Strona główna / Maszyneria / Fujitsu Siemens - nowy notebook dla biznesu
czwartek 14 sierpień 2008 | Torsten Gustaffson
Fujitsu Siemens - nowy notebook dla biznesu
Firma H&B Notebooks zaoferowała nowy model wysokiej klasy laptopa - Fujitsu Siemens Lifebook S7110. Model ten jest przeznaczony dla odbiorcy biznesowego. Jego charakterystyka to m.in. technologia Intel® Centrino™ Duo, matryca o przekątnej 14,1 cala o rozdzielczości SXGA+ 1400x1050 pikseli, czytnik kart procesorowych, a także innowacyjne rozwiązanie TPM (Trusted Platform Module).
Tagi: notebook, intel,

Notebook Fujitsu Siemens LifeBook S7110 został zaprojektowany ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki zastosowania, jest to przykład doskonale przemyślanej konstrukcji dla odbiorcy biznesowego. Dzięki zastosowaniu platformy mobilnej Centrino Duo z procesorem Intel® Core™2 Duo, dyskiem twardym o pojemności 160GB i pamięcią operacyjną 2GB, komputer zapewnia bardzo dobre parametry wydajnościowe, w pełni wystarczające do pracy z aplikacjami biurowymi oraz mniej wymagającymi multimedialnymi.

Na baterii do 12 godzin

Karta graficzna Intel GMA 950 z pamięcią do 225MB, jest zintegrowana z chipsetem głównym notebooka, dzięki temu nie pobiera dużej mocy z baterii komputera, co wpływa korzystnie na ogólny bilans energetyczny i długość pracy na bateriach, która może wynosić nawet do 12 godzin !! ( przy dwóch bateriach). Na uwagę zasługuje także 14 calowa matryca, która pracuje w wysokiej rozdzielczości SXGA+ 1440x1050 pikseli, która generuje czysty i klarowny obraz. 

„Model Lifebook S7110 to prawdziwy mercedes wśród maszyn kierowanych dla biznesu” – uważa Robert Grosiak Wiceprezes Zarządu H&B Notebooks.

Dla biznesu czyli…

Wg Kajetana Kijanki - Product Managera Fujitsu Siemens – model LifeBook S7110, posiada wszystkie elementy jakimi powinien charakteryzować się model biznesowy, począwszy od małych wymiarów i wagi, długiej pracy na baterii, po rozwiązania bezpieczeństwa, które zapewniają użytkownikowi komfort pracy i pewność, że komputer nie ulegnie awarii.

Pod względem bezpieczeństwa model ten stosuje szereg technologii zapewniających wysokie bezpieczeństwo danych. Dysk twardy umieszczony jest na specjalnych poduszkach absorbujących wstrząsy.

Trusted Platform Module

Dysk twardy posiada także ochronę danych, dzięki zastosowaniu rozwiązania o nazwie Trusted Platform Module - szyfrowanie danych na dysku w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem specjalnego układu na płycie głównej. Czytnik kart procesorowych to rozwiązanie chroniące przed nieautoryzowanym dostępem do komputera na poziomie BIOSu. Co więcej, czytnik pozwala jeszcze na inne zastosowania jak np. podpis elektroniczny.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej