Strona główna / Maszyneria / 24 godziny na baterii
czwartek 11 wrzesień 2008 | Cezary Tchorek-Helm
24 godziny na baterii
Firma HP ogłosiła przełom w zakresie technologii komputerowych: do 24 godzin nieprzerwanej pracy notebooka na jednej baterii. Według standardowych obliczeń rynkowych nowy HP EliteBook 6930p skonfigurowany z opcjonalnym, wyjątkowo wydajnym akumulatorem ultra-capacity umożliwia wydłużenie pracy do 24 godzin.
Tagi: hp, notebook,

Zaprojektowane specjalnie po to, by działać jak najdłużej, akumulatory HP korzystają z połączenia inżynierii HP z energooszczędnymi elementami notebooków, takimi jak napędy SSD Intel® oraz bezrtęciowe wyświetlacze LED. Niezwykle wydajny wyświetlacz LED HP Illumi-Lite zwiększa czas pracy akumulaora do 4 godzin w porównaniu z tradycyjnym wyświetlaczem LCD, a napęd SSD zapewnia aż o 7% większą oszczędność akumulatora w porównaniu ze zwykłym dyskiem twardym.

Mając do dyspozycji do 24 godzin pracy bez podłączania do gniazdka HP EliteBook 6930p można na przykład:

pracować non-stop podczas najdłuższych rejsów samolotowych, takich jak połączenie między lotniskiem w Newark a Singapurem (około 18 h 40 min)

10 razy wybrać się w podróż pociągiem EuroStar z Londynu do Paryża – około 2 h 15 min w każdą stronę – zanim konieczne będzie ponowne naładowanie akumulatora

podróżować jako pasażer samochodu między Maine a Florydą, korzystając notebooka nieprzerwanie podczas całej podróży.

Oferta dla pracowników mobilnych

Zainspirowane techniką konstrukcji samolotów i zaprojektowane specjalnie dla ceniących nowoczesne trendy pracowników mobilnych, notebooki HP EliteBook oferują najnowsze na rynku technologie mobilne.

W październiku klienci będą mogli nabyć HP EliteBook z nowym, niezwykle wydajnym napędem SSD – HP jest firmą wprowadzającą na rynek nowe dyski SSD serii Intel X25-M i X18-M Mainstream SATA.

Dyski Intel SSD

Nowe dyski Intel SSD są bardziej wytrzymałe i niezawodne oraz gwarantują szybszą reakcję systemu. Wewnętrzne testy HP wykazały zwiększenie wydajności systemu do 57% na poziomie światowym i prawie sześciokrotne przyspieszenie przesyłu danych niż w przypadku tradycyjnych dysków twardych.

„Intel zaprojektował nową serię wyjątkowo wydajnych napędów SSD specjalnie po to, by zapewnić najlepszą wydajność i niezawodność platform komputerowych oraz w jak największym stopniu wpłynąć na sposób użytkowania komputerów osobistych” – powiedział Randy Wilhelm, wiceprezes i dyrektor generalny grupy NAND Products w firmie Intel. „Przełom, jakiego dokonało HP jest doskonałym przykładem ogromnego znaczenia, jakie ma nowy poziom wydajności osiągnięty dzięki zmniejszeniu zużycia energii prowadzącemu do dłuższej żywotności baterii” –dodał Wilhelm.

HP EliteBook 6930 dla pracowników mobilnych

Najprostsza konfiguracja notebooka HP EliteBook 6930p z certyfikatem ENERGY STAR® waży zaledwie 2,1 kg. Komputer ten jest wyposażony w wyświetlacz panoramiczny o przekątnej 14,1 cala, jest również dostępny w wersji z opcjonalnym wyświetlaczem bezrtęciowym z matrycą Illumi-Lite podświetlaną diodami LED.

Do pracy w cięższych warunkach

HP EliteBook 6930p został stworzony specjalnie dla przebywających w drodze klientów biznesowych. Jest wyposażony we wstrząsoodporny dysk twardy, udoskonalony wyświetlacz i odporną na zalanie klawiaturę, które chronią dane przed skutkami zabrudzeń, przecieków czy uderzeń. Został zaprojektowany specjalnie, by przejść wszystkie najbardziej wymagające testy według standardów wojskowych (MIL-STD 810F) przeprowadzane w celu ocenienia poziomu niezawodności sprzętu w danym środowisku i wytrzymałości na ekstremalne temperatury, a także wstrząsy, wibracje i zwiększoną wilgotność.

Wewnętrzna osłona z magnezu HP DuraCase jest wyposażona w specjalną powłokę zgrzaną termicznie z anodowanym aluminium, zapewniającą jeszcze większą odporność.

(1) Wymaga oddzielnego zakupu akumulatora Ultra Capacity Battery i pobrania najnowszej wersji napędu graficznego Intel oraz HP BIOS przez klienta. Notebook musi zostać skonfigurowany z opcjonalnym napędem Intel 80 GB SSD i wyświetlaczem LED HP Illumi-Lite (dostępny od października 2008 r.) oraz wymaga systemu operacyjnego Microsoft Windows® XP. Żywotność baterii różni się w zależności od modelu, konfiguracji, załadowanych aplikacji, funkcji i ustawień zarządzania zużyciem energii. Maksymalna wydajność baterii maleje z czasem i częstotliwością korzystania z urządzenia.

(2) Celem testów nie było wykazanie możliwości spełnienia wymogów departamentu obrony USA ani wykorzystania produktu do celów wojskowych. Wyniki testów nie gwarantują podobnych wyników w tych samych warunkach testowych w przyszłości.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej