Strona główna / Maszyneria / Nowe możliwości pamięci flash
wtorek 28 październik 2008 | Kasia Żabczyńska/T. Gustaffsson
Nowe możliwości pamięci flash
Intelligent Drive i828 firmy PQI to nowa pamięć flash USB. Zastosowana w modelu unikalna funkcja clip-on pozwala zwiększać pojemność pamięci poprzez dołączanie nieograniczonej liczby ultra cienkich modułów i828 do siebie. W Polsce i828 wprowadza na rynek Konsorcjum FEN.

PQI - tworząc swoje produkty – stawia zawsze na oryginalny design, unikalne funkcje i nowatorskie pomysły. Jeśli po upływie pewnego czasu od zakupu i828 stwierdzimy, że posiadana pojemność nam nie wystarcza – pamięć nie musi leżeć nieużywana na półce lub znaleźć się w koszu. Funkcja clip-on pozwoli w łatwy sposób dołączyć do niej kolejne kości i828, a dodatkowo stworzyć dowolne, niestandardowe kombinacje pojemności. Jeśli  spotkania biznesowego, gdzie można rozdać jego uczestnikom materiały firmowe skopiowane na poszczególne kości i828.

Proste i bardzo użyteczne

Nowy PQI przygotowano w kilku wersjach o różnej pojemności: 1, 2, 4 lub 8 GB. Zestaw standardowy zawiera trzy ultra cienkie moduły, po 4 GB każdy. Z racji niewielkich wymiarów (41.7 x 12.3 x 2.7 mm), połączenie ze sobą nawet kilkunastu kości i828 nie sprawi żadnych problemów z noszeniem ich przy sobie. Obudowę nowej pamięci flash wykonano z włókna węglowego w trzech wersjach kolorystycznych: czerwonej, niebieskiej i srebrnej. Maksymalna prędkość odczytu danych i828 wynosi do 27 MB na sekundę, a opcjonalne szyfrowanie danych odbywa się za pomocą 256-bitowego algorytmu AES.

Gwarancja dożywotnia

Pamięć jest objęta dożywotnią gwarancją producenta. Cena pojedynczej kości i828 wynosi 23 zł brutto dla 1GB, natomiast 8 GB kosztuje 72 zł. Za multipack trzech modułów o pojemności 1GB każdy trzeba zapłacić 63 zł brutto, a za wersję 4GB - 108 zł. Dodatkowo PQI udostępniło specjalnie przygotowane oprogramowanie Ur-Smart, posiadające kilkanaście zaawansowanych funkcji. Daje ono możliwość tworzenia mobilnego konta poczty e-mail, szyfrowania danych, blokady komputera przed niepowołanymi osobami czy łatwego transferu danych między urządzeniami.

Program jest bezpłatny i można go pobrać ze strony producenta - Konsorcjum FEN.

Konsorcjum FEN  reprezentuje w Polsce wielu producentów urządzeń sieciowych oraz peryferiów komputerowych. FEN jest m.in. największym w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji dystrybutorem urządzeń sieciowych Linksys, a także reprezentuje takie światowe marki, jak Meru Networks, Dynamode, Becker, PQI, Welland, ACTi, Eyeview. FEN zapewnia dla dystrybuowanych marek wsparcie techniczne z gwarancją „next business day”, oraz prowadzi dla swoich partnerów handlowych szkolenia techniczne i certyfikacyjne.

Power Quotient jest jednym z największych na świecie producentów przenośnych modułów pamięci. Na rynku istnieje od 1997 r., a główna siedziba firmy zlokalizowana jest na Tajwanie. W ofercie PQI jest kilka kategorii produktów służących do przenoszenia danych, m.in. o ciekawej wizualizacji, jak pamięci flash na USB2.0 w kształcie karty płatniczej.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej