Strona główna / Maszyneria / Windows i hardware Microsoftu u jednego dystrybutora
piątek 06 marzec 2009 | Cezary Tchorek-Helm
Windows i hardware Microsoftu u jednego dystrybutora
Gigant z Redmont oprócz oczywistych działań związanych z głównym biznesem nie pozostawia odłogiem dodatkowych pól aktywności. Właśnie podpisano nową umowę z dystrybutorem urządzeń i peryferiów komputerowych sygnowanych przez Microsoft. NTT System - nowy dystrybutor  Microsoft hardware jest znany z udanego wprowadzenia na rynek netbooków  Corrino; również z oprogramowaniem i systemami operacyjnymi Microsoftu.

Utensylia i dodatki z Redmont

Umowa dotyczy dystrybucji hardware Microsoft. Oferta polskiego dystrybutora obejmuje m.in. myszki, klawiatury, zestawy, kamery internetowe, słuchawki komputerowe oraz kontrolery do XBoxa. Planowane jest dalsze rozszerzanie oferty dystrybucyjnej NTT System o kolejne grupy asortymentowe Microsoftu.

Corrino z XP – ciagle jest!

Warto odnotować, że jeden z najlepiej sprzedających się netbooków Corrino 100l ciągle jest dostępny z systemem operacyjnym Windows XP. Ten sztandarowy produkt Microsoftu najlepiej nadaje się do małych i mobilnych komputerów, które wydaja się być przyszłością.

„Nasze „dziesiątki” to nie tylko małe, poręczne komputery - to wymarzony sprzęt do pracy w podróży oraz jako pomoc naukowa dla dziecka, gdyż waży i zajmuje tyle samo miejsca, co książka czy kalendarz” – powiedział Marcin Bogusz, Dyrektor Działu Produktów Własnych NTT System S.A.

Model NTT Corrino 100l przyciąga uwagę modnym wyglądem m.in. w odważnej żółtej kolorystyce. Doskonale sprawdza się zarówno w biurze jak i podczas podroży. Wbudowana karta Express Card umożliwia bezprzewodową łączność z Internetem. Silna stroną tego modelu jest również litowo-jonowa bateria 4000mAh.

Drugi z proponowanych modeli NTT Corrino 101l wyróżnia się prostym, eleganckim stylem wykonania. Szlachetna czarna obudowa oddaje profesjonalizm użytkownika. Funkcjonalność gwarantuje nowoczesna konstrukcja i możliwość bezprzewodowej komunikacji Bluetooth. Oba modele posiadają kamerę internetową, przewodową kartą sieciową 10/100 oraz kartę dźwiękową i głośniki.

Dane techniczne NTT Corrino 100I

Wymiaryi waga: 260×195×33 mm; 1,25kg

 Dodatkowe oprogramowanie (tylko z wersją Windows): Microsoft Office 2007 (pełna wersja 60-dniowa), słuchawki do Skype w zestawie.

 Sugerowana cena detaliczna brutto z systemem MS Windows XP Home: 1349,00 zł.

Co w środku mają netbooki Corrino?

 

 

 

 • NTT Corrino 100I

 

 • 10,2” WSVGA (1024  x 600 )

 

 • Intel®  Atom TM  N270(45 nm) 1,6GHz

 

 • 1GB SODIMM DDR2 667 MHz

 

 • 160 GB 2,5" S-ATA

 

 • Intel® Graphics Media Accelerator (GMA) 950

 

 • Wbudowana karta sieci bezprzewodowej: 802.11bg, Bluetooth USB,  przewodowa karta sieciowa 10/100

 

 • System: Windows XP Home

 

 • waga: 1.25kg

 

 • bateria: litowa-jonowa 4400mAh

 

 • 3xUSB 2.0, VGA, Line-in, Line-out, RJ-45LAN, gniazdo Kensington, Kamera 1,3M Pixela, czytnik kart 3w1, Express Card, karta dźwiękowa z dwoma głośnikami, dostępne w kolorach: czarny, czerwony, żółty, niebieski

 

 

 

 

 

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej