Strona główna / Maszyneria / Nowe czytniki kart pamięci
wtorek 02 wrzesień 2008 | Grzegorz Brzechalski
Nowe czytniki kart pamięci
Dystrybutor urządzeń Konsorcjum FEN wzbogacił ofertę przenośnych urządzeń USB firmy PQI (Power Quotient International) o czytnik kart microSD.

Moduł M722  to bardzo lekki i poręczny czytnik kart flash w formie klasycznego klucza USB. PQI M722 jest kompatybilny z kartami microSD, microSDHC i M2. W sprzedaży dostępna jest także wersja combo: czytnik i karta microSD (512MB / 1GB / 2GB / 4GB). Urządzenie nie wymaga instalacji sterowników, kabla czy dodatkowego zasilania. Jest gotowe do pracy natychmiast po wpięciu do portu USB.

Dla młodszych

Moduł PQI jest niewielki (32 x 17x 7mm), dlatego znajdzie się dla niego miejsce w etui komórki lub piórniku szkolnym. Dodatkowe komórki pamięci przydadzą się zwłaszcza na notatki, zdjęcia czy pliki muzyczne.

„Młodzież szkolna wykazuje dużą potrzebę przenoszenia danych z telefonu komórkowego, aparatu cyfrowego czy MP-trójki, dlatego też wydaje nam się, że nowy czytnik PQI - ze względu na swoją poręczność, przystępną cenę i markę producenta - spotka się z uznaniem przed wszystkim właśnie tej grupy odbiorców” - prognozuje Krzysztof Krawiec, Product Manager PQI, Konsorcjum FEN.

Ceny, dostępność

Sugerowana cena detaliczna czytnika PQI M722 wynosi 15 zł brutto. Zestaw z kartą microSD o pojemności 2 GB kosztuje 29 zł brutto. Czytnik PQI M722 objęty jest 2 letnią gwarancją. Dołączona do niego karta pamięci, podobnie jak wszystkie modele flash od PQI, gwarancją dożywotnią. Moduł jest  dostępny w kolorze czarnym i czerwonym.

Power Quotient International jest jednym z największych na świecie producentów przenośnych modułów pamięci. Na rynku istnieje od 1997 r., a główna siedziba firmy zlokalizowana jest na Tajwanie. W ofercie PQI jest kilka kategorii produktów służących do przenoszenia danych, m.in. o ciekawej wizualizacji, jak pamięci flash na USB2.0 w kształcie karty płatniczej.

W Polsce PQI jest reprezentowany przez Konsorcjum FEN.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej