Strona główna / Maszyneria / Rosnący popyt na technologię RFID
sobota 01 listopad 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Rosnący popyt na technologię RFID
Zebra Technologies ogłosiła zmiany w swojej ofercie drukarek RFID oraz zmiany w programie PartnersFirst dla grupy partnerów specjalizujących się w technologii RFID. Zebra Technologies jest światowym liderem w zakresie druku specjalistycznego oraz rozwiązań służących do prawidłowej identyfikacji osób i towarów.
Tagi: rfid, firma, procesor,

Nowa klasa średnia

Zebra Technologies wprowadziła do sprzedaży nowe drukarki RFID klasy średniej - RZ400 i RZ600. W Polsce są one oferowane firmom, które chcą niewielkim kosztem wdrożyć system RFID w magazynie. Drukarki obsługują bezpieczne standardy łączności bezprzewodowej 802.11b/g i mają zmienne ustawienia mocy RFID. Premiera rodziny drukarek RZ oznacza jednocześnie zakończenie produkcji drukarek R4M. Będą one w ofercie aż do wyczerpania zapasów.

Partnerzy po nowemu

Zebra Technologies wprowadziła również zmiany w programie partnerskim PartnersFirst. Przede wszystkim firma zwiększyła upusty oferowane wyspecjalizowanym partnerom RFID, co pozwoli im zwiększyć marże przy sprzedaży rozwiązań Zebra Technologies. Ponadto dzięki zmianom obecnie łatwiej jest przystąpić do programu, ponieważ nie są już wymagane minimalne obroty.

„RFID przyciąga uwagę, ponieważ rośnie liczba wdrożeń, które pokazują, że inwestycja w tę technologię się opłaca” – powiedział Piotr Klepczarek, dyrektor Zebra Technologies na obszar Europy Środkowo-Wschodniej. „Zainteresowanie oraz rzeczywisty popyt na RFID w Stanach Zjednoczonych stale rosną i jest tylko kwestią czasu, aż ten trend rozszerzy się na Europę. Zebra i jej sieć partnerska muszą oferować rozwiązania dostosowane do potrzeb klientów oraz wiedzieć, kiedy polecić RFID, a kiedy wdrożyć inne rozwiązanie automatycznej identyfikacji. Nowa specjalizacja w programie PartnersFirst pomoże nam to osiągnąć”.

Kolejną nowością w dziedzinie RFID są modernizacje już dostępnych na rynku drukarek Z-Series oraz 110PAX4 Print Engine, dzięki którym będą one mogły obsługiwać przyszłe zastosowania RFID.

Zebra Technologies dostarcza specjalistyczne rozwiązania do druku współpracujące z aplikacjami biznesowymi oraz aplikacjami bezpieczeństwa na całym świecie. Drukarki termiczne i termotransferowe do kodów paskowych, „inteligentnych” etykiet RFID, paragonów i kart plastikowych współpracują z szeroką gamą aplikacji, które przyczyniają się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa, wydajności i jakości, obniżenia kosztów i usprawnienia obsługi klienta. Dotychczas Zebra sprzedała ponad 4 mln drukarek, wliczając w to drukarki/kodery RFID oraz rozwiązania mobilne. Firma oferuje także oprogramowanie, rozwiązania sieciowe oraz materiały eksploatacyjne.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej