjnych - jest jednym z elementów realizacji idei bezpieczeństwa.

Idea bezpieczeństwa Excel przeniósł także na swoje działania biznesowe. Firma ma stabilne zaplecze finansowe, stale się rozwija – w roku 2006 odnotowała 120% wzrost obrotów, w 2007 – 115%, a w bieżącym spodziewa się ok. 43% wzrostu. Excel dwukrotnie zdobył tytuł Gazeli Biznesu (2005 i 2007) oraz tytuł Solidnej Firmy. Jest więc bezpiecznym partnerem dla swoich kontrahentów i klientów końcowych.

Sieć pomaga

O bezpieczeństwo użytkowników urządzeń i rozwiązań GARMIN GPS firma dba rozbudowując Centra Nawigacji (dziś jest ich 10) i sieć autoryzowanych punktów sprzedaży (obecnie 120 punktów w całej Polsce). Hologram potwierdzający oryginalność produktu, 3 lata gwarancji i szybki serwis na terenie całej Polski to dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników.

GARMIN GPS – precyzyjna lokalizacja  z gwarancją bezpieczeństwa

Urządzenia GARMIN wykorzystują ogólnoświatowy system satelitarnego określania pozycji (GPS – Globar Positioning System) składający się z 24 satelitów. GARMIN dostarcza urządzenia specjalizowane do zastosowań w 5 grupach nawigacji: samochodowej, lotniczej, morskiej, turystycznej i treningowej (fitness). Urządzenia dostosowane są do wymagań użytkowników poszczególnych segmentów, a w szczególności do warunków w jakich są eksploatowane (odporność na trudne warunki atmosferyczne, wstrząsy, zabrudzenia, itp.) Niezawodność działania, osiągana dokładność nawet do 1 m  i ogólnoświatowy zasięg zapewniają użytkownikom poczucie bezpieczeństwa w każdym punkcie globu.

Edukacja na rzecz bezpieczeństwa

Excel propaguje świadomość bezpieczeństwa m.in. wspierając wiedzą merytoryczną i sprzętem organizacje i służby zaufania publicznego odpowiedzialne za bezpieczeństwo społeczeństwa, takie jak Policję, Zawodową i Ochotniczą Straż Pożarną, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polski Czerwony Krzyż, Straż Graniczną i Ministerstwo Obrony Narodowej.  

 GOPR z technologią US Army  

W swojej codziennej pracy Ratownicy GOPR używają urządzeń nawigacyjnych GARMIN od 1998 roku. Excel blisko współpracuje z GOPR – na kolejne dwa lata przedłużona została właśnie umowa – ratownicy dostaną kolejną partie najnowszych urządzeń GARMIN GPSMap 60 CSX przeznaczonych do pracy w najcięższych warunkach pogodowych i terenowych. Urządzenia te są elementem wyposażenia sił specjalne amerykańskiej armii i zostały sprawdzone w warunkach bojowych.

Topograficzna mapa Polski Colorado 300

Prawdziwy boom na urządzenia nawigacyjne rozpoczął się w Polsce roku temu, a polscy użytkownicy dostaną jeszcze w czasie tych wakacji najnowocześniejsze rozwiązanie outdoorowe czyli przeznaczone dla miłośników pieszych wędrówek po Polsce – nawigację GARMIN Colorado 300 z GPMapa TOPO.

GPMapa TOPO łączy w sobie dokładną mapę Polski, znaną z przeznaczonego do nawigacji samochodowej, produktu GPMapa, z danymi o ukształtowaniu terenu Polski. Ukształtowanie terenu prezentowane jest za pomocą linii poziomic (warstwic), cieniowania terenu lub rzeczywistego widoku 3D. Jest to pierwszy komercyjny pakiet topograficznych map w Polsce i jeden z pierwszych w Europie.

Dla pieszych i rowerzystów

Najnowszy odbiornik GPS – GARMIN Colorado 300 –  zaprojektowano z myślą o potrzebach i wymaganiach turystów pieszych i rowerowych. Wyposażony jest m.in. bazową mapę całego świata, topograficzną mapę Polski GPMapa TOPO, wysokiej czułości odbiornik GPS, elektroniczny kompas i czytnik kart SD (w szczelnej, odpornej na wodę obudowie). Dodatkowo on umożliwia  bezprzewodową wymianę danych (pokonanych tras, ulubionych punktów itp.) z innymi urządzeniami GARMIN Colorado 300. GARMIN Colorado 300 umożliwia graficzne odwzorowanie rzeźby terenu zarówno na mapie GPMapa TOPO, na dołączonej bazowej mapie świata jak i na dowolnych dodatkowych mapach zapisanych na karcie SD.
Bezprzewodowa wymiana danych (Bluetooth) pozwala na bezprzewodową wymianę danych między innymi użytkownikami Colorado. Swoje ulubione trasy i miejsca przesłać znajomym można w bardzo prosty sposób – wystarczy wybrać opcję „Wyślij”.

Colorado 300 wyposażony został w rewolucyjny i niezwykle prosty system obsługi. Wszystkimi funkcjami urządzenia zawiaduje intuicyjne pokrętło Rock ‘n Roller. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość zdefiniowania szybkiego dostępu do ulubionych funkcji użytkownika. Wysokiej czułości moduł GPS oraz system WAAS-EGNOS zapewnia określenia w każdych warunkach, nawet w gęstym lesie i wśród wysokich budynków. GARMIN Colorado 300 zawiera również elektroniczny kompas.

Sugerowana cena detaliczna GARMIN Colorado 300 z GPMapa TOPO to 1899 zł z VAT. Produkt dostępny będzie w sieci partnerów handlowych Excel pod koniec sierpnia br.

Firma EXCEL Systemy Nawigacyjne. Od początku specjalizuje się w promocji, specjalistycznym doradztwie oraz wprowadzaniu technologii GPS na polski rynek. EXCEL reprezentuje w Polsce światowego lidera w produkcji urządzeń GPS - firmę GARMIN International Ltd. (USA). Wieloletnia  współpraca z producentem jest rękojmią najwyższej jakości usług w zakresie doradztwa, instalacji, szkolenia i serwisu kompletnych systemów do nawigacji satelitarnej GPS.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej