Strona główna / Maszyneria / Bezpłatne oprogramowanie Microsoftu na trzy lata
wtorek 18 listopad 2008 | Cezary Tchorek-Helm
Bezpłatne oprogramowanie Microsoftu na trzy lata
Pierwszy raz Microsoft obchodzi w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W trakcie tej imprezy poinformowano o uruchomieniu nowej inicjatywy  Microsoft BizSpark, która umożliwia debiutującym polskim firmom technologicznym pozyskanie darmowych licencji na takie produkty jak Windows Server, Visual Studio, SQL Server, Office SharePoint Portal Server, BizTalk Server.

Celem programu jest przyspieszenie rozwoju debiutujących firm. Microsoft udostępnia uczestnikom programu najnowsze, profesjonalne narzędzia programistyczne, a także produkty serwerowe gotowe do budowy własnych rozwiązań internetowych.

Inkubatory dla firm...

Ponadto, program BizSpark stwarza  możliwość nawiązania kontaktu z partnerami biznesowymi na całym świecie: inkubatorami, inwestorami, doradcami, agencjami rządowymi i firmami oferującymi usługi hostingowe.

...inwestorzy

Kolejną korzyścią jest możliwość zaprezentowania nowej firmy międzynarodowemu gronu potencjalnych inwestorów, klientów i partnerów poprzez dedykowaną platformę BizSparkDB.com na stronie Miscrosoft Startup Zone.

Przedsiębiorca ma 3 lata

W programie można uczestniczyć przez maksymalnie trzy lata. Kwalifikują się do niego firmy prywatne zajmujące się rozwojem oprogramowania i generujące do 500 tysięcy dolarów przychodu rocznie.
Do inicjatywy Microsoft mogą dołączyć podmioty, które działają na rynku nie dłużej niż trzy lata.

"Przedsiębiorcy odgrywają istotną rolę w budowaniu innowacji i tworzeniu nowych miejsc pracy, które z kolei są kluczowe dla zrównoważonego wzrostu gospodarczego" - mówi Steve Ballmer, prezes Microsoft. "Microsoft BizSpark jest dla nas doskonałą okazją udzielenia pomocy dla nowopowstających firm technologicznych  poprzez zaoferowanie im narzędzi umożliwiających ich dalszy rozwój, a także wsparcia w tych obszarach, w których tego potrzebują. Oczekujemy i cieszymy się na możliwość współpracy z organizacjami i agencjami odpowiedzialnymi za rozwój przedsiębiorstw na całym świecie dzięki wspólnej opiece i staramy się pomóc małym firmom w  osiągnięciu sukcesu rynkowego".

3 lata za darmo

W ramach BizSpark, Microsoft udziela start-upom trzyletniej subskrypcji na dostęp do Microsoft Developer Network (MSDN) Professional, która umożliwia użytkownikom pobranie niezbędnych narzędzi do budowania, testowania i utrzymywania aplikacji na platformie Microsoft, w tym Microsoft Visual Studio. Poprzez MSDN Library, uczestnicy programu BizSpark otrzymują także profesjonalne wsparcie oraz źródło porad eksperckich.

Inicjatywa BizSpark obejmuje także licencje serwerowe, w tym Windows Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Office SharePoint Portal Server, BizTalk Server oraz Systems Center. Wkrótce do tego zestawu dojdzie także Microsoft Dynamics CRM.

"Nasze dotychczasowe doświadczenie w pracy ze start-upami uświadomiło nam jak ważne na początkowym etapie funkcjonowania firm jest podejmowanie strategicznych decyzji technologicznych, które zapewnią im wzrost oraz zdolność zaspokajania potrzeb rynkowych" - mówi Karol Wituszyński, Local Software Economy Lead w polskim oddziale Miscrosoft. "BizSpark upraszcza ten moment oferując młodym firmom najnowsze technologie informatyczne bez konieczności ponoszenia początkowych kosztów, jak również udzielając im niezbędnego wsparcia koniecznego do osiągnięcia sukcesu biznesowego".

Polscy partnerzy programu

Partnerami inicjatywy Microsoft BizSpark w Polsce są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Lewiatan Business Angels, Klaster Multimediów i Systemów Informacyjnych, Venture Incubator, StartUp-IT.pl oraz UBIK Business Consulting. Polskim partnerem hostingowym programu został home.pl.

"BizSpark jest projektem zmniejszania różnic e-technologicznych pomiędzy dużymi firmami i startującymi przedsiębiorcami" - mówi Mariusz Turski, wiceprezes Zarządu Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości."Dzięki tej inicjatywie, debiutujące na rynku w Polsce małe firmy będą mogły bezpłatnie korzystać z legalnego oprogramowania Microsoft, co wprawi potężną machinę rynku IT w duży ruch. Dotychczas drogie rozwiązania hamowały zapędy młodych przedsiębiorców do profesjonalnego działania. Rozwiązania wprowadzane przez Microsoft pomogą zwiększyć konkurencyjność polskiej gospodarki, oraz co ważniejsze umożliwią łatwiejszy start w biznesie wielu młodym i kreatywnym ludziom".

Uzupełnieniem inicjatywy BizSpark jest program DreamSpark, który został skierowany do studentów. W ramach tej inicjatywy każdy uprawniony student m,a dostęp do oprogramowania Microsoft, w tym do narzędzi do programowania (Visual Studio, Expression Studio, SQL Server) i serwerowego systemu operacyjnego (Windows Server).

Oprogramowanie można pobierać online i wykorzystywać w celach niekomercyjnych. Weryfikacja statusu studenta odbywać się będzie poprzez organizację ISIC.

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej