Strona główna / Maszyneria / Firmowa sieć wszędzie gdzie potrzebna
wtorek 11 listopad 2008 | Anna Pawłowska-Pojawa
Firmowa sieć wszędzie gdzie potrzebna
Mój dom jest moją twierdzą mawiali już parę wieków temu wstecz Anglicy. Na pewno mieli rację. Dziś bliższe prawdzie może być powiedzenie: mój komputer jest moją twierdzą. I choć twierdza wystawiona jest na liczne ataki, ma jedną niezaprzeczalną zaletę - możemy ją mieć zawsze przy sobie.  Rozwój technologii spowodował, że dom może być gdziekolwiek (no, może poza Antarktydą), a twierdza przestała być masywnym zamczyskiem na skale.

Everywhere You Want...

W 2005 roku w ofercie Telekomunikacji pojawiła się usługa Business Everywhere Intranet. Była odpowiedzią operatora na rosnącą liczbę komputerów przenośnych, co powodowało, że coraz częściej biuro wynosiło się z firmowych pomieszczeń. Business Everywhere umożliwia dostęp on-line do sieci firmowej poza biurem oraz do Internetu przez sieć firmową, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo sieci firmowej poprzez system autoryzacji i szyfrowania.

Dla telepracowników i handlowców

Usługa skierowana jest przede wszystkim do firm zatrudniających przedstawicieli handlowych, osoby pracujące w domu, oraz do przedsiębiorstw wymagających szybkiego i bezpiecznego dostępu do wewnętrznych zasobów informatycznych lub Internetu z dowolnego miejsca na świecie. Jednym słowem dla tych, którzy wiedzą jak oszczędzać na wynajmie powierzchni biurowych oraz jak zoptymalizować wysiłek pracownika, czyli wycisnąć go jak cytrynkę tak żeby nie czuł się wyciśnięty.

Everywhere, czyli gdzie?

Jak sama nazwa wskazuje: wszędzie. Z usługi Business Everywhere korzystać można wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do Internetu. Business Everywhere Intranet korzysta z wielu zaawansowanych technologii dostępowych, mobilnych i stacjonarnych, takich jak: HSDPA, ADSL, Wi-Fi, GPRS, EDGE, UMTS. Dzięki temu gwarantuje dostęp on-line do sieci firmowej poza biurem oraz do internetu przez sieć firmową. Bezpieczeństwo sieci firmowej, która w takich przypadkach jest zagrożona, bo nie ma co ukrywać, że jest inaczej, zostało zagwarantowane systemami autoryzacji i szyfrowania (token lub statyczne hasło). Dodatkowym zabezpieczeniem jest szyfrowanie połączeń do VPN oraz blokada połączeń z Internetem w czasie połączenia z siecią korporacyjną.  

Biznes także mobilny

Business Everywhere Intranet ma także opcję APN. Dzięki niej pracownicy mogą korzystać z sieci korporacyjnej oraz internetu korzystając z technologii mobilnego dostępu: GPRS/EDGE/UMTS/HSPA lub WiFi (dostęp tylko do internetu).To istotne szczególnie dla firm, dla których podstawą działalności jest dostęp do intranetu i poczty korporacyjnej, a których pracownicy często podróżują i potrzebują zdalnego dostępu do zasobów korporacyjnych w domu, w drodze, u klienta, za granicą.

Twierdza zminiaturyzowana

Business Everywhere Intranet APN to nasza firmowa twierdza zminiaturyzowana chyba do granic możliwości. W tej wersji korzystać z zasobów firmowych można nie tylko na laptopie, ale także korzystając z PDA czy  smartfona. System autoryzacji jest oparty o autoryzację użytkownika i stały adres IP. Ponadto połączenia do sieci korporacyjnej są odseparowane od Internetu, co stanowi dodatkową gwarancję bezpieczeństwa. A stała miesięczna opłata za dostęp do sieci powoduje, że można pracować bez stopera w ręku i bez obaw otwierać rachunki za telefon.

Sieć(dź), gdzie chcesz i pracuj

Business Everywhere brzmi jak spełniony sen szalonego menadżera, który chciałby, żeby jego ludzie pracowali zawsze i wszędzie. Brzmi też jak sen szalonego wizjonera, który wymyślił, że biuro można mieć w kieszeni. Ale też brzmią jak spełnienie marzeń pracownika, który może zaszyć się w swojej twierdzy i stamtąd pracować, korzystając z firmowych zasobów. Jak spełnienie marzeń handlowca, który przenosi swoją twierdzę kilka razy w ciągu dnia. Bo pracować można wszędzie, gdzie się chce.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej