Strona główna / Maszyneria / Nowe wersje iLife oraz iWork
piątek 06 luty 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Nowe wersje iLife oraz iWork
Apple wprowadziło najnowsze wersje pakietów do zarządzania multimediami oraz aplikacji biurowych. Wersje 2009 mają rozszerzone fukcjonalności a także szereg usprawnień. W przypadku Keynote 09 animacja może być automatyczna...
Tagi: apple,

iLife to zestaw programów do zarządzania multimediami a także tworzenia muzyki oraz stron WWW. W skład iLife 09 wchodzą programy iPhoto, iMovie, GarageBand, iDVD oraz iWeb.

Identyfikacja twarzy, stabilizacja wideo, tworzenie map

W programie iPhoto ’09 znaną już możliwość porządkowania zdjęć według zdarzeń uzupełniono o „twarze” i „miejsca” — nowatorskie funkcje organizowania zbiorów zdjęć i zarządzania nimi.  W programie iMovie ’09 unowocześnione zostały techniki błyskawicznego tworzenia filmów, znane już z iMovie ’08.  Apple wprowadziło nowe, łatwe w obsłudze funkcje takie jak Edytor precyzyjny, stabilizacja wideo, zaawansowane przeciąganie i upuszczanie oraz animowane mapy podróży.


Gramy w garażu z gwiazdami

GarageBand ’09 oferuje teraz zupełnie nowe metody nauki gry na instrumentach klawiszowych i gitarze. Program zawiera 18 lekcji podstawowych, a oferta obejmuje także opcjonalne lekcje prowadzone przez czołowych wykonawców, takich jak Sara Bareilles, John Fogerty, Norah Jones i Sting. Pakiet iLife ’09 jest fabrycznie dołączany do każdego nowego komputera Mac.

MS Office chyba czuje się zagrożony…

Druga z nowości, która właśnie pojawiła się na polskim rynku to iWork 09. Jest to przygotowany przez Apple pakiet aplikacji biurowych w skład którego wchodzą 3 programy – edytor tekstu Pages, arkusz kalkulacyjny Numbers oraz Keynote, program do tworzenia prezentacji multimedialnych. Dzięki nowym funkcjom, takim jak dynamiczne konspekty czy tryb pełnoekranowy, praca z nowym Pages jest teraz prostsza i przyjemniejsza.

Zmian doczekał się również arkusz kalkulacyjny Numbers. W nowej wersji znacznie poprawiono pracę z formułami, zwiększono ich liczbę do ponad 250 funkcji oraz wprowadzono specjalną przeglądarkę ułatwiającą znalezienie odpowiedniej funkcji.

Interesującą nowością jest także „magiczne przejście” zaimplementowane w Keynote 09. Dzięki tej funkcjonalności użytkownik może w pełni skupić się na treści prezentacji a sprawy animacji zostawić oprogramowaniu, które automatycznie zanimuje grafiki czy inne osadzone obiekty, pod warunkiem, że znajdują się one na dwóch kolejnych slajdach.

Już możesz kupić

Oba pakiety można już kupić w Polsce. Zdaniem przedstawicieli firmy iSource, wyłącznego dystrybutora sprzętu Apple w Polsce, najnowsze iLife i iWork będą cieszyć się dużą popularnością wśród polskich mac-userów.

Swoim najnowszym oprogramowaniem Apple po raz kolejny udowadnia, że praca z komputerem nie musi być trudna ani nudna” – przekonuje Paweł Małecki, Product Manager odpowiedzialny za oprogramowanie w iSource S.A.

Najnowsze wersje pakietów iLife i iWork, sztandarowych aplikacji Apple, są już dostępne dla polskich użytkowników. Zarówno iLife 09, jak i iWork 09 to wydatek rzędu 439 zł brutto. Oba pakiety można kupić u autoryzowanych resellerów firmy Apple.

Macintosh z Windowsem czyli winda na maku


Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej