Strona główna / Maszyneria / Rynek wideokonferencji rośnie
sobota 04 kwiecień 2009 | Zdzisław Chrząstka
Rynek wideokonferencji rośnie
Wideo komunikacja rozwija się w szybkim tempie. Jak tak dalej pójdzie to delegacje i cała sfera biznesu związana z podróżami służbowymi skończą marnie. Dziś technologia jest w stanie zapewnić nisko kosztowe spotkanie w czasie rzeczywistym bez ruszania się z miejsca pracy.

Nowy gracz

VCC Systems to nowa firma, która rozpoczęła działalność na rynku zaawansowanych rozwiązań wideokonferencyjnych w Polsce. Ofertę firmy tworzą głównie rozwiązania Vivicom International GmbH a także Emblaze-VCON - jednego z liderów w dziedzinie zaawansowanych systemów do wideokonferencji.

Nowa firma czerpie z doświadczeń swojego założyciela – spółki Vivicom Polska – która do tej pory na zasadzie wyłączności zajmowała się dystrybucją w Polsce rozwiązań Vivicom oraz Emblaze-VCON. Te zobowiązania przejął obecnie VCC Systems, który jednocześnie poszerzył swoją ofertę o systemy wideokonferencyjne innych wiodących na rynku producentów. Nowa firma ma ambicje stać się jednym z głównych dostawców zaawansowanych systemów wideokonferencyjnych w Polsce w ciągu najbliższych kilku lat.

"Głównym powodem decyzji o stworzeniu VCC Systems była chęć dostarczania rozwiązań wideokonferencyjnych wszystkim firmom, także tym, które ze względu na swoje środowisko teleinformatyczne preferowały rozwiązania konkretnych producentów. Obecnie VCC Systems jest w stanie skutecznie odpowiedzieć na te potrzeby, co powinno w znacznym stopniu przyczynić się do realizacji naszych ambitnych planów rynkowych. Jednocześnie cały czas głównym elementem naszej oferty pozostaje system V2C – stworzony przez Vivicom, a także rozwiązania Emblaze-VCON" - mówi Dariusz Latecki, Dyrektor Generalny VCC Systems.

Do 200 uczestników

System V2C to najbardziej rozbudowane na rynku rozwiązanie softwarowe do komunikacji wideo i współdzielenia dokumentów podczas wideokonferencji. Można z niego korzystać z dowolnego komputera PC, za pośrednictwem przeglądarki IE. Program jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Gwarantuje także pełne bezpieczeństwo i poufność informacji przekazywanych podczas wideokonferencji, w której może uczestniczyć nawet 200 osób. Z tych powodów V2C jest z powodzeniem wykorzystywany przez wiele największych firm i instytucji w całej Europie, w tym m.in. niemiecki oddział banku ING, luksemburski oddział Czerwonego Krzyża, Polski Instytut Budownictwa Pasywnego.

Telekonferencja w HD

Z kolei oferta Emblaze-VCON obejmuje pełną gamę rozwiązań sprzętowych i programowych, które umożliwiają prowadzenie wideokonferencji, a także służą do tworzenia koniecznej infrastruktury sieciowej i systemu zarządzania wideokonferencjami. Produkty Emblaze-VCON umożliwiają przekaz obrazu i dźwięku High Definition, prowadzenie konferencji wielopunktowych, współdzielenie danych, nagrywanie i streaming. Rozwiązania Emblaze-VCON wyróżnia także cena, która z reguły jest niższa - przy tej samej lub nawet większej funkcjonalności - niż konkurencyjnych produktów. Wideokonferencje przy pomocy VCON prowadzi blisko tysiąc firm i instytucji na całym świecie, w tym m.in. Renault, BMW, armia francuska, armia holenderska, włoscy karabinierzy, jednostki administracji publicznej w USA.

"W filozofii działania VCC Systems zawiera się także kompleksowa pomoc w obszarze teleinformatyki dla klientów, którzy zdecydują się na wdrożenie systemu wideokonferencyjnego. Obejmuje ona usługi w następujących dziedzinach: telekomunikacja, budowa sieci komputerowej, dostarczanie sprzętu IT, pomoc przy wyborze i wdrożeniu programów usprawniających wybrane obszary działania firmy. Wymienione usługi VCC Systems realizuje zespół doświadczonych inżynierów, z zachowaniem najwyższych standardów i w oparciu o umowy partnerskie z największymi firmami teleinformatycznymi w Polsce" - deklaruje Dariusz Latecki.

Tele i wideo konferencje dla biznesu oferuje operator telekomunikacyjny  


Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej