Strona główna / Maszyneria / Przełom na rynku aplikacji mobilnych
niedziela 14 wrzesień 2008 | Torsten Gustaffson
Przełom na rynku aplikacji mobilnych
Firma Sybase zaprezentowała najnowszą wersję aplikacji Afaria 6.0. To oprogramowanie do zarządzania urządzeniami przenośnymi w przedsiębiorstwie. Najnowsza wersja aplikacji zawiera nową architekturę serwera relacyjnego, który funkcjonuje z różnymi komponentami Information Anywhere Suite.

Afaria wprowadza nowe funkcje, które redukują koszty administrowania IT, włączając w to oparte na nowej polityce zarządzanie możliwościami urządzeń, wsparcie dla Open Mobile Alliance Client Provisioning (OMA CP) i opcje przywracania haseł lokalnych.

Nowy serwer relacyjny

- Umożliwia bezpieczną komunikację z urządzeniami mobilnymi, nie wymagając przy tym otwartych portów (inbound) w sieci korporacyjnej.

- Nie wymaga oprogramowania VPN – bezpieczna komunikacja została osiągnięta bez straty na wydajności procesora i dodatkowego obciążenia baterii.

- Pracuje z różnorodnymi komponentami Information Anywhere Suite, dostarczając kompletne rozwiązanie do bezpieczeństwa dla wszystkich urządzeń komunikacyjnych.

Niższe koszty administrowania

- Strategia oparta na zmniejszeniu kosztów administracyjnych poprzez uproszczanie automatyzacji zarządzania dużą liczbą urządzeń mobilnych.

- Zapewnia skonsolidowany i rozszerzony podgląd zasad grup (group policies) i harmonogramów w celu ułatwienia zarządzania problemami i ich rozwiązywaniem.

- Dynamiczne działania w zakresie egzekwowania, zapewniają zgodność z politykami zarządzania i bezpieczeństwa, nawet gdy urządzenia są odłączone.

Otwarte standardy Mobile Alliance Client Provisioning (OMA CP)

- Standardy over-the-air oparte na możliwościach urządzeń rezerwowych

- Wsparcie dla konfiguracji ustawień punktów dostępu potrzebnych do podłączenia nowych urządzeń do Internetu

- Wspiera podpisane PIN-em wiadomości użytkowników w celu poprawy bezpieczeństwa.

- Porty kontrolne urządzeń mobilnych

- Dynamicznie kontroluje i wspiera użytkowanie portów komunikacyjnych w urządzeniach i funkcje urządzeń Windows Mobile

- Redukuje lub eliminuje pozorne koszty komunikacji poprzez kontrolę nieupoważnionego użycia IMAP/POP3 email i SMS/MMS messaging

- Wyłącza komunikację za pomocą podczerwieni, WiFi, USB i Bluetooth’a

- Wspiera bezpieczeństwo firmy i strategie konfiguracji dotyczącą korzystania z funkcji urządzeń takich jak kamery, mikrofony, i zewnętrzne karty pamięci.

Przywracanie haseł lokalnych

- Zapewnia sposób odzyskiwania dostępu do zablokowanych urządzeń bez naruszania ich bezpieczeństwa dla użytkowników końcowych.

- Redukuje koszty help desków.

- Zapewnia ustawienia dostosowane do polityki bezpieczeństwa firmy.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej