Strona główna / Maszyneria / Centrum rozwojowe firmy QAD we Wrocławiu
piątek 19 wrzesień 2008 | Zdzisław Chrząstka
Centrum rozwojowe firmy QAD we Wrocławiu
Firma QAD, dostawca systemów informatycznych dla firm produkcyjnych, tworzy we Wrocławiu centrum rozwojowe Precision Software. Wrocławskie centrum jest jedynym po Dublinie światowym ośrodkiem rozwoju tego oprogramowania.
Tagi: firma,

Aplikacja do zarządzania transportem stanowi obecnie element kompleksowego pakietu wspierającego zarządzanie QAD Enterprise Applications.

Ośrodek rozwoju oprogramowania Precision Software będzie wspierać oddziały na całym świecie poprzez udział w rozwoju produktu QAD Transportation Management System (dawniej TRAXi3). Centrum ruszy 1 stycznia 2009 r. Skład zespołu rozwojowego będzie opierał się na programistach technologii Java oraz Progress odpowiedzialnych za prace badawczo-rozwojowe i serwisowe. Decyzja o wyborze Wrocławia, jako centrum rozwoju oprogramowania do zarządzania transportem wynika z rosnącego zapotrzebowania na tego typu rozwiązywania w Europie Centralnej i Wschodniej i na całym świecie.

Posiadając solidną bazę klientów w różnorodnych branżach (farmaceutycznej, chemicznej, elektronicznej, spożywczej i produktów konsumpcyjnych), Precision rozwija w pełni zintegrowany systemem zarządzania transportem, który usprawnia działania operacyjne i zwiększa przejrzystość procesu przemieszczania towarów w obrębie globalnego łańcucha dostaw. QAD Transportation Management System współpracuje z systemami największych operatorów logistycznych na całym świecie, takich jak DHL, FedEx, czy UPS. Stanowi rozwiązanie umożliwiające prowadzenie spedycji, spełnianie regulacji handlowych oraz zarządzanie handlem międzynarodowym. System dysponuje zróżnicowanymi opcjami spedycji towaru, co umożliwia redukcję kosztów transportu i zapobiega opóźnieniom w tranzycie.

QAD TMS zapewnia możliwość zarządzania transportem w złożonych systemach logistycznych. Pozwala prowadzić lokalną i międzynarodową dokumentację handlową. Zapewnia również zintegrowane środowisko monitorowania procesów transportowych wprost z panelu użytkownika. Umożliwia weryfikację i śledzenie wymogów i standardów w zakresie przesyłania towarów. Obsługuje proces spedycji ładunków zapewniając współpracę z 3PL (third party logistic) i dostawców usług logistycznych (Logistic Service Provider).

QAD to obecnie jeden z czterech największych w Polsce dostawców zintegrowanych systemów wspierających zarządzanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Na polskim i światowym rynku QAD od lat zajmuje i umacnia wiodącą pozycję. Sukcesy QAD w Polsce i na świecie potwierdza kilka renomowanych instytucji badawczych m.in. Aberdeen Group, META Group, Gartner Group, AMR Research.

Branże, w których obsłudze specjalizuje się QAD to: elektroniczna i aparatury precyzyjnej, sprzętu, maszyn i części dla przemysłu, motoryzacyjna i środków transportu, spożywcza i napojów, produktów konsumpcyjnych oraz sprzętu medycznego i farmacji.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej