Strona główna / Maszyneria / Nowe oprogramowanie Embedos
poniedziałek 09 marzec 2009 | Zdzisław Chrząstka
Nowe oprogramowanie Embedos
Wdrożone rozwiązania wielofunkcyjne firmy Embedos, których odbiorcami są firmy i administracja otrzymały możliwość aktualizacji. W zaktualizowanej wersji autorskiego oprogramowania embedOS 2.0 dla serwerów ethernus 2 zwiększono m.in. wydajność i stabilność pracy dużych sieci komputerowych.

Aktualizacje w oprogramowaniu koncentrują się głównie na zaawansowanym zarządzaniu wydajnością i bezpieczeństwem. Firma Embedos rozwinęła przede wszystkim funkcjonalności oczekiwane przez duże firmy z sektora corporate, posiadające sieci składające się z kilkuset komputerów.

W najnowszej wersji oprogramowania embedOS 2.0 dla serwerów ethernus 2 przebudowane zostały m.in. statystyki serwera Proxy, co znacznie podniosło ich wydajność oraz dodany został mechanizm zbierania danych o logowaniach użytkowników do panelu administracyjnego, dzięki czemu zwiększono kontrolę nad zmianami w ustawieniach serwera. Firma Embedos rozbudowała również funkcjonalności związane z obsługą macierzy RAID, co zwiększa niezawodność oraz bezpieczeństwo danych. Powiększony został również zakres informacji w systemie statystyk tworzenia kopii zapasowych, dzięki czemu użytkownicy mają na bieżąco dostęp do informacji o tym, co dzieje się z backupem danych, czy jest prawidłowo wykonywany czy nie. Wzbogacono także możliwości konfiguracji połączeń LAN-2-LAN, co znacznie ułatwia obsługę dużych, rozproszonych sieci firmowych.

Autorskie oprogramowanie embedOS 2.0 dla serwerów ethernus 2 rozwijane jest w ścisłej współpracy z klientami. Dlatego też każda aktualizacja - oprócz funkcji użytkowych, poprawiających wydajność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania - zawiera wiele elementów przygotowanych w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników” – mówi Łukasz Bieńko, dyrektor generalny firmy Embedos.

Nowe funkcjonalności dostępne są bezpłatnie dla użytkowników ethernusa 2 w ramach aktualizacji oprogramowania. Serwer automatycznie pobiera je z serwerów firmy Embedos, bez zakłóceń dla bieżącej pracy urządzenia.

„W 2009 roku zamierzmy rozwijać funkcjonalności naszego systemu embedOS 2.0, zapewniające wydajną pracę dużych sieci komputerowych, czyli takich, które obsługują kilkuset użytkowników. Planujemy również poszerzenie oferty o rozwiązania systemowe, które w połączeniu z naszą zintegrowaną platformą informatyczną będą ułatwiały i usprawniały procesy zachodzące w organizacji” – dodaje Łukasz Bieńko.

Serwer ethernus 2 z systemem operacyjnym embedOS 2.0

Ethernus 2, z systemem operacyjnym embedOS 2.0, to wielofunkcyjne rozwiązanie sieciowe, które łączy w sobie funkcjonalność wielu aplikacji i urządzeń, m.in. router, Proxy, VPN, firewall, serwery plików, serwery poczty. Ograniczając się do zakupu jednego urządzenia można utworzyć i rozbudować sieć lokalną, współdzielić drukarki i pliki, połączyć firmę z internetem, a także wdrożyć politykę bezpieczeństwa, system szkoleń e-leraningowych, serwer www czy pocztę e-mail. Zarządzanie wszystkimi funkcjami - nawet tymi najbardziej zaawansowanymi - odbywa się za pośrednictwem intuicyjnego panelu www w języku polskim.

Platforma ethernus 2 dostępna jest w czterech wersjach sprzętowych dla organizacji o różnej skali działalności, dzięki czemu zapewnia wydajną i stabilną pracę, niezależnie od wielkości sieci komputerowej.

e-Urząd

Podobne artykuły
zobacz więcej
Video
więcej
Video"
więcej
Facebook
więcej